Як різати моркву для плову: правильна нарізка соломкою і бруском
Морква - найважливіша частина середньоазіатського плову. Можна навіть сказати, що вона цінніше навіть м'яса - в усякому разі, в узбецькій ієрархії цінностей цьому коренеплоду віддається саме таке високе місце. Морква дає ні з чим незрівняний аромат, відчувши який, ви скажете: «Ах, як пахне пловом!». Як же зберегти все краще, що є в ній, в процесі приготування? Поряд з вибором сорту, строку стиглості і кольору важлива нарізка коренеплоду. Про те, як це зробити правильно, дана стаття.
Як різати моркву для правильного плову
Чому так важливо правильно нарізати овоч? Тому що в процесі варіння він піддається термічній обробці досить інтенсивно - спочатку його тримають в гарячому маслі, потім варять у зирвака, після він доходить під гнітом рису.
Щоб плов не перетворився в розмазню і не втратив зовнішній вигляд, правильно ріжте коренеплід і вибирайте хорошу морква.
Кілька порад для початку, які прискорять і спростять задачу:
- вибирайте коренеплід середніх розмірів - не тонкі, з яким намучишся при різанні, але і не великий - надмірно величезні коренеплоди, як правило, виростають внаслідок застосування великої кількості добрив;
- колір може бути і жовтим, і помаранчевим. Жовта використовується в Середній Азії як данина традиції і за звичкою, червона ж містить більше каротину, а значить, корисніше;
- беріть морква осінню, чи не молоду. Чим старше, тим простіше її зберегти в готовій страві пружною і цілої.
Тепер про те, що робити не можна при шатківниці:
- терти на тертці - абсолютно варварський з точки зору кулінарної естетики прийом. Овоч розчиняється в продукті і дає йому один лише вид незрозумілої блякло-помаранчевої каші;
- використовувати корейську терку - навіть сама крупноячеистая і хороша терка в кінцевому підсумку куйовдить ніжну соломку і псує її вид;
- нарізати кругляшками - деякі господині бачать в півкругами або гуртках свою естетику і красу, та й дітям такі сонечка в тарілці, як кажуть, подобаються. Тут питання, що ми готуємо - якщо кашу, то нарізуйте хоч зірочками, якщо шавлю (схожу на плов, але все-таки не плов), то хоч тонко, хоч товсто, кругло або квадратно, аби моркви було побільше.
А ось тепер про те, як правильно нарізають коренеплід для середньоазіатського плову.
Способи нарізання моркви
Нарізати тонко морква тільки гострим хорошим ножем. Ніякі комбайни та інші пристосування для подрібнення овочів тут не годяться: тільки ручна нарізка - ріжемо простим ножем, а чистимо ножем або овочерізки. Важливо! Перед нарізкою потрібно добре вимити коренеплід. Деякі помилково пропускають цей етап, спочатку намагаючись чистити, а потім обполіскувати в воді. Це неправильно і негігієнічно - бруд потрапляє у відкриті пори і перекочовує в казан. Потім, звичайно, все прокипить і стане безпечним, але воно вам це треба?
Не варто шкребти морква - економії овочів тут ніякої, зручність теж сумнівне, але ось нерівні разлохмаченние боки моркви в плові все одно розбредуться.
Так що тільки ніж з хорошим гострим лезом вам в помощь! Велику моркву потрібно розрізати навпіл або ж ділити на три - надмірно довгі шматочки все одно при приготуванні поламаються. Коли таким чином поріже - розрізаємо на плов.
Як правильно різати моркву для плову
Морква для східного плову повинна бути досить тонко нарізаної і довгою. Промивши морква і ретельно обсушити коренеплід, приступаємо до нарізки. Для узбецького плову використовують моркву з щільною структурою. Її нескладно різати. Є два способи - нарізка соломкою уздовж і нарізка брусочками навскоси. Довгу морква краще розрізати на три частини, більш коротку - на дві.
Для приготування плову знаменитий плововед Сталик Ханкішієв рекомендує нарізати кожен «пенечек» спочатку пластинками, а потім, склавши пластинки разом, тонкою соломкою уздовж. Таким же чином нарізати і другу половину.
Рух ножа сильне, але без напруги, з напрямком леза зверху і на себе. Так ніж ріже легко і без зусиль. А ось рубати на манер сокири, як і пиляти, не треба. Так вам вдасться отримати акуратну, досить тонку, але не подрібнену рівну і гладку нарізану моркву. Є ще одна маленька хитрість: перед початком різання зріжте у брусочки один край або бочок, щоб покласти її спокійно на дошку. Так само чиніть їм і з іншими «пеньочками» коренеплоду. Тоді ваш овоч не буде тікати з рук, а що залишилися краєчки ви після таким же чином подрібніть в соломку. Другий спосіб передбачає, що нарізані скибочки ви укладаєте так само стопкою і ріжете навскоси. Тоді при смаженні соломка буде трохи загинатися догори і в плові виглядати більш виграшно.
Відео
Тут можна подивитися відео про те, як виглядає правильна нарізка моркви.