
Морква і морквяний сік для засмаги - поради з приготування та використання
Добридень! У статті ми розповімо про те, як використовується морквяний сік для засмаги, який ефект він дає, як його правильно приготувати і пити, чи є побічні ефекти і протипоказання для вживання соку.
Користь морквяного соку для шкіри і ефект для засмаги
Затребуваність моркви обумовлена цілорічної доступністю, багатим хімічним складом. Овоч широко використовується в кулінарії, дієтології, народній медицині.
Коренеплід сприятливо впливає на організм в цілому, служить профілактикою зараження вірусною, бактеріальною інфекцією.
Завдяки вмісту вітамінів, мінералів та ефірних масел морква покращує стан шкіри:
- сприяє очищенню, виведенню токсинів, що призводить до попередження прищів, омолодженню епідермісу;
- ніацин заспокоює роздратовану шкіру;
- вітамін C бере участь у продукуванні колагенових волокон, що підвищує пружність дерми, попереджає поява зморшок, старіння;
- зовнішнє застосування коренеплоду призводить до вирівнювання шкірного рельєфу, робить менш вираженими рубці і розтяжки;
- калій утримує вологу в дермі, усуває сухість, лущення, відчуття стягнутості;
- завдяки вітаміну A розгладжуються зморшки, прискорюється процес регенерації клітин;
- аскорбінова кислота лікує запалення, загоює ранки, порізи, інші мікротравми;
- активізується місцева імунний захист;
- ефірні масла і клітковина покращують травлення, що позбавляє від запалень, вугрового висипу;
- вирівнюється тон, проходить пігментація;
- забезпечується захист від шкідливого впливу ультрафіолету, несприятливих погодних умов.
Можливості впливати на загар, морква зобов'язана міститься в ній бета-каротину. Ця речовина підвищує вироблення меланіну.
При вживанні морквяного фрешу, застосуванні масок з коренеплоду дерму забарвлює пігмент провітаміну A, що володіє антиоксидантними, фарбувальними властивостями. Накопичуючись в клітинах дерми, він надає шкірі золотистий відтінок.
Хтось отримує сонячні опіки на пляжі або в солярії, не встигнувши засмагнути, а інші з легкістю отримують шоколадний відтінок. Каротин допомагає скорегувати сприйнятливість пігменту епідермісу до засмаги.
Головне - не перестаратися з об'ємом споживаного морквяного соку. Інакше, отримаєте шкіру, ідентичну за кольором помаранчевого овочу.
Як застосовувати морквяний сік для засмаги
Для насичення організму вітамінами, мінеральними солями, отримання гарної засмаги виконуємо нескладні правила:
1. Вибір коренеплоду, приготування фрешу.
При виборі моркви керуйтеся наступними правилами:
- Найкорисніша і безпечна морква - та, що вирощена на своїй дачній ділянці. При його відсутності купуйте овоч в перевіреної торговій точці.
Якщо впевнені, що в агротехніці не застосовувалися хімічні добрива, використовуйте овоч відразу, при сумнівах коренеплід вимочіть 2-3 години.
- Розмір моркви зі своєю грядки не має значення, а магазинну придбайте середню, так як в великих примірниках міститься більше нітратів.
- Звертайте увагу на яскравість забарвлення, свіжість і пружність продукту. Відповідний колір - світло-помаранчевий.
- Для отримання соку коренеплід вимийте, почистіть, поріжте на шматочки, пропустіть через соковижималку. Деякі вважають за краще готувати напій по-старому. Морква труть на дрібній тертці, з отриманої маси віджимають сік за допомогою марлі.
2. Перед виходом на сонце.
- спосіб 1. Найпростіший спосіб для отримання рівної засмаги за невеликий проміжок часу - випити 200 мл фрешу за півгодини до виходу з дому. Щоб сік краще засвоївся організмом в нього додають чайну ложку рослинної олії або жирних вершків.
- спосіб 2. Можна нанести сік на тіло, залишивши на чверть години. Потім змити, скористатися захисним кремом від ультрафіолету.
- спосіб 3. Можна вживати моркву в вигляді салату, заправленого йогуртом, вершками або сметаною.
Радимо також прочитати: Як засмагати на сонці - швидкий і правильний засмага
3. Підготовка до солярію.
Перед початком процедури дівчата готують шкіру для отримання бажаного забарвлення. Втирають спеціальні засоби для активації засмаги. Сумнівні склади косметичних засобів замінює стакан морквяного фрешу, випитий максимум за годину до походу в солярій. Свіжовичавлений сік сприяє отриманню більш темного тону, захищає шкірні покриви від пересушування і пігментації, живить, покращує структуру і рельєф епідермісу.
Після пляжу або солярію для закріплення отриманого ефекту на шкіру наносять морквяний фреш з маслом або вершками.
Як приготувати сік
Спосіб приготування натурального косметичного засобу на основі морквяного соку впливає на вид засмаги.
- рецепт №1
Приготуйте лосьйон соку з помаранчевого коренеплоду і рослинного масла, узятих в рівних частинах. Кращими маслами для засмаги, що мають високий захист від ультрафіолету і зволожуючими епідерміс, вважаються: масло каріте, кокосове, аргановое, оливкова.
Помістіть засіб у флакон з пульверизатором, зберігайте в холодильнику. Якщо перед виходом з дому наносити засіб на шкіру і втирати м'якими круговими рухами, отримаєте автозагар. Курс застосування - 14 днів.
- рецепт №2
Для отримання швидкого шоколадної засмаги використовують засіб з свіжовичавленого морквяного соку (200 мл) з додаванням олії волоського горіха (20 мл) і такої ж кількості лимонного соку. Пити суміш слід через годину після прийому їжі повільно, дрібними ковтками щодня протягом 14-21 дня.
- рецепт №3
Додасть матовість шкірних покривів косметичний засіб, приготоване з морквяного фрешу (100 мл) і гліцерину (30 мл). Отриманий склад наносять на шкіру двічі на день - вранці і ввечері до отримання стійкого ефекту. Цей рецепт підійде дівчатам зі світлою шкірою, так як гліцерин не дає забарвитися шкірі в яскравий неприродний колір.
Зовнішнє застосування носить односторонній, тимчасовий характер. Велику користь організму принесе вживання фрешу як продукту харчування.
Як слід пити сік
У дівчат виникає питання, як пити морквяний сік без заподіяння шкоди здоров'ю. Для отримання максимальної користі для організму, засмаги і омолодження без негативних побічних явищ дотримуйтесь таких вказівок щодо правильного вживання морквяного напою:
- Максимальний обсяг щодня випивається свіжовичавленого соку коренеплоду - 500 мл.
- Починайте з 50 мл, якщо немає алергії, розладів з боку шлунково-кишкового тракту поступово збільшуючи обсяг.
- При підвищеній кислотності шлунка сік розбавляйте наполовину водою.
- Найбільший ефект від фрешу досягається при вживанні напою натщесерце, за 15-20 хвилин до сніданку.
- Другу дозу випивайте за 30 хвилин до виходу на пляж.
- Для різноманітності смаку змішуйте морквяний сік з томатами, яблуками, гарбузом.
- Уникайте магазинного соку, крім дитячого.
- Для кращого засвоєння бета-каротину додавайте в напій молоко, вершки, рослинне масло.
- Свіжовичавлений сік моркви не призначений для зберігання, пийте не пізніше ніж через півгодини після приготування.
- Тривалість вживання соку для засмаги - 21 день, для підтримки здоров'я - місяць з інтервалом в 10 днів.
Для заощадження зубної емалі фреш пийте через трубочку, після чого прополощіть рот водою.
Як використовувати сік після засмаги, при опіках
Якщо під час засмаги ви отримали сонячний опік, то чи не біжіть в аптеку, а використовуйте перевірені часом зілля народної медицини на основі морквяного соку. Наводимо найбільш затребувані рецепти:
- Квітки аптечної ромашки (40 г) залийте окропом (200 мл), наполягайте 40-50 хвилин. Після охолодження влийте в настій морквяний фреш (60 мл). Змочіть ватяний диск отриманим засобом, протріть уражені ділянки. Повторюйте процедуру в міру висихання.
- Допомагають обтирання з соку огірка і моркви, змішаних в рівних частках. Наносите суміш якомога частіше, поки не вщухнуть больові відчуття.
- Охолодженим фрешем коренеплоду з додаванням соку алое змочіть серветку, помістіть на обпалений ділянку епідермісу.
- Накладіть на пошкоджену шкіру аплікацію з суміші двох сирих тертих овочів - картоплі і моркви в рівних пропорціях.
- Зробіть маску з тертого коренеплоду з додаванням збитого білка курячого яйця. Тримайте на уражених областях чверть години, повторіть.
- Подрібніть, збийте в блендері середніх розмірів томат і одну моркву. Отриманий склад нанесіть на запалені зони дерми. Корисні властивості овочів доповнюють один одного. Томат виступає як знеболюючий засіб, а коренеплід - регенеруючу.
Застосування зілля з натуральних продуктів є більш економічним, береже від побічних ефектів, алергічних реакцій на синтетичні складові аптечних засобів.
Побічні ефекти від морквяного соку
Негативні побічні ефекти не залежить від способу застосування моркви. Неправильне використання коренеплоду призводить до наступних станів:
- головний біль, часто супроводжується підвищенням температури;
- загальна слабкість, апатія, занепад сил;
- неприродний колір шкіри.
Вживання моркви і фрешу надміру призводить до надмірного накопичення каротину, що відбивається на шкірі. У цьому випадку про красу можна забути, так як дерма набуває жовтяничний хворобливий відтінок.
Морквяний сік має послаблюючу дію, тому його безладний прийом здатний викликати діарею.
Протипоказання
Протипоказання до застосування моркви і приготованого з неї фрешу:
- загострення виразкової хвороби шлунка, кишечника, коліту;
- гастрит з підвищеною кислотністю;
- алергія;
- тонка, прозора шкіра.
При незначній кількості природного пігменту, неможливо домогтися гарної засмаги за допомогою помаранчевого коренеплоду.
Що стосується хворих на діабет, то кількість споживаного морквяного соку, через значне вмісту цукрів, обмежена. Обсяг узгоджується з лікуючим ендокринологом.
Перш ніж йти в магазин за дорогими косметичними засобами з захистом від ультрафіолету, зверніть увагу на моркву. Склади для засмаги на основі помаранчевого коренеплоду мають унікальні властивості, на 100% натуральні, корисні не тільки для отримання бронзового відтінку дерми, а й дбайливо доглядають, зберігають молодість шкірних покривів.




