Як почистити пір'яну подушку в домашніх умовах
Подушки, в основі яких пір'яний наповнювач, сьогодні можна зустріти майже в кожній квартирі. Такі вироби мають усі необхідні якості для комфортного сну. Але, як і більшість навіть самих дорогих і елітних постільних речей, пір'яні подушки мають властивість забруднюватися згодом через що їм може знадобитися грунтовна чистка.
Виробляти профілактичні процедури аксесуарів для сну можна як в спеціальних хімчистках, так і в домашніх умовах, дотримуючись певний звід правил, за допомогою якого позбавити пір'яні вироби від пилових кліщів, бактерій і неприємних запахів не складе особливої складності. Важливо лише пам'ятати, що здійснювати чистку пухо-пір'яних подушечок необхідно як мінімум раз на півроку: лише при такому відповідальному підході можна буде добитися тривалого терміну експлуатації постільних виробів.
Суха чистка
У тій ситуації, якщо пір'яна подушка ще відносно нова і не встигла грунтовно забруднитися, їй цілком може підійти варіант очищення звичайним домашнім пилососом. При такому профілактичному методі, під напором сильних повітряних потоків, пір'я усередині постільних речей будуть очищені від пилу, дрібного сміття і грязьових відкладень. Виконання процедури дозволить також розпушити сам пір'яний наповнювач, надавши аксесуарів для сну пишну форму.
Така суха чистка подушок є найбільш швидким методом з усіх існуючих, але вона не зможе принести бажаного ефекту своєму власникові, якщо в пір'яних виробах вже встигли оселитися пилові кліщі. Відірвати шкідливих паразитів від пір'яних волокон одним лише натиском повітря буде неможливо. Адже кліщі кріпляться до пір'я за допомогою спеціальної речовини - клейковини, яку самі ж і виділяють.
Чистка пір'яних подушок Керхер
Як варіант можна вдатися до допомоги побутового паропилосос Karcher SV 7, який здатний бездоганно впоратися з пилом і брудом. Тут тільки питання в його наявності, купувати ж апарат вартістю в 50 тис.рублей тільки заради догляду за подушками ... не кожному по кишені. А так да, чистка подушок Керхер теж має місце бути.
Ключові моменти при пранні виробів
Найбільш оптимальний варіант це чистка подушок за допомогою ручної або машинного прання. Але перед тим, як приступати до подібних профілактичних заходів, власнику постільних речей з пір'я важливо враховувати, що:
- прати в воді допускається тільки ті подушечки, наповнювачі яких складаються з пір'я водоплавних птахів;
- виробам з курячими пір'ям прання категорично протипоказана: їх матеріал не здатний увібрати воду і погано сохне через що наповнювач може просто-напросто перетворитися на труху. Такі вироби найкраще здати в аерочістку, де вони піддадуться знезаражувальним процедурам за допомогою ультрафіолетових ламп;
- здійснювати прання подушок необхідно тільки в теплу пору року, щоб випрані наповнювач зміг добре висохнути.
Дізнатися з якого матеріалу створені аксесуари для сну можна за інформацією на ярличках, пришиті до постільній білизні.
Ручне прання
Зробивши вибір на користь ручного прання, власнику подушок важливо мати на увазі, що такі профілактичні заходи неможливо провести без виймання пір'я з виробів. Якщо просто покласти забруднився подушечку в тазик з розчинником, вона не тільки набубнявіє і стане важкою, але і ґрунтовно зім'яв всередині. Отже, очисного ефекту не виникне, хіба що можна буде почистити напірник вироби.
Правильна ручне прання подушок з пір'я проводиться в такій послідовності:
- У попередньо заготовлену ємність набирається тепла вода, чия температура не перевищує 30 градусів.
- У воді розлучається господарське мило (з розрахунку 1 брусок до 5 літрів рідини) або пральний порошок. Рекомендується також додати ложку нашатирного спирту.
- Напірник подушки розпорює, звідки пір'яний наповнювач частинами висипається в ємність. Процедуру потрібно проводити акуратно, не вивалюючи відразу весь вміст подушки в ванну або тазик, інакше пір'я можуть розлетітися по всьому приміщенню.
- Занурений у воду пір'яний матеріал розмішується вручну після чого залишається в такому стані відмокати на 3-6 годин.
- Забруднене миючий розчин зливається, а самі пір'я ретельно віджимаються і прополіскуються в проточній воді.
- Далі наповнювач піддається тривалій сушці в добре провітрюваному кімнаті. Пір'я розкладаються на будь-якій рівній поверхні, попередньо вкриті марлею. Зазвичай на сушку пір'яного матеріалу потрібно кілька днів.
- Повністю висушений наповнювач зашивається в випрані або новий напірник. Важливо дочекатися повного висихання матеріалу, інакше є істотний ризик зіпсувати постіль через надлишок вологи всередині.
Машинне прання
При відсутності часу на довгий і виснажливий процес очищення подушок вручну, можна вдатися до методу машинного прання. Головне - пам'ятати, що перед тим, як помістити постіль в пральну машинку, їх потрібно обов'язково обернути в спеціальний чохол. В іншому випадку, при пранні напірник може розірватися на шматки, а вивалилися назовні пір'я - забити внутрішні робочі частини обладнання.
Деякі господині, щоб не пошкодити пральну машину, таку очисну процедуру проводять по частинах, стираючи спочатку напірник, а потім вже сам наповнювач з пуху і пера.
Під час машинного прання пір'яних виробів важливо також дотримуватися наступних правил:
- застосовувати тільки спеціальні чистячі порошки, що призначаються для тканин з вовни і пухових матеріалів;
- вилучений з подушок пір'яний наповнювач перед приміщенням в пралку - розмістити за спеціальними марлевим мішечках, акуратно згорнутим в 5-6 шарів і міцно зшитим. Стежки на мішках повинні бути щільними, інакше машинка може наповнитися пір'ям, що призведе до її негайної поломки;
- прати аксесуари для сну строго в «делікатному» режимі;
- після проведення прання використовувати систему полоскання і віджимання.
Випрані мішечки з пір'ям, як і в ситуації з пранням ручним методом, необхідно розмістити на рівній і добре освітлюється сонячними променями площині. Для таких цілей згодиться в тому числі і балкон, де мішки можна розкласти на столі, прикривши марлею, щоб їх не здуло вітром. Пір'яний наповнювач сохне набагато швидше, якщо його в процесі сушіння періодично струшувати і перевертати. Виконання подібних заходів допоможе до всього іншого уникнути і утворення грудок всередині наповнювача. На завершальній стадії висушений пір'яний матеріал поміщають в напірник, щільно зшиваючи подушку товстими нитками.
Регулярні прання - запорука довголіття подушок
Правильно виконана чистка подушок здатна істотно продовжити термін служби виробів з будь-якого наповнювача. Навіть самі недовговічні постіль з курячого пір'я, при регулярних чистках, здатні прослужити своїм власникам протягом 5-7 років. Вироби ж, в основі яких пір'я з гуски або качки, можуть і зовсім зберігати відмінні експлуатаційні якості протягом десятиліть. І зовсім необов'язково для таких цілей звертатися в хімчистку. Адже дізнатися, як чистять аксесуари для сну з пір'я сьогодні при бажанні може кожен власник постільних речей. Процедури легко виконуються в домашніх умовах, а відтак скоротити в фінансовому плані.