Як побороти свою лінь: ефективні способи
06.09.2019 515 0

Як побороти свою лінь: ефективні способи

Психологія особистості
В закладки

Рідко зустрінеш людину, яка з радістю береться за будь-яку справу і без зволікання його виконує. Набагато частіше зустрічаються люди, які не квапляться вчитися, працювати або займатися домашніми обов'язками. Виною всьому - непереборна лінь, що вимагає безперервної боротьби. Ледачим чоловікам і жінкам вкрай необхідна ефективна мотивація. Як подолати лінь і без зволікання йти до поставленої мети?

Чому люди лінуються

Відсутність бажання займатися якою-небудь справою не можна характеризувати як наслідок втоми. Почуття ліні знайоме всім: одних людей воно відвідує нечасто, а з іншими практично не розлучається. Воно заважає кар'єрі і житті, не дає розвиватися і осягати нові знання. Чому так відбувається?

Основними причинами, що спонукають людську лінь, є:

  • невпевненість у собі;
  • страхи;
  • відсутність мотивації;
  • апатія в результаті психологічної травми.

Бувають випадки, що від неробства людина просто отримує задоволення, і не поспішає напружуватися, щоб змінити стиль життя. Як побороти свою лінь? Зробити це вкрай необхідно, щоб не зіткнутися з деградацією особистості.

Наслідки неробства

Чим небезпечне байдикування? Досить просто уявити, яких висот міг би досягти людина в сімейному житті, кар'єрі або соціальної діяльності, якби його не здолала лінь. Через небажання постійно і наполегливо працювати можна втратити місце на навчальній лаві, роботу або зіпсувати взаємини з близькими людьми, постійно незадоволеними неробою. Осяяння зазвичай приходить до ледарів лише тоді, коли можливості вже втрачені. Як же перебороти в собі лінь і змінити життя на краще?

Як побороти свою лінь: ефективні способи

Ефективні методи боротьби

Як прибрати лінь зі свого життя? Нагальні справи неможливо нескінченно відкладати на потім, особисті обов'язки теж не вдасться постійно перекладати на інших. Не зробивши запланованого, людина відчуває внутрішнє незадоволення, яке негативно позначається на загальному самопочутті та самооцінці. Що ж робити, коли лінь атакує?

  1. Проявіть рішучість. Прийміть рішення і почніть діяти негайно. У подоланні ліні немає нічого складного, головне, почати робити щось конкретне. Тільки від вас залежить успіх і життєвий статус.
  2. Практикуйте зарядку і контрастний душ. У здоровому тілі здоровий дух! Ця приказка виправдана як ніколи. Як перебороти свою лінь? Починайте щоранку з зарядки і контрастного душу - це допомагає підбадьоритися і налаштуватися на робочий лад.
  3. Міняйте діяльність. Як здолати лінь, якщо вона спровокована монотонною роботою? Психологи рекомендують робити перерву через кожні 2 години, особливо тим, хто працює за комп'ютером або змушений постійно здійснювати різні підрахунки. На 20 хвилин забудьте про роботу, відверніться на телефонну розмову або випийте чашку чаю.
  4. Дійте за планом. Як подолати лінь і змінити своє життя? Спробуйте скласти план дій із зазначенням конкретного часу на виконання кожного пункту. За виконану роботу обов'язково хваліть себе. Цей психологічний прийом прекрасно мотивує на подальшу працю, адже так приємно пишатися собою.
  5. Афірмації від ліні. Повторюючи певні фрази, можна налаштуватися на боротьбу проти згубної звички байдикування.

Як побороти свою лінь: ефективні способи

Афірмації від ліні дійсно ефективно працюють навіть при мінімальній кількості щоденних повторень. Що необхідно вселяти свідомості?

  • Я працьовитий і активна людина.
  • Мені надзвичайно подобається моє заняття, і я доведу його до кінця.
  • Я підтримую високий рівень мотивації від початку справи до його вдалого завершення.
  • Я легко перемагаю власну тягу до неробства.
  • Я все роблю вчасно, тому маю право на відпочинок.
  • Я відчуваю сили для реалізації всіх задумів і планів.
  • Баланс між відпочинком і роботою я підтримую на необхідному рівні.
  • Мені подобається викладатися на повну силу.
  • Я сильніше власної ліні.

Всякий раз, коли здається, що сил для виконання важливої ​​справи не вистачить, подумайте, що неробство принесе набагато менше позитивних емоцій і користі, ніж завершений проект. Пам'ятайте, лінь - це не більше, ніж тимчасове стан свідомості, воно легко піддається коригуванню. Міняйте життя на краще і отримуйте від неї задоволення!

Комментарии (0)
Додати коментар
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
26.08.19 Психологія особистості
Як розпізнати сором'язливого і невпевненого в собі людини? Досить поставити йому пару незручних запитань і подивитися на реакцію.
Чому розумним жінкам важче побудувати любовні відносини?
Жінка має рівні з чоловіком правами, тому отримує той же освіту, яке надається сильній статі.
Як побороти комплекси і набути впевненості в собі
Людина - головний критик самого себе. Досить рідко зустрічаються індивідууми повністю задоволені собою: зовнішністю, добробутом, фізичними даними, вміннями та знаннями.
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися
Різкі перепади настрою бувають у кожної людини. У деяких це явище виникає рідко, а інших супроводжує постійно.
Кар'єра або сім'я
Кар'єра або сім'я
Кар'єра або сім'я
07.08.19 Сімейні стосунки
Багато дівчат і жінки вже не так сильно прагнуть вийти заміж і створити сім'ю. А ось побудувати кар'єру і успішно влаштуватися в житті для них куди більш цікавим, ніж