Які питання задавати на співбесіді роботодавцю: приклади
Сьогодні ви дізнаєтеся, які питання ставити на співбесіді роботодавцю. Що слід запитати в першу чергу? Чому важливо це робити? Давайте розберемося докладніше.
Ми вже писали про те, що запитують роботодавці на співбесіді. Тепер поговоримо про претендента. У процесі і після закінчення бесіди з роботодавцем обов'язково задавайте питання про вакансії, на яку претендуєте. Це відіб'є вашу зацікавленість і бажання детально вникнути в коло виконуваних обов'язків.
Що питати на співбесіді у роботодавця
- Які функціональні обов'язки і рівень відповідальності? Чим конкретніші питання про зміст роботи ви задаєте, тим більшим професіоналом виглядаєте в очах роботодавця.
- Чим конкретно займається компанія. Ви повинні володіти загальною інформацією перед проходженням співбесіди. А ось уточнюючі питання про постачальників, порядку реалізації продукції і т.д. ви можете дізнатися безпосередньо на співбесіді.
- Які можливості для зростання і розвитку? Має сенс уточнити, яка структура в відділі (підрозділі), в який потрібно співробітник.
- У зв'язку з чим відкрита дана вакансія? Важливо з'ясувати, потрібно працівник на постійній основі або це тимчасова робота. Якщо відбулося звільнення попереднього співробітника, уточніть, з якої причини.
- Чи є випробувальний термін? Скільки він триває? У багатьох організаціях умови роботи після випробувального терміну змінюються.
- Який графік роботи? Чи є переробки? Чи передбачаються відрядження?
- Чи є службовий транспорт (Якщо організація знаходиться десь в промисловій зоні)?
- Які корпоративні норми прийняті в компанії (Правила внутрішнього розпорядку, стиль одягу, перерва на обід, корпоративні заходи і ін.)?
- Чи існує культура компанії і система мотивації? У чому вони полягають. Як формується оплата праці. Чи є бонуси і оплата за переробки.
- Угода про нерозголошення - у чому його суть? Які нюанси існують.
- Який соціальний пакет передбачений?
- Чи є навчання за рахунок компанії? Які передбачені можливості.
- Можлива за віддалена робота? Все частіше, компанії йдуть на поступки і пропонують своїм співробітникам віддалену співпрацю.
- Рівень заробітної плати, можливі премії. Як і в які терміни виплачується зарплата? Як часто підвищують ЗП на цій посаді?
- Чи є парковка? Платне або безоплатне? Чи передбачена доставка співробітників до офісу? Якщо у вас є авто, то це питання може дуже важливим, особливо якщо офіс компанії знаходиться в центрі міста або в густонаселеній міській місцевості. Деякі компанії пропонують послуги трансферу, збираючи співробітників з ранку і розвозячи їх після робочого дня.
- Коли можна очікувати відповіді про розгляд вашої кандидатури?
На завершення розмови обов'язково подякуйте роботодавця за проведене співбесіду і вичерпні відповіді.
Типові помилки здобувача
Чим активніше ви задаєте питання, тим докладніше дізнаєтеся про майбутню роботу. Співбесіда допомагає вам і компанії визначитися з тим, наскільки ви один одному підходите. Набагато краще, коли це вирішується до прийому на роботу.