Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
26.08.2019 2 011 0

Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради

Психологія особистості
В закладки

Як розпізнати сором'язливого і невпевненого в собі людини? Досить поставити йому пару незручних запитань і подивитися на реакцію. Переважна більшість соромливих людей страждають неконтрольованим почервонінням особи. Щоки наливаються рум'янцем, який видає внутрішню тривогу, розгубленість і збентеження співрозмовника. Як перестати червоніти за будь-якого приводу, щоб не відчувати душевного дискомфорту, перебуваючи в суспільстві? Існують спеціальні практики і методики, що дозволяють взяти під контроль емоції.

Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради

Чому збентежений чоловік червоніє

Почервоніння шкірних покривів - природна реакція організму на стресову ситуацію. Воно сигналізує про хвилювання, сумні, страху. Цією проблемою зазвичай страждають люди з недостатнім рівнем соціалізації, які відчувають страх перед спілкуванням з іншими членами суспільства. Для деяких індивідуумів це стає справжнім лихом: щоки червоніють при будь-яких обставинах, під час звичайної бесіди або при мінімальному хвилюванні. У голові постійно крутиться одна думка: «Червонію при спілкуванні з людьми, що робити?».

В першу чергу, слід розібратися у витоках цієї реакції. Чому люди червоніють найчастіше? Причини ділять на фізіологічні та психологічні.

  • Чому постійно червоні щоки у деяких людей? Якщо особа червоніє без приводу, це може бути пов'язано з судинною патологією шкіри - куперозом.
  • До почервоніння шкірних покривів призводять скачки артеріального тиску.
  • Прискорення серцебиття також може спровокувати яскравий рум'янець.
  • До розширення судин і припливу крові до голови можуть привести розширення судин, викликане нервовим напруженням.
  • Від чого люди червоніють? Причиною може бути страх перед громадськістю, який лежить в глибині свідомості.
  • Постійно ходять з рум'янцем люди, у яких немає впевненості у власних силах.

Як не червоніти при хвилюванні? Щоб навчитися цьому, необхідно розібратися з внутрішніми страхами. Зайва скромність, сором'язливість, замкнутість, низька самооцінка - весь цей набір якостей вимагає негайної корекції.

Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради

Тренування нервової системи

Бажання змінити ситуацію і вміння працювати над своїми емоціями - це запорука успіху. Як не червоніти при розмові? Потрібно налаштувати організм на інший режим. Тренувати нервову систему необхідно систематично. Комплекс заходів досить простий.

  1. Загартовування. При хвилюванні червоніє обличчя, і що робити ви не знаєте? Почніть загартовувати організм. Спочатку це можуть бути обтирання холодним рушником, а потім повноцінні ранкові обливання або короткочасний прохолодний душ.
  2. Позбавлення від шкідливих звичок. Не зловживайте алкоголем, відмовтеся від сигарет, практикуйте правильне харчування.
  3. Заняття йогою або медитація. Навчіться розслаблятися. За допомогою йоги можна не тільки тренувати тіло, але і поліпшити циркуляцію крові, налаштувати себе на гармонію і прийняття позитивної енергії.
  4. Фізичні навантаження. Включіть в своє життя спорт. Від здорового способу життя на обличчі з'явиться постійний красивий рум'янець. Крім того, фізичні вправи здатні зміцнити дух і зробити людину впевненішою.

Для гармонійної перебудови організму знадобиться кілька місяців. Однак в результаті самовдосконалення можна легко навчитися, як не червоніти при розмові з людьми.

5 дієвих методів боротьби з проблемою

Що робити, щоб не червоніло обличчя? Візьміть на озброєння наступні поради.

Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради

  1. Освойте тактику заспокоєння. Найпростіше - зробити пару глибоких зітхань. Можна також спробувати порахувати до 10. Непогано допомагає в момент хвилювання зняти напругу спогад про яке-небудь приємне моменті з життя.
  2. Багато розмов. Як перестати червоніти при розмові? Постарайтеся більше спілкуватися з оточуючими. Стиснення властиво людям, які звикли вести самітницьке життя. Розширюйте коло знайомств, не бійтеся задавати питання, проявляйте ініціативу.
  3. Уникайте незручностей. Як не червоніти від сорому? Захистіть себе від ситуацій, які наганяють на вас паніку і викликають хвилювання. Наприклад, якщо ви бійтеся публічних виступів, виберіть сферу діяльності, де не буде необхідності демонструвати таланти на публіці. Збентеження не завжди можна побороти, але позбутися від постійного дискомфорту цілком реально.
  4. Не перебільшуйте значущість проблеми. У більшості випадків людина ніяковіє саме через свою мимовільної реакції. Не потрібно концентрувати на почервонінні шкірних покривів свою увагу. Краще подумайте про користь, яку принесе те, що відбувається подія, не звертаючи уваги на зовнішність.
  5. Знайдіть впевненість в собі. Що робити, щоб не червоніти? Виховуйте впевненість у власних силах. Не бійтеся, що ваші бажання або прагнення стануть об'єктом глузувань - цього не станеться. Внутрішня впевненість допоможе налаштуватися на позитив і побороти страх перед спілкуванням з оточуючими.

Психологічна допомога

Чому червоніє обличчя при хвилюванні? Мозок отримує сигнал про небезпеку, і тіло видає дану реакцію. Психологи рекомендують постійно бентежить і відчуває страх перед суспільством індивідуумам розвивати стресостійкість. Цей навик дозволить виходити з будь-якої ситуації з нормальним кольором обличчя, а не схожим на перезрілий помідор.

Як навчитися не червоніти при розмові?

  1. Чому людина червоніє, коли ніяковіє? Через підвищення артеріального тиску, викликаного хвилюванням, кров активно приливає до голови. Спробуйте перенаправити її потік. Якщо відчуваєте, що зараз почервоніє, подумки уявіть, що піднесли руки до вогню. Ви з подивом зауважите, що почервоніють кисті, а не особа.
  2. Якщо у вас постійно червоніє обличчя від хвилювання, що робити? Репетируйте спокій. Перед серйозним виступом на публіці продумайте всі етапи заходи і «напишіть» найсприятливіший сценарій розвитку подій. Налаштуйтеся на позитив і збентеження відступить.
  3. Почали червоніти? Спеціально зверніть на це увагу, заявивши: «Ну ось, знову почервоніла!» Або «Ах, ви загнали мене в фарбу!». Повірте, що оточуючі дивляться не на червоні щоки і побагровевшую шию, а складають думку про співрозмовника по відкритому характеру, цікавим розмов і позитивного настрою.

Полюбіть себе за всі недоліки і не намагайтеся шукати проблеми там, де їх немає!

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
21.08.19 Психологія особистості
Щодня людина контактує з десятками, а то й сотнями представників цивілізованого світу. Як навчитися спілкуватися з людьми, не відчуваючи внутрішнього дискомфорту?
Екстраверт і інтроверт: особливості психотипів
Людина - особистість з індивідуальними вміннями, навичками, негативними і позитивними рисами характеру.
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Розмови уві сні: причини і як позбутися
Розмовляєте ви, коли спите? Якщо ні, значить, вам крупно повезло. Стан, яке в медицині називають сомнілоквія, завдає чимало незручностей.
Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю
Андрофобія - це страх перед представниками сильної статі. Фобія часто виникає через психологічну травму або внаслідок соціального тривожного розладу.