На якому режимі готувати плов в мультиварці якщо немає режиму плов
Мультиварки за кілька місяців завоювали загальну любов, а через деякий час після своєї появи підкорили серця навіть тих, хто не визнає застосування нововведень технічного прогресу на кухні. Ось і плов потрапив в категорію страв, які тепер легко приготувати, використовуючи це диво техніки. Навіть якщо в мультиварці немає режиму «плов», приготувати плов можна із застосуванням інших програм. А щоб він вийшов смачним і розсипчастим, слід врахувати поради та корисні хитрощі досвідчених кулінарів.
Чим замінити режим «плов», якщо немає такого режиму приготування в мультиварці
Якщо в мультиварці немає підходящої програми, то на якому режимі можна приготувати плов так, щоб він не відрізнявся від традиційного рецепту? Ідеальний варіант - режим «Каші», він є в 99% мультіварок і прекрасно підходить для приготування плову. Найкраще готувати в цьому режимі рецепт з куркою, а ось для традиційного приготування баранини краще вибрати «Гасіння», що також передбачено в великій кількості приладів. Якщо немає цього режиму, можна замінити програмою «Випічка», але до неї доведеться пристосуватися.
Важливо! У режимі «Плов» стандартний час приготування дорівнює 60 хвилинам
Але на тривалість приготування впливає тип обраної крупи і м'яса: баранина готується довше курки, також як пропарений рис вариться довше шліфованого білого (на 10-15 хвилин довше). Багато що залежить від потужності приладу. Якщо вона більше 1100 Вт, то тривалість готування зменшується на чверть. Через те, що пристрій працює за принципом підтримки тиску і температури, переживати про підгоряння продуктів не доводиться.
Особлива технологія передбачає використання мінімальної кількості жиру (масла або тваринного). Це дозволяє готувати дієтичні рецепти, але традиційний узбецький плов все-таки потребує жирової складової.
Як правильно готувати плов в мультиварці
При виборі крупи для приготування в мультиварці в режимі «Плов» особливих рекомендацій немає. Кращий варіант - це девзіра. Однак багато кулінарів з успіхом використовують круглий краснодарський рис, басматі, а також довгозерний пропарений продукт.
Порада! Важливо дотримуватися технологію закладки крупи, яка також не відрізняється від стандартної.
Рис обов'язково промивають перед відправкою в чашу, поки вода не стане прозорою. Якщо крупа буде занадто липкою і крохмалистою, то в підсумку плов перетвориться в кашу.
Якщо в мультиварці немає режиму «плов», можна приготувати страву з м'яса, яке не так чутливо до температур, як баранина. Смачна страва виходить з курки, свинини і грибів. При цьому режим можна використовувати будь-який: тушкування, випікання, рис.
Простий плов зі свинини
Для приготування страви потрібно режим «Жарка» і «Гасіння», або «Рис». В оригінальному рецепті використовується свинина, але можна взяти курку:
- 500 г м'яса;
- 400 г рису;
- 3 шт. моркви;
- 2 цибулини;
- голівка часнику;
- 0,5 ч. Л. кумина;
- перець і сіль.
Готують плов на бульйоні, або використовують просту воду. Рис промивають, овочі і м'ясо очищають, нарізають кубиками. Мультиварку включають в режим «Жарка» і додають 2-3 ст. л. рослинного масла, обсмажують в ньому м'ясо до скориночки. Додають до м'яса спеції і цибулю разом з морквою, смажать 5-7 хвилин, поки овочі не стануть м'якими. Тепер викладають рис і утаплівают в ньому часник, більше компоненти не перемішують. Переводять прилад в режим «Плов» або «Гасіння». Час приготування - 30-35 хвилин. Як тільки техніка подасть сигнал, відраховують ще 10 хвилин, відкривають мультиварку і пробують. Якщо страва готова, його подають. Якщо рис здається сухим, гасять ще 10 хвилин.
Рецепт з грибами
За допомогою мультиварки можна приготувати смачний вегетаріанський плов з грибами. Перед реалізацією рецепта гриби потрібно відварити в солоній воді з цибулею. Можна використовувати печериці, опеньки, білі гриби. Компоненти! Візьміть 2 склянки рису, 300 г варених грибів (близько 600 г сирих), ріпчасту цибулю і моркву по 2 шт. Зі спецій потрібно по 0,5 ч. Л. кумина, куркуми і 1 ст. л. барбарису. Сіль, перець беруть за смаком. Води потрібно 2,5 склянки, а також 50 мл олії. Відварені печериці ріжуть тонкими часточками, цибулю - кубиками, а моркву - брусочками. Укладають в розігріту чашу поверх масла, обсмажують в режимі «Випічка». Перемішують і тушкують 5 хвилин, додавши спеції. Зверху викладають добре промитий рис. Заливають продукти водою так, щоб її було на 1-2 пальця більше. Ставлять в режим «Плов», закривають кришку, таймер - 40-45 хвилин. Якщо немає такого режиму, використовують «Гасіння». Добре поєднується рецепт зі свіжим салатом із зелені і огірків.
Рецепт з куркою
Цей рецепт з режимом «Гасіння» і «Жарка» створений спеціально для техніки Redmond і Polaris. Для приготування візьміть: 700 г девзіра або іншого рису, 1 кг курячого м'яса (бажано різні частини тушки), 700 г очищеної моркви, 500 г цибулі, 200 г рослинного масла і букет прянощів. У набір спеції обов'язково повинна входити зіра - не менше 1 ч. Л. Також можна додати часник, кмин, лавровий лист, чорний перець, барбарис. Процес приготування:
- Курку промивають, сушать, розрізають на порційні шматочки.
- Лук нарізають півкільцями, а моркву кубиками або брусочками товщиною до 0,5 см.
- У мультиварку наливають масло і добре його прожарюють, не менше 5 хвилин до серпанок.
- Викладають в масло м'ясо і обсмажують на сильному вогні при відкритій кришці. Курка повинна покритися золотистою скоринкою.
- Як тільки це відбудеться, закладають півкільця цибулі і смажать до прозорості, потім до нього відправляється морква.
- Як тільки овочі стануть м'якими, але ще не зовсім готовими, додають все приправи і сіль. Спеції додають в кількості 0,5 частини від основної маси.
- Далі, як тільки спеції змішаються з овочами, приблизно через 2 хвилини додають 100 мл води і томят під закритою кришкою 5 хвилин.
- Тим часом рис промивати не менше 5 разів, поки вода не стане прозорою. Це потрібно для усунення надлишку крохмалю. Додають рис до овочів, вирівнюють лопаткою і заливають гарячою водою на 1,5 см вище вмісту чаші.
- Ставлять режим «Гасіння» на 1 годину, накривають кришку і більше не відкривають. Тільки за 15 хвилин до закінчення готування додають до рису зубчики часнику і залишилися спеції.
- Як тільки прилад подасть сигнал, його відключають, або вичікують ще 10-15 хвилин. Після цього відкривають чашу, перемішують і подають плов до столу.
Прикрасити його можна свіжими томатами і зеленню, які чудово підходять до плову і освіжають його смак.
Які режими можна використовувати для варіння плову
Тепер слід розглянути детально програми для плову, чим вони відрізняються:
- «Плов». У цьому режимі легко виходить традиційний узбецький рецепт, так як він адаптований по температурі і технології випарювання води саме до цієї страви.
- "Мал". Підходить для приготування плову з грибами, овочами, дієтичних варіантів з мінімальною кількістю жиру. Щоб блюдо вийшло смачним, потрібно використовувати довгозерний рис. Вода в цьому режимі нагрівається дуже сильно, після чого температура підтримується такий, щоб відбувалося рівномірне випаровування.
- «Випічка». У цьому режимі також підтримується сильне кипіння. Разом з ним відбувається інтенсивне гасіння компонентів. Перші 5-10 хвилин всі продукти обсмажуються. За рахунок цього м'ясо отримує необхідну корочку. Режим прекрасно підходить для плову зі свининою або бараниною.
- «Гасіння». Ця програма часто передбачає установку температури. Добре підходить для курки і свинини. Час готування в цій програмі на 10-15 хвилин довше.
Режим «Каша» слід використовувати в крайніх випадках, так як плов в ньому виходить більш клейким і менш розсипчастим.
Плов в мультиварці класичний рецепт
Для приготування класичного рецепту плову з бараниною в мультиварці потрібно взяти: 600 г м'яса, нарізаного шматочками, 2 склянки пропареного рису, 2 великі моркви, 2 головки цибулі, 2 ч. Л. суміші зіри, коріандру, гірчиці і барбарису, 2-3 ч. л. солі. Також буде потрібно 4 склянки окропу. Міра склянок приведена при використанні гранованою посуду. Процеси приготування:
- Основа для зирвака. У чаші обсмажують в гарячому маслі м'ясо, поки сік зі шматочків повністю не випарується.
- Додавання овочів. Потім додають спеції, сіль, моркву, нарізану брусочками, а також цибулю. Обсмажують до напівготовності 3-4 хвилини.
- Закладка рису. Зверху кладуть промитий до прозорої води рис. Компоненти перемішують і заливають окропом. Ставлять режим «Рис», «Гасіння» або «Випікання». Загальний час - не більше 40 хвилин.
Після приготування страва повинна постояти ще 10-15 хвилин. За цим же рецептом можна приготувати плов в мультиварці з куркою, досить зменшити час на 10 хвилин.
Корисні поради
Щоб плов вийшов смачним, розсипчастим і з першого разу, запам'ятайте кілька невеликих хитрощів:
- наповнюйте чашу тільки на 7/10 від обсягу, тобто на 0,7 л від кожного літра;
- при закладці продуктів наповнюйте мультиварку на 60%, так як ще буде вода, а рис збільшиться при приготуванні;
- не слід постійно відкривати кришку, перевіряючи продукти. Найкраще після обсмажування і додавання рису не відкривати її взагалі, поки таймер не повідомили про завершення готування;
- коренеплоди нарізають дрібно, інакше вони не встигнуть обсмажити до закладки крупи.
В мультиварці плов можна готувати з тертою морквиною, так як жиру тут використовується мало, і блюдо часто виходить сухим. На противагу традиційним рецептом, терта морква тут тільки покращує смак.
Правильно приготовлений в мультиварці плов - це не фантастика.
І якщо любителю традиційних рецептів дати спробувати таке блюдо, він навряд чи залишиться байдужим. І зварити узбецьке блюдо можна навіть без використання класичного рецепту «Плов».