
Як шукати роботу: поради з правильного пошуку роботи
Привіт, в цій статті ми розповімо про те, як шукати роботу, які способи працевлаштування найбільш актуальні та ефективні. Ви отримаєте поради від кращих HR-менеджерів. Ці знання допоможуть не тільки тим, хто залишився без роботи, але і тим, хто планує з яких-небудь причин змінити місце роботи з відповідними умовами.
Як правильно шукати роботу
- Пошук через центр зайнятості
Офіційно пошук роботи в Росії здійснюється через державний центр зайнятості населення. Сюди може звернутися будь-який бажаючий. Зареєструвавшись як безробітний, ви будете також отримувати щомісячну допомогу, розмір якого залежить від заробітної плати за попереднім місцем роботи. Якщо у вас немає досвіду роботи, то розмір допомоги буде мінімальним.
У центрі зайнятості підбираються вакансії з урахуванням спеціальності і освіти. За запропонованою вакансії необхідно відвідати роботодавця і зробити позначку, це дозволить зберегти право на отримання допомоги, якщо з яких-небудь причин вакансія не підійшла. Також від вас буде потрібно регулярне відвідування центру зайнятості, не рідше одного разу на два тижні.
Як показує практика, пошук роботи через центр зайнятості не найефективніший спосіб. Переважно тут затребувані робочі, низькооплачувані і передбачають важка фізична праця спеціальності.
Періодично в ЦЗ проводяться безкоштовні курси отримання нової кваліфікації - це шанс змінити рід діяльності і знайти нове місце роботи. Також здійснюється підтримка самозайнятості населення. Ви можете оформитися як індивідуальний підприємець, розробити свій бізнес-план і отримати грошову субсидію від держави.
- Кадрові агентства
Ще один спосіб пошуку роботи - звернення в кадрове або рекрутингове агентство. Основна проблема в цьому випадку - пошук дійсно надійного і професійного агентства з реальними вакансіями. На жаль, на ринку послуг такого роду дуже багато шахраїв.
За надані послуги стягується або разова плата, або відсоток від майбутньої заробітної плати, якщо робота знайдена через агентство.
Дійсно гарне агентство повинно співпрацювати з компаніями різного рівня, для яких вони і займаються підбором персоналу, тому в їх базі цікаві і вигідні пропозиції, і більш ймовірно знайти роботу до душі і з відповідними умовами.
- Безпосереднє звернення до роботодавця
Для того, щоб отримати місце роботи в певній організації, можна спробувати удачу і звернутися безпосередньо до роботодавця. Нерідко на офіційному сайті розміщується інформація про відкриті вакансії та вимоги до претендентів.
Не виключайте також безпосереднє звернення до відділу кадрів організації, де вам нададуть найбільш актуальну інформацію про відкриті вакансії. Для тих, хто відрізняється особливою самовпевненістю в своїх професійних якостях і цінності як потенційного співробітника цієї організації, можна звернутися безпосередньо до начальника. Для цього слід запастися резюме і вагомими аргументами, чому вас повинні взяти на роботу.
Результат подібного звернення непередбачуваний. Якщо ви справили гарне враження, але на даний момент немає вільних вакансій, то можливо, вам запропонують розмістити своє портфоліо в кадровому резерві. В цьому випадку, залишається тільки чекати.
- Друковані видання (газети, журнали)
Друковані видання не перестають втрачати своєї актуальності через свою доступності, тому не варто виключати цей спосіб пошуку роботи.
Недоліки: інформація досить швидко стає неактуальною, більшість оголошень - це робочі спеціальності, які не потребують спеціальних навичок і знань і відповідно з низькою заробітною платою. Однак і тут зустрічаються цікаві пропозиції.
- Сарафанне радіо
Нерідко інформацію про відкриті вакансії можна дізнатися через знайомих, друзів, родичів. В цьому випадку, доцільно звернутися за допомогою до колишніх однокурсників, які працюють в тій же області, що і ви.
Викладіть оголошення про пошук роботи у себе на сторінці в соціальних мережах - хто-небудь неодмінно відгукнеться.
Такий спосіб пошуку роботи і подальшого працевлаштування накладає певні морально-етичні зобов'язання. Якщо вас взяли на роботу з чиєї-небудь рекомендації, то підводити цю людину вже точно не варто.
Як шукати роботу в інтернеті
Інтернет - джерело корисної інформації. Це сучасний інформаційний інструмент незамінний для пошуку роботи, і тут ви зможете знайти у вільному доступі різноманітні вакансії за всіма професійними напрямками.
З чого почати пошук в мережі?
- спеціалізовані сайти
В першу чергу, зверніть увагу на провідні ресурси, де ви можете, як розмістити своє резюме, так і ознайомитися з представленими вакансіями.
- HeadHunter - один з лідерів в питаннях працевлаштування, ресурс надає інформацію, розміщену безпосередніми роботодавцями, у всіх професійних сферах і в будь-якому регіоні РФ;
- SuperJob - тут ви можете знайти вакансії компаній різного профілю, як найбільших міжнародних компаній, так і невеликих організацій;
- Zarplata - перевага ресурсу в тому, що він надає інформації про вакансії в РФ і СНД.
- Авито - безкоштовний ресурс, на якому є окремий розділ з вакансіями та резюме. На Авито можна знайти різні варіанти вакансій, але переважно це робочі спеціальності.
Пошук через спеціалізований сайт має більшу перевагу, так як вибір вакансій досить великий, щоб знайти хорошу роботу. Ви можете залишити відгук або зв'язатися безпосередньо з роботодавцем, якщо вказані його безпосередні контакти.
- Соціальні мережі
Якщо ви обтяжені пошуком нового місця роботи, то варто звернути увагу і на соціальні мережі. Тут цілком можна провести час з користю. Нові знайомства, нові контакти, спілкування в групах, пов'язаних з вашою професійною діяльністю - все це може принести користь при пошуку роботи.
Нерідко роботодавці шукають співробітників в соціальних мережах, розміщуючи інформацію про вакансії на своїх офіційних сторінках або в спеціальних групах, які сприяють працевлаштуванню. Напевно і у вашому місті є такі групи (VK або facebook), як «Пошук роботи в Москві», «Робота в СПБ» і т.д.
Щоб полегшити завдання пошуку, постарайтеся визначитися, в якій сфері і в якій компанії ви шукаєте роботу. Після цього вивчіть офіційну групу і відправте своє резюме.
Крім того, ви можете розмістити інформацію про пошук роботи на своїй сторінці. Перед цим варто привести її в порядок, так як зараз розвивається тенденція, коли роботодавець вивчає не тільки резюме, а й «соціальну» життя кандидата. Видаліть компрометуючий матеріал, поновіть інформацію в профілі, вкажіть ваші реальні дані, поставте нейтральне фото на аватарку.
- професійні форуми
Спілкування на професійних форумах також дає можливість пошуку робочого місця, тут же можуть підказати, де і як знайти роботу за фахом. Але це може зайняти занадто багато часу, який буде витрачено ні з користю, а на порожнє спілкування.
- Офіційні сайти компаній
Якщо ви не знайшли вакансії, що задовольняє вашим вимогам і побажанням, то має сенс звернутися на офіційний сайт організації, де розміщуються оголошення про відкриті ставках.
- Сайт візитка
Ви можете не шукати роботу, а пропонувати свої послуги за допомогою свого сайту або Лендінзі. Клієнти оцінять такий підхід, особливо, якщо сайт або одностранічнік зроблений якісно і стильно.
Сьогодні легко можна знайти безкоштовні шаблони на просторах інтернету, які потрібно тільки заповнити своєю інформацією і залишити свої контакти. Звичайно, для кращого результату ви можете зайнятися просуванням свого сайту - так ви швидше знайдете своїх клієнтів.
Такий спосіб актуальний в основному для: дизайнерів, кондитерів, фотографів, хенд-мейдеров, модельєрів, стилістів, візажистів, перукарів, юристів і інших спеціальності, результати діяльності яких можна продемонструвати у вигляді фото, відео.
Фріланс або як знайти роботу на дому
Пошук роботи на дому здійснюється тими ж способами, що і звичайна офісна. Але знайти віддалену роботу більш імовірно в мережі Інтернет.
Ви можете уточнити про можливість роботи на дому на поточному місці роботи.
Детальніше про роботу на дому ми писали в попередніх статтях:
- Робота на дому без вложений і обману для жінок
- Чим зайнятися в декреті: 19 свіжих бізнес-ідей
- Робота в інтернеті на дому без вложений
- Заробіток на статтях: написання статей в інтернеті за гроші, з чого почати
- Бізнес на дому - 38 ідей бізнесу в домашніх умовах
- Додатковий заробіток у вільний час вдома для всіх
Дистанційна робота має ряд переваг. Ви працюєте, спираючись на свій графік в зручних і комфортних умовах, а зайва суєта офісу не відволікає від виконання поставлених завдань. З таким варіантом роботи необхідно погоджуватися, якщо ви дійсно впевнені в своїх здібностях самоорганізації і дисципліни. Нерідко домашня обстановка розслабляє і не дає повноцінно сконцентруватися.
Робота на принципах фрілансу може здійснюватися з прив'язкою до офісу або бути повністю віртуальної. У першому випадку, є роботодавець, якого ви будете періодично відвідувати, і спілкуватися наживо. Перевага полягає в тому, що, таким чином, більш імовірно працевлаштуватися офіційно згідно ТК РФ і отримувати гарантований соцпакет (відрахування до фондів, оплата лікарняного, відпустки). У другому випадку, працевлаштування здійснюється неофіційно.
Можливо виконання відрядної віддаленої роботи. При такій формі співпрацю з роботодавцем носить тимчасовий характер, так як ви виконуєте разовий проект і отримуєте за це винагороду.
Поради
Якщо ви втратили роботу або вирішили знайти роботу мрії, то слід звернути увагу на деякі моменти:
- Остерігайтеся шахраїв. Поширений такий вид шахрайства, коли вам пропонують внести певну суму грошей для гарантії ваших серйозних намірів, для оформлення, формулювання можуть бути самими різними. Це спосіб вимагання, працевлаштуватися подібним чином у вас точно не вийде, а гроші і час буде втрачено. Тільки кадрові агентства стягують плату за свої послуги і відбувається це в договірному порядку. Також під виглядом роботодавців виступають фіктивні організації, що займаються наданням сумнівного роду послуг, мережеві піраміди. Слід ігнорувати оголошення, в яких не вказується найменування роботодавця і те, яка саме вакансія і з якими обов'язками відкрита. Популярні такі пропозиції як: помічник керівника, керівник, менеджер з підбору персоналу, адміністратор.
- Використовуйте в пошуку всі можливі ресурси.
- Займайтеся саморозвитком і отриманням нових навичок в період вимушеного безробіття.
- Грамотно складайте резюме - це ваша візитна картка.
Як правило, жінка як потенційний працівник перебуває в менш вигідному становищі, ніж чоловік. Нерідко роботодавець передбачає заздалегідь, що жінка або піде в декрет, або буде часто сидіти на лікарняному з дитиною. Як знайти роботу жінці? Способи пошуку роботи не залежить від статі: використовуйте всі можливості. Якщо у вас гарне резюме, є досвід роботи, хороші рекомендації, то висока ймовірність успішного працевлаштування в короткі терміни.
Знайти роботу чоловікові трохи простіше, так як вакансій роботи «з чоловічим характером» значно більше: будівельні спеціальності, служба в силових і відомчих структурах та ін. Крім того, не секрет, що на керівних посадах багато роботодавців воліють бачити осіб чоловічої статі, ніж жіночої.
Складнощі в пошуку виникають у кандидатів без досвіду роботи. В першу чергу, це стосується студентів і вчорашніх випускників навчальних закладів. Оцінюйте свій потенціал адекватно: завищені вимоги до заробітної плати та умов праці не дадуть позитивно результату при працевлаштуванні. Починати доведеться з малого. Молодого спеціаліста відрізняють вигідні переваги: свіжий погляд, готовність освоювати свою професію в практичному плані, можливість для роботодавця навчити його відповідно до своїх вимог.
Нелегко в пошуках кандидатів без освіти. Проте, ринок праці досить великий, щоб знайти щось підходяще. Визначтеся з тим, які умови для вас кращі: графік, соціальний пакет, рівень доходу, сфера діяльності, ступінь навантаження. Чесні, працьовиті та відповідальні працівники потрібні всюди, розглядайте варіанти, де є можливість навчання.
Як знайти роботу пенсіонеру
Пошук підходящої роботи для пенсіонера досить складний, тому що віковий ценз при працевлаштуванні грає важливу роль.
Але, тим не менше, варіанти є, це доводить той факт, що кількість працюючих пенсіонерів в Росії не знижується, так як, якщо дивитися об'єктивно, то розмір пенсій не дозволяє закинути роботу і спокійно зустрічати старість. Нерідко надається достроковий вихід на пенсію, раніше за встановлений термін і в підсумку в рядах пенсіонерів виявляється цілком працездатний і енергійна людина, в 50 років бажає продовжити професійну діяльність.
Як і де шукати роботу?
- Крім перерахованих способів, звичайно, найрозумніше звернутися на попереднє місце роботи. Якщо ви зарекомендували себе як хороший фахівець і відповідальний працівник, то роботодавець буде не проти вашого повернення. Тим більше наявність багатого досвіду - конкурентна перевага перед більш молодими фахівцями.
- При володінні достатньої теоретичної і практичної бази знань, можна спробувати себе в якості викладача або репетитора.
- Не варто недооцінювати послуги центру зайнятості. Можливо, отримання нової кваліфікації через центр дозволить знайти роботу в іншій сфері, незважаючи на вік.
При наявності достатніх фізичних можливостей і сил:
- кур'єр (при наявності автомобіля, так як робота пішки дуже виснажлива);
- домробітниця;
- прибиральниця;
- листоноша;
- продавець;
- гардеробник;
- вахтер;
- консьєрж;
- няня.
Як знайти роботу за кордоном
Якщо з яких-небудь причин вас не цікавить робота в своєму місті чи навіть більше того, в своїй країні, то знайти роботу за кордоном цілком можливо, хоча і досить важко. Цей процес може зайняти набагато більше часу, ніж ви розраховуєте.
- Робота в міжнародній компанії, де є проекти переведення співробітників в зарубіжні підрозділи. Такі перекази здійснюються на тимчасовій основі для отримання нового досвіду, знань і навичок.
- Розміщення резюме на зарубіжних сайтах.
- Звернення до посередника - в рекрутингові агентства.
- Робота за програмами Work and Travel, Intership, Au Pair і ін. - цей варіант розрахований на студентів та випускників, і більше підходить для отримання мовних знань і практики.
Вам знадобляться наступні документи:
- Закордонний паспорт.
- Свідоцтво про народження.
- Свідоцтво про народження.
- Диплом про освіту.
- Виписка з трудової книжки або довідка з останнього місця роботи.
- Медична страховка.
- Медична довідка за формою 082 / У.
- Довідка про відсутність судимості.
Знайти роботу за фахом за кордоном дуже складно: від вас буде потрібно високий рівень знання мови, а також відповідність вашої кваліфікації місцевим трудовим законодавством, російські дипломи не скрізь котируються, тому нерідкі випадки, коли потрібно знову відправитися на навчання. Цей варіант актуальний для тих, хто планує виїхати на постійне місце проживання в іншу країну.
Найбільш вдалі періоди для пошуку роботи
Наскільки вдалими та ефективними будуть пошуки роботи залежить і від пори року, коли ці пошуки ведуться.
У Росії робочий рік можна умовно розділити на чотири періоди:
- Перший період триває з січня до травневих свят. На ринку праці спостерігається висока активність, кількість звільнень збільшується і зростає число відкритих вакансій.
- Другий період починається з травня і триває до середини-кінця липня. У цей короткий динамічний проміжок часу з'являється безліч цікавих вакансій, які потрібно в терміновому порядку закрити, поки всі відповідальні особи на місцях і не вирушили у відпустки. Вірогідність знайти роботу мрії помітно зростає.
- З кінця липня до вересня спостерігається затишшя, кадрові питання відкладаються до повернення керівництва з відпусток.
- У вересні починається активна діяльність з пошуку підходящих кандидатів, а й конкуренція серед останніх, помітно зростає. Цей період відрізняється затяжним багатоступеневим характером співбесід, відсутністю гарантій реального працевлаштування і тому для пошуку роботи - це не найкращий час.
Якщо ваша робота носить сезонний характер (сільське господарство, будівництво), то результативність пошуків буде залежати від того, в який період часу ваша робота користується найбільшим попитом.
Пошуки роботи допоможуть затягнутися, однак, не варто впадати у відчай. Ходіть НЕ співбесіди, спілкуйтеся на ярмарках вакансій з потенційними роботодавцями, вивчайте інтернет. Можливо, має сенс отримати нові навички або підвищити кваліфікацію, використовуйте час з користю.




