Користь меду для здоров'я організму і його шкода
Ви дізнаєтеся яка користь меду для здоров'я організму. Які існують види меду, ніж він корисний для організму, які в ньому лікувальні властивості і користь. Мед корисний для жінок, а чому ми написали в кінці статті.
Користь меду величезна. Про це знають багато. Він відмінно піднімає імунітет, сприяє травленню, поліпшує здоров'я в цілому. Робить смачніше страви. Його споживають без всього, іноді розводять у воді. Використовують в косметології. Однак його властивості не завжди корисні. Про негативні сторони знають не всі. У статті розповімо про його позитивному і негативному впливі на організм. З'ясуємо, як варто приймати мед, коли протипоказано його споживання, а також чому його користь неоціненна.
Що таке мед і чим він корисний для організму
Цей продукт містить в своєму складі 80% цукрів. В основному - це вуглеводи, які дають колосальну енергію всьому організму. Він містить корисні елементи A, Ca, Fe, B6, E, PP та інші вітаміни, які підтримують імунну систему.
Всі речовини, що містяться в меді, прискорюють процес метаболізму, підвищують рівень гемоглобіну в крові, сприяють формуванню кісткових тканин. Величезне вміст мінеральних речовин і кислот сприяють підвищенню тонусу, поліпшення емоційного стану людини, збільшує його працездатність. На перший погляд користь продукту бджіл не піддається сумніву.
Види меду
Величезна різноманітність змушує задуматися, який вид краще вибрати, чим він відрізняється від інших сортів. Є темний і світлий, є рідкий і густий мед. Продають його як гречаний, липовий, луговий, з пергою, в сотах і з іншими складовими. Однак весь він підрозділяється на три основних види.
- Квітковий. Збирається бджолами з різних квіткових рослин. Є мед, який бджоли збирають з одного виду квітів, його називають монофлерним. Найпопулярніші сорти: гречаний, конюшини, гірчичний, липовий і навіть бавовняний.
- Змішаний. Такий вид відноситься до полифлерного. Бджоли збирають його з різних квіткових сортів рослин. Зазвичай його називають луговим. Цей вид вважається універсальним. Користь цього виду не піддається сумніву, він допоможе при всіх захворюваннях. Смак і колір залежить від місця зростання трав.
- Падевий. Це змішаний вид створений бджолами на основі солодких речовин, які виділяють пил і невеликі шматочки і комахи. До такого типу збору бджоли вдаються, коли вже мало квітів і практично немає нектару. Мед містить велику кількість білка, мінеральних солей і кислот. У багатьох країнах такий мед цінується більше за інші сорти. Колір його темний, іноді є зеленуваті вкраплення. На смак трохи гірчить. Запаху квітів немає.
«Всі речовини, що містяться в меді, прискорюють процес метаболізму, підвищують рівень гемоглобіну в крові, сприяють формуванню кісткових тканин».
Світлана Тітова
Лікувальні властивості і користь
Мед приймають як жарознижуюче і протизапальний засіб. Завдяки йому можна нормалізувати обмін речовин, підвищити імунітет організму і можливо відмовитися від прийому медикаментів. Його додають в горіхи і сухофрукти для більшого вітамінного ефекту. Він володіє величезною кількістю властивостей і якостей, про які потрібно знати:
- протигрибковий;
- антибактеріальну;
- регенеруючу;
- противірусну;
- антигістамінний становить.
Також часто його застосовують при опіках і сильних ранах. Він має регенеруючу властивістю, прискорює загоєння. Він покращує склад крові. Хворим на діабет відчувають користь меду, адже їм замінюють цукор. Виліковує сечостатеву систему, усуває панкреатит і гастрит. Він покращує гнучкість судин, відновлює роботу серцевого м'яза. Покращує роботу суглобів, зміцнює кістки. Допомагає при очних захворюваннях. Нормалізує зір. Допомагає при онкологічних захворюваннях на ранніх стадіях. Лікує туберкульоз і венеричні захворювання.
Користь проявляється при лікуванні таких захворювань:
- вірусних хвороб;
- зайвого виділення слизу з носових пазух під час застуди;
- інших хвороб ЛОР спрямування;
- затяжного мокрого кашлю;
- очного запалення та інших поширених хвороб.
Застосування в косметології
Користь меду обумовлюється не тільки застосуванням його в їжу. Він активно застосовується в багатьох процедурах, що проводяться в салонах і вдома. Його додають в косметичні засоби: бальзами, маски, скраби для всього тіла, засоби для обличчя. Дуже добре справляється з юнацькими прищами. Допомагає загоїти запалений шкірний покрив обличчя та рук. Робить шкіру підтягнутою, пружною і еластичною на дотик. Пару рецептів в косметології, які підійдуть багатьом жінкам.
Покращуємо структуру волосся і шкіру голови
У складі маски позитивні властивості видно в тому, що він допомагає поліпшити шкіру голови, зміцнити волосся і цибулини. Він допоможе позбутися від лупи, зупинити процес появи небажаних частинок. Маски можна робити як в салоні, так і в домашніх умовах. Однак слід пам'ятати, на тільки що фарбоване волосся, маску наносити не можна. Мед буде вимивати пігменти фарби. Пропонуємо універсальний рецепт:
- оливкова олія - 2 ст. ложки;
- мед - 2 ст. ложки;
- яйце - 1 шт.
Спосіб приготування маски: всі компоненти змішують в пластиковому посуді пензлем для фарбування волосся або пластикової виделкою. Металеві складові краще не використовувати. Отриману суміш наносимо на сухі чисті волосся від коренів до кінчиків. Ми залишаємо маску на 30 хвилин. Можна надіти шапочку або обмотати волосся поліетиленом. Після все ретельно промиваємо, наносимо шампунь, змиваємо залишки.
Таку процедуру слід повторювати щотижня. Волосся стануть сильнішими, з'явиться природний блиск, зупиниться надмірне випадання.
Покращуємо шкіру обличчя
Мед добре очищає шкіру, загоює мікро тріщинки, надає природний відтінок. Він робить шкіру пружною, розгладжує зморшки. Допомагає утримати вологу в глибоких підшкірних шарах. Косметичний засіб в домашніх умовах допоможе поліпшити кровообіг. Зробить шкіру обличчя свіжою і відпочила. Рецепт для особи:
- мед - 1 ст. ложка;
- вода - 1 ч. ложка;
Розмішуємо мед у воді. Наносимо отриману рідину на обличчя на 2 хвилини. Розподіляємо отримане речовина повільними рухами по всьому обличчю. Після все змиваємо. Акуратно промокаємо особа. Таку процедуру можна повторювати щодня, якщо немає алергії на мед.
Користь меду для жінок
Жінкам мед просто необхідний. Він підтримує красу волосся, молодість і пружність шкіри, надає обличчю природний рум'янець. Його споживають постійно як ліки. Однак кількість повинна бути невеликою.
Особливо корисний гречаний мед. Він зміцнює серцевий м'яз, позбавляє організм від постійних мігреней. Липовий і акацієвий мед сприяють поліпшенню зору. Він допомагає відновити організм після застуди і лікує наслідки стресових ситуацій. Величезну користь мед принесе жінкам, які мають відхилення під час менструального періоду.
Також його вживають під час вагітності. Він допомагає поліпшити кровообіг, тим самим поставляючи більше корисних мікроелементів до плоду в організмі жінки. Усуває тонус матки, підсилює відтік лімфи. Під час токсикозу мед допомагає з ним впоратися. Жінка легше переносить цей період. Він проходить практично непомітно. На більш пізніх термінах у багатьох жінок з'являються розтяжки на животі і в верхній частині ніг. Продукт надає благотворний вплив, запобігає їх появу. Його варто наносити зовнішньо.
Споживати продукт під час вагітності необхідно після консультації лікуючого гінеколога або навіть ендокринолога, якого також можна знайти в жіночій консультації. Він порадить, яка кількість меду можна і потрібно споживати в день.
Важливо не переборщити, мед лікує, але може принести шкоду. Від великого вживання виникає алергічна реакція, як у матері, так і у плода. В даному випадку мед - це ліки, для якого потрібно знати дозування.
Застосування меду в лікувальних цілях
Середнє споживання меду в день від 1 до 2 чайних ложок. Термін споживання від місяця і більше. Продукт приймають натщесерце, розсмоктуючи або разом з прохолодною водою. Процедуру проводять за 30 хвилин до їди. Таке застосування підійде при різних захворюваннях:
- безсонні;
- хвороби ясен і порожнини рота;
- серцево-судинних захворюваннях;
- під час бронхіту;
- при сильних кровотечах під час менструального періоду у жінок.
Застосовують його і перед сном. Відмінно підійде для професійних спортсменів і тим, хто прагне зробити свою фігуру стрункою. Він допомагає спалювати жири. Є відмінним засобом при безсонні. Деякі його приймають на ніч, інші - вранці до їжі.
«Мед приймають як жарознижуюче і протизапальний засіб. Завдяки йому можна нормалізувати обмін речовин, підвищити імунітет організму і можливо відмовитися від прийому медикаментів. Його додають в горіхи і сухофрукти для більшого вітамінного ефекту ».
Світлана Тітова
Шкода для організму і протипоказання
Користь цього продукту однакова у всіх випадках? Ні. Будь-корисний продукт при неправильному споживанні може завдати великої шкоди організму. Важливо заздалегідь проконсультуватися з лікарем про кількість і терміни застосування меду. З особливою обережністю потрібно споживати продукт хворим на діабет. Важливо пам'ятати, що густий мед містить більше цукрів, ніж фруктози. Рідкий ж навпаки - фруктозу.
У деяких людей на мед буває алергія. Тому його слід протестувати в мінімальній кількості. Якщо відомо, що алергія спостерігалася в дитинстві, вона може пройти, а може навпаки залишитися. Іноді харчова алергія проходить з часом, але іноді вона з віком навпаки посилюється. Важлива консультація фахівця.
Захворювання при яких не можна приймати мед
- Не можна застосовувати мед при цирозі печінки, каменях в жовчовивідних шляхах і міхурі.
- Користь меду буде перекреслена, якщо приймати його під час реабілітаційного періоду після інфаркту або інсульту.
- Також він протипоказаний при підвищеній кислотності в шлунку.
- Категорично заборонено вживати його людям з підвищеним ожирінням. Споживання даного продукту може принести незгладимий шкоди.
Мед є найбільшим комплексом вітамінів. Він корисний при багатьох захворюваннях, допомагає поліпшити імунітет, налагодити всю діяльність організму. Його застосовують в косметичних процедурах, додають в косметику, використовують у багатьох стравах. Він відмінно замінює цукор, в ньому є фруктоза. Мед використовують в дієті для схуднення. Його споживають спортсмени. Він потрібен вагітним жінкам для нормалізації всіх процесів під час виношування плоду. Але є як свої плюси, так і мінуси. У статті докладно розказано про користь меду, його вплив на організм, а також про протипоказання цього чудо продукту.
Експертна думка
Світлана Тітова
сертифікований дієтолог
Мед з давніх часів вважається цілющим і корисним. У нього багато лікувальних властивостей таких як антибактеріальний, протигрибковий, що регулює, противірусну. Також мед лікує сечостатеву систему і покращує стан крові. Поліпшуються судини і робота судин, зміцнюються кістки і зір. Також лікується туберкульоз і венеричні захворювання.
Користь продукту особливо видно при затяжних вірусних хворобах, затяжного мокрого кашлю та інших запальних процесах.