Гірчичне обгортання для схуднення в домашніх умовах - класичні рецепти
Добридень! У цій статті ви дізнаєтеся про гірчичне обгортання. Гірчиця всім відома своїми цілющими властивостями. Напевно, багатьом в дитинстві під час застуди насипали в шкарпетки цей чудодійний порошок. Розігріває властивість гірчиці зможе допомогти вам боротися з недоліками фігури. Давайте розберемося, як саме використовувати цей «інструмент» для своєї краси.
Ефективність гірчичного обгортання
Через низку корисних властивостей, прянощі широко використовуються в косметології. Гірчичні обгортання допомагають усунути ряд проблем:
- целюліт. Він утворюється на стегнах через порушення обміну речовин в тканинах, тому в них починає затримуватися рідина. Горбки згодом ростуть і стають помітні оку. Гірчиця допомагає привести обмін речовин в норму. Вона збільшує швидкість обміну, тому прибирає застої рідини і вирівнює поверхню шкіри.
- Проблемна шкіра. Гірчичні обгортання позитивно впливають на стан дерми. Поверхня стає гладкою, бархатистою і сяючою. Активні компоненти гірчиці видаляють старі клітини, тому антицелюлітні засоби, які ви завдасте після обгортання, краще вбереться в епідерміс.
- Зайві обсяги тіла. Якщо целюліту ще немає, то це не означає, що під шкірою не застоюється рідина. Гірчичні обгортання виженуть її і в цьому випадку, зменшуючи обсяги тіла і роблячи фігуру більш стрункою і підтягнутою.
Користь і шкода гірчичних обгортань
Гірчичні обгортання принесуть наступну користь для вашої фігури:
- усунуть набряклість.
- пом'якшать шкіру.
- поліпшать кровообіг.
- Позбавлять від надлишків шкірного сала на поверхні шкіри.
- Нормалізують об'єм речовин в підшкірно-жировому шарі.
- Збільшать швидкість розщеплення жирів.
Само по собі гірчичне обгортання для схуднення не може стати панацеєю. Для боротьби з целюлітом і зайвими обсягами вам потрібно регулярно здійснювати фізичні вправи і намагатися правильно харчуватися. Ефект від обгортання посилиться, якщо додавати в суміш інші компоненти, наприклад, мед, лимон і т.д.
Якщо у вас алергія на гірчицю, то обгортання не принесуть вам користь, а тільки шкоду. При наявності такої проблеми, рекомендується вибрати інший основний компонент для обгортання. Те ж саме стосується осіб, яким протипоказано використання коштів з гірчицею за станом здоров'я.
Протипоказання
Людям з низьким больовим порогом потрібно використовувати гірчичні обгортання з обережністю. Якщо вчасно не відчути біль, то на шкірі може утворитися опік. Відмовитися від процедури потрібно при наявності таких особливостей і захворювань:
- Патології серця і судин.
- туберкульоз.
- Пошкодження шкірного покриву на місці впливу кошти.
- варикоз.
- гіпертонія.
- індивідуальна непереносимість.
- вагітність.
- Годування грудьми.
- гінекологічні захворювання.
- Хвороби легенів і нирок.
- Критичні дні.
- Підвищена температура тіла.
- Ніжна і тонка шкіра.
- пухлини.
- Проблеми з щитовидною залозою.
Як робити гірчичні обгортання?
По суті, гірчичне обгортання - це СПА-процедура. Щоб вона принесла максимальну користь, поставтеся до неї серйозно і правильно виконуйте кожен крок. Поспіх і пропуск будь-яких дій негативно впливають на кінцевий результат.
Гірчичне обгортання складається з наступних етапів:
- психологічний настрой на позитивний результат;
- підготовка до процедури;
- нанесення складу;
- процедура обгортання;
- останні кроки.
Приготування суміші не внесено до цього списку, так як воно буде розглядатися окремо, і зможе включати додаткові маніпуляції в ході приготування.
Крок 1. Налаштовуємо себе
Вам може здатися, що психологічні прийоми ніяк не позначаться на кінцевому результаті, але це не так. Поспіх і виконання процедури в поганому настрої призводить до звуження судин через вироблення кортизолу - гормону стресу. Тому всі зусилля під час гірчичного обгортання буде докладено марно.
Щоб цього не сталося, виберіть для процедури час, яке ви можете повністю присвятити себе. В результаті ви не будете поспішати і від роботи над своїм тілом отримаєте максимальне задоволення.
Крок 2. Готуємо шкіру
Спочатку шкіру потрібно гарненько очистити, щоб нічого не заважало активним речовинам проникнути вглиб епідермісу. Для цього прийміть ванну або душ. Дуже добре, якщо вам вдасться перед гірчичним обгортанням як слід розпарити шкіру в лазні.
Під час купання використовуйте скраб і мочалку. Засіб ви легко зможете приготувати самостійно з меленої кави, морської солі або манки, просто змішавши їх з гелем для душу або сметаною. При бажанні промасажує зону, на яку буде наноситися гірчичний склад.
Крок 3. Наносимо гірчичну суміш
Здійснюючи кругові рухи, м'яко наносите склад на суху шкіру. Втирати його заборонено, так як ефект від гірчиці буде відчутний навіть при щадному нанесенні. Гірчичні обгортання ви можете проводити на будь-якій проблемній області тіла:
- сідниці.
- гомілки.
- стегна.
- руки.
- живіт.
Крок 4. Робимо обгортання
Для процедури вам підійде звичайна харчова плівка. Її намотують по спіралі, прямуючи від низу до верху. Важливо дотримуватися цей напрямок, щоб гірчичний склад не видавлювався і випливав. Намотайте харчову плівку в 2-3 шари. Чи не притискайте харчову плівку занадто сильно, щоб не порушити кровообіг. Слабке натяг також не приносить бажаного ефекту Коли ви завершите цю маніпуляцію, надіньте теплий одяг.
Зазвичай засіб з гірчицею витримують до 40 хвилин. Для посилення користі парникового ефекту ви можете в цей час потанцювати або виконати фізично вправами. Займатися домашніми справами небажано, щоб не спровокувати вироблення гормону стресу. Якщо ви відчуєте приємне розслаблення і захочете відпочити, то краще прилягти під ковдру і почитати або подивитися серіал.
важливо! Під час витримки складу ви будете відчувати почуття печіння - це нормально. Але якщо воно занадто сильне і доставляти дискомфорт, то його потрібно негайно змити, а в наступний раз приготувати менш концентрований засіб.
Крок 5. Змиваємо
Коли час закінчиться, зніміть плівку і прийміть теплий душ. Потім насухо витріть рушником і змастіть шкіру антицелюлітною кремом або звичайним зволожуючим засобом - молочком, лосьйоном або кремом.
Бажано виконувати процедуру перед сном, щоб після неї ви могли лягти спати або просто полежати трохи в теплі. Рекомендується випити після сеансу чашечку трав'яного чаю.
Рецепти гірчичного обгортання для схуднення в домашніх умовах
Для приготування складу використовуйте сухий порошок гірчиці. Також для цих цілей підходить гірчичне масло. Гірчиця в формі паст для домашніх рецептів не застосовується. У них міститься багато добавок, які не принесуть організму і шкірі ніякої користі.
Увага! Перед використанням будь-якої суміші проведіть тест на алергію. Нанесіть невелику кількість на шкіру стегон або живота і спостерігайте за реакцією. Якщо через 24 години не утворилося пухирів і висипу, то цей рецепт вам підходить.
Класичний рецепт
знадобиться:
- гірчичний порошок - 20 г;
- цукор - 5 г;
- ефір апельсина.
Розбавте порошок звичайною водою кімнатної температури. Повинна вийти консистенція сметани. Насипте в неї трохи цукор і капніть пару раз масло.
Скільки тримати суміш: 40 хвилин.
З корицею і молоком
знадобиться:
- гірчичний порошок - 10 г;
- молоко - 150 мл;
- крохмаль картопляний - 20 г;
- кориця - 5 г.
Поставте молоко на плиту, злегка підігрійте його і насипте крохмаль. Зніміть посуд з вогню і додайте до суміші інші компоненти. В результаті у вас повинна вийти маса консистенції рідкої сметани. Якщо вона надто рідка, дозволяється додати ще крохмаль.
Візьміть марлю і вимочіть її в приготовленої суміші. Накладіть її на проблемну ділянку, а потім використовуйте харчову плівку.
Скільки тримати суміш: 30 хвилин.
З медом
знадобиться:
- гірчичний порошок - 10 г;
- мед - 10 г;
- вода;
- грейпфрутовий сік.
Видавіть сік з фрукта. Розведіть гірчицю невеликою кількістю води, потім додайте до маси решту інгредієнтів. Поєднуйте медово-гірчичне обгортання з легким самомасаж.
Скільки тримати суміш: 35 хвилин.
З глиною і лимоном
знадобиться:
- гірчичний порошок - 10 г;
- блакитна глина - 5 г;
- вода;
- лимонний сік.
Розведіть порошок і глину невеликою кількістю води. Видавіть прямо в суміш сік з лимона і використовуйте для обгортання.
Скільки тримати суміш: 40 хвилин.
З цукром
знадобиться:
- гірчичний порошок - 20 г;
- цукор - 20 г;
- сіль морська - 5 г;
- сік ½ лимона;
- вода.
Змішайте всі компоненти так, щоб утворилася густа маса. Залиште настоюватися її на 24 години. Перед самим обгортанням можете додати в неї мед або вершки.
Скільки тримати суміш: 40 хвилин.
З оцтом
знадобиться:
- гірчичний порошок - 20 г;
- цукор - 5 г;
- оцет яблучний - 10 г;
- сіль морська - 10 г.
Розведіть водою порошок і додайте до нього інші компоненти.
Увага! Це досить агресивний склад. Якщо у вас чутлива шкіра, то використовуйте його з обережністю. Активна дія гірчиці і оцту дозволяє прибрати до 15 см об'єму.
Скільки тримати суміш: 30 хвилин.
З кавою
знадобиться:
- гірчичне масло - 10 г;
- крохмаль картопляний - 10 г;
- сметана - 30 г;
- мелену каву.
Зваріть склянку кави, додайте в нього крохмаль і інші компоненти. Повинна вийти густа маса. Якщо густоти недостатньо, то збільште кількість крохмалю. Змочіть в суміші марлю, накладіть її і обмотайте плівкою.
Скільки тримати суміш: 30 хвилин.
З оливковою олією
знадобиться:
- гірчичний порошок - 20 г;
- масло оливи - 30 мл.
Добре розмішайте компоненти. Якщо немає оливкового масла, то підійде кунжутне.
Скільки тримати суміш: 20 хвилин.
Зі сметаною
знадобиться:
- гірчичний порошок - 20 г;
- сметана 20% - 30 г.
З'єднайте компоненти і гарненько розмішайте.
Скільки тримати суміш: 20 хвилин.
Готуємося до літа!
Як часто робити гірчичне обгортання?
Обгортання з сухою гірчицею можна робити щодня. Інтервал між процедурами повинен становити мінімум 1 день. Бажано робити обгортання 1-3 рази в тиждень. Більш часте використання може спричинити проблеми зі здоров'ям і пересушування шкіри.
Ефект від процедури ділиться на моментальний і тривалий. До першого виду належить поліпшення зовнішнього стану шкіри. Воно помітно вже після перших процедур. Позбавлення від целюліту і зайвої обсягу відбувається тільки після проходження цілого курсу. Мінімальний курс становить 10 процедур, що виконуються через 1 день, а максимальний - 15 сеансів.