Черемша - цілюще джерело здоров'я і краси
05.08.2019 425 0

Черемша - цілюще джерело здоров'я і краси

Секрети краси
В закладки

Черемша - трав'яниста рослина, відоме людству з давніх часів, відрізняється дивовижними властивостями і різноманітними можливостями. Користь черемші для організму людини настільки унікальна, що вона була занесена до Червоної книги російських областей, на територіях яких відзначені місця її зростання.

Черемша - цілюще джерело здоров'я і краси

Зелене листя багаторічної культури дуже схожі на конвалії до їх цвітіння. Назва дикого лука співзвучно з черемхою, але є одна важлива відмінність, властиве тільки черемше. З'явившись на планеті багато століть назад, вона немов спеціально була створена природою для забезпечення організму людини унікальним вітамінним складом, що сприяє продовженню життя.

Корисні якості черемші

  1. Рослина відрізняється вмістом аскорбінової кислоти, перевищуючи такий же показник, зазначений у плодів цитрусових. Кількість цілющих речовин черемші збільшується прямо пропорційно її росту.
  2. Кожна молода парость є джерелом фітонцидів, марганцю і заліза, цинку, магнію, селену, вітамінів A, B9, PP, рибофлавіну, фолієвої кислоти, піридоксину.
  3. Трава успішно застосовується в кулінарії. Ранньою весною, коли організм людини особливо потребує свіжих овочах і молодої зелені, з ніжних паростків черемші виходить чудовий салат, ароматна начинка для пирогів. Вона використовується в якості корисного і смачного компонента для супів, застосовується для створення пікантних відтінків різноманітних приправ.

Лікувальні властивості черемші

Трава з пряним запахом відома людям ще з давньоримських часів під такими назвами, як дикий часник, колба або ведмежа цибуля. Цілюще властивості рослини надають благотоворное вплив на лікування різних недуг.

Користь черемші для організму людини важко переоцінити. Вона позитивно впливає на шлунково - кишковий тракт, покращує обмін речовин, застосовується для лікування шкірних захворювань, завдяки своїм бактерицидним властивостям. Крім того, дикий лук використовують для стимулювання роботи серця і профілактики атеросклерозу.

Цілющі склади з трави призначаються при отитах, кишкових інфекціях, гнійних ранах, захворюваннях на грип.

Настоянка з черемші є перевіреним загальнозміцнюючим засобом. Для цього в невеликій керамічному посуді в двох склянках окропу настоюється три чайних ложок подрібненого цибулин. Ємність накривається блюдцем. Через годину настоянка вже готова. Вживається цілющий напій по половині склянки до трьох разів на день.

Черемша - цілюще джерело здоров'я і краси

Черемша в косметології

Рослина здавна використовується в якості народного кошти для підтримки здоров'я і краси. Кашка з молодої трави використовується для профілактики і лікування облисіння. Такий склад щодня втирається в волосяну частину голови, через 45 хвилин змивається теплою водою з шампунем. Цілющий ефект полягає в стимулюючу дію засоби на ослаблі волосяні фолікули, відновленні їх життєдіяльності.

Косметична суміш, яка містить сік черемші, деревну зелень і мед використовується для досягнення ефекту ніжною і еластичною шкіри. Такі ж цілющі суміші показані людям, що страждають від появи вугрів і прищів. Ці склади відрізняються знезаражувальною і загоює здатністю при дрібних саднах і подряпинах.

Черемша входить до складу багатьох масок для обличчя, одна з таких - відбілююча. Для вибілюючої маски потрібно 400 г свіжого кефіру і 200 г дрібно нарізаних цибулин рослини. Склад ретельно перемішується у фарфоровій (керамічної) піалі, настоюється хвилин 20, потім акуратно накладається тонким шаром на область особи. Місця навколо очей не обробляється. Повторюється процедура з проміжками в три дня до настання очікуваного результату.

Хоча черемша не є медичним препаратом, безконтрольне вживання трав'яних складів вкрай небажано. Кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку. Необхідна дозування і необхідна рецептура підбирається з урахуванням об'єктивних чинників. Перед застосуванням цієї чудової рослини в косметичних або медичних цілях, необхідна консультація у профільного спеціаліста.

Комментарии (0)
Додати коментар
Користь і шкода зеленого чаю для здоров'я
Зелений чай - унікальний напій, чудово освіжаючий в спекотні дні і зігріваючий в прохолодні вечора.
Таласотерапія: лікування та профілактика дарами моря
Про оздоровчі властивості морської води, грязей, водоростей і повітря відомо давно. Природні багатства успішно використовуються в таласотерапії - це альтернативне
Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу
Чому людина сильно потіє вночі уві сні? Це неприємне явище може бути спровоковано найрізноманітнішими факторами.
Що можна їсти на ніч при схудненні
Боротьба із зайвими сантиметрами на талії - одвічна проблема тисяч жінок. Бажаючи скинути зайву вагу, вони дотримуються популярних дієт, обмежують солодощі та алкоголь,
Біотату - красиве тіло без болю і клопоту
Татуювання увійшли в моду багато століть назад. Красиво розмальоване тіло притягує погляди.
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
01.08.19 Сад та город
Які квіти асоціюються з красою і елегантністю? Безумовно, це орхідеї. Завдяки своєму природному витонченості, вони придбали величезну популярність у всьому світі і