Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися
03.09.2019 1 031 0

Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися

Здоров'я
В закладки

Різкі перепади настрою бувають у кожної людини. У деяких це явище виникає рідко, а інших супроводжує постійно. Бурхливі емоції заважають нормально жити, тримають жінок і чоловіків в напрузі, не дозволяють розслабитися і контактувати з оточуючими. Часті і різкі зміни настрою в медицині називають афектних розладом, через який людина за короткий проміжок часу відчуває найрізноманітніші почуття - від нестримної веселості до звіриного гніву. Що робити, щоб впоратися з емоціями і навчитися контролювати їх виникнення і прояв?

Хто такі циклотимиков

Ця назва дано людям, чий внутрішній настрій змінюється надзвичайно часто. Їм властиві стрімкі емоційні підйоми і настільки ж швидке погіршення настрою. Циклотимиков насилу себе контролюють, в період радості і щастя вони здатні перевернути гори, а в моменти спаду чи можуть змусити себе виконувати елементарні речі. Такі люди не здатні переносити фрустрацію - вони губляться, якщо ситуація виходить з-під контролю.

Люди з циклотимічний складом характеру мінливий настрій сприймають як основу для здійснення тих чи інших вчинків. При прийнятті рішень вони покладаються на емоції, а не на розум. Циклотимиков зазвичай дуже творчі особистості з багатим внутрішнім світом і тонкою душевною організацією.

Чому настрій так мінливий

зміни настроюсправа звичайна. Коли людині сумно - він плаче, а якщо відбувається радісна подія - сміється. Якщо нас ображають, то в душі виникає гнів, а якщо хвалять - щастя. Настрій може змінюватися протягом дня кілька разів і це цілком нормально. Чому ж бувають різкі перепади настрою у жінок, які причини їх виникнення?

  1. Період менопаузи супроводжується різними змінами в організмі. Скачки гормонів при клімаксі роблять жінку плаксивою, роздратованою, агресивною.
  2. У період вагітності настрій різко змінюється за лічені хвилини. Виною тому перебої у виробленні дофаміну і серотоніну, відповідальних за емоційний стан.
  3. На настрій впливає прийом оральних контрацептивів.
  4. У жінок часто змінюється настрій через нерегулярному статевому житті.
  5. Порушення в роботі ендокринної системи безпосередньо впливають на емоції.

Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися

Різкі перепади настрою у чоловіків причини мають наступні:

  • перевтома;
  • зловживання алкоголем;
  • стресові ситуації;
  • наявність захворювань серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту.

Коли ж варто розглядати різку зміну настрою як ознака психологічної нестабільності?

Норма або патологія

Часто буває, що швидка зміна настрою є не особливістю характеру, а сигналізує про моральне нездоров'я індивідуума. Це поведінковий відхилення може свідчити про афективної нестійкості особистості і бути симптомом серйозних психологічних проблем. Найчастіше цим страждають жінки, але і чоловікам знайомі кардинальні зміни настрою, які часом неможливо контролювати.

Якщо у пацієнта спостерігається часта зміна настрою, діагноз можуть поставити наступний:

  • біполярний або тривожне розлади;
  • авітаміноз;
  • аденома наднирників;
  • астено-невротичний синдром;
  • злоякісні пухлини мозку;
  • гіпотиреоз і тиреоїдит;
  • цукровий діабет;
  • менінгіт;
  • хвороба Альцгеймера.

Часта зміна настрою у жінок і чоловіків причини має схожі, тому і лікування розлади для представників обох статей практично однакове.

Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися

Як навчитися себе контролювати

Усвідомивши, чому часто змінюється настрій, людина шукає шляхи подолання проблеми. Однак свідомий контроль емоцій часом дається дуже нелегко. Як боротися з перепадами настроеніяі, здобути перемогу над емоційним розладом?

  1. У лікуванні емоційних коливань дуже важливо змінити спосіб життя. Налаштуйте режим дня, прокидайтеся і засинайте в один і той же час кожен день, стежте за харчуванням, більше гуляйте на свіжому повітрі. Знайдіть час для занять спортом - це допомагає посилити самоконтроль.
  2. З коливаннями настрою жінкам допоможе впоратися альтернативна терапія: ароматерапія, йога, акупунктура. Вивчіть пару розслаблюючих осанну, медитуйте і отримуйте задоволення від розслаблення морального і фізичного.
  3. Вживання гомеопатичних засобів і настою корисних трав допомагають впоратися з підвищеною збудливістю або зайвої апатичність. Настоянка валеріани, чаї з мелісою, ромашкою і перцевої м'ятою, відвари з малиною - це далеко не повний перелік натуральних рослин, які можна використовувати для боротьби зі стрибками настрою.
  4. Чи не перевантажуйтеся. Через постійні стреси, хронічної втоми і відсутності відпочинку організм починає налаштовуватися на негатив. Не дозволяйте роботі і проблем зіпсувати ваше життя. Завжди знаходите час для відпочинку, влаштовуйте перерви, інакше нервового зриву не уникнути.
  5. Вибуху емоцій від надлишку почуттів не станеться, якщо ви навчитеся ділитися почуттями і переживаннями з людьми, які вам близькі. Чи не замовчуйте радості, радьтеся в проблемних ситуаціях, поплачте на плечі у подруги - дайте всім пристрастям виплеснутися назовні поступово, а не після накопичення.

Обов'язково розкажіть близьким людям, що страждаєте емоційними розладами і намагаєтеся їх подолати. Це дозволить зберегти з оточуючими хороші взаємини, якщо вони потраплять під вашу гарячу руку. Не соромтеся звернутися по допомогу до фахівця, якщо ваші зусилля з контролю над емоціями не увінчалися успіхом.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як перестати заздрити людям: робота над собою
Заздрість досить часто стає причиною скоєння людиною страшних вчинків. Цей порок має руйнівну силу, змушує відчувати незадоволеність, біль, страждання, якщо хтось інший
Психологічні типи особистості людини
Психологічні типи особистості людини
Психологічні типи особистості людини
07.08.19 Психологія особистості
Для кожної людини властиво мати свої особливості поведінки і характеру, які частково успадковуються від предків, а частково купуються при взаємодії з суспільством.
Як боротися з нав'язливими думками
Люди давно навчилися підкоряти собі стихії, успішно освоювати космічні простори і підводні глибини, але впоратися з власною свідомістю можуть далеко не завжди.
Підвищена дратівливість
Зберігати спокій в стресовій ситуації підвладне не кожній людині. Потекшую туш, зламаний каблук, холодну каву або беззлобне зауваження від колеги можуть викликати
Чоловік-маніпулятор у відносинах: як розпізнати
Нарешті ти зустріла ідеального хлопця! Дбайливий, щедрий, красивий - чого ще бажати? Однак у медалі зазвичай дві сторони, і друга абсолютно протилежна.