Що робити якщо сусіди зверху затопили квартиру
Не важливо, в якому будинку ви проживаєте: в елітному або в звичайній хрущовці, але загроза затоплення зверху сусідами завжди присутній. Насправді, сусіди, що затоплюють - це справжня біда всіх багатоповерхових будинків. Добре, коли сусіди і зверху, і знизу ввічливі, культурні і акуратні люди, які цінують не тільки своє майно, а й сусідів, і дбайливо до всього ставляться. Однак, коли з сусідами не сильно пощастило, то загроза затоплення зростає ще більше. Страшно кудись поїхати, надовго залишити квартиру без нагляду, щоб не допустити справжньої катастрофи: мокрі стіни, здуті шпалери, промокла проводка, меблі.
Після такої неприємної картини в голові виникають не тільки негативні емоції, але і дуже велике бажання познайомитися зі своїми сусідами зверху, якщо ви ще з ними не знайомі, і «по душах» поговорити. Щоб правильно скоординувати свої дії, пропонуємо взяти до уваги план дій, що робити якщо затопили квартиру, коригуючи його відоповідно до обставин .
Перше: безпосереднє знайомство і розмова з сусідами cверху. Якщо порядні сусіди, то в ідеальному випадку, вони не тільки вибачаться, але і повністю відшкодують матеріальні та моральні збитки, не доводячи справу до суду. До того ж, якщо це ще й ваші добрі друзі, то ви можете піти їм на зустріч, і спільними зусиллями вирішити дану проблему.
Однак, не все так буває гладко. Часом сусіди не тільки збитки не компенсують, а й навіть не вибачаються. Тоді в силу вступає або сила кулака, або закону. Не радимо витрачати свої фізичні і моральні сили, і битися об стіну, намагаючись довести вину своїх сусідів, краще відразу звернутися до керуючої вашим будинком кампанією або в ЖЕК, ТСЖ, і на місці скласти акт про затоплену квартирі. Акт складається за присутністю обох сторін: винною і постраждалої, і в ньому вказується наступна інформація:
- причини затоплення квартири;
- наслідки;
- докладний опис всіх пошкоджень майна;
- загальні висновки: які заходи необхідно вжити для відновлення і хто справжній винуватець.
Акт підписується всіма сторонами. Якщо винуватець ситуації відмовився підписувати складений акт, в графі ставиться запис: «від підпису відмовився». Однак, незважаючи на такий момент, акт матиме юридичну силу в суді.
Третій основний крок - це визначення винуватця затоплення і проведення незалежної будівельно-технічної експертизи. Винним можуть бути тільки два суб'єкти: або сусіди зверху, що затопили вас, або організація, що керує вашим будинком. Все залежить від того, хто є відповідальним за елемент, в якому сталася несправність. За допомогою незалежної експертизи можна визначити також вартість відновлювального ремонту.
І навіть, якщо на цьому етапі сусіди або компанія на визнали свою провину і не готові відшкодовувати збиток, справа переходить до суду. Постраждала сторона готує позовну заяву до суду, з прилеглими документами. Правильну форму заповнення позовної заяви, і які ще документи необхідно подати, вам підкажуть в суді (в секретаріаті). Безумовно, всі дії зажадають від вас сил і часу, але результат того вартий. Робити заново ремонт власним коштом - це і дорого, і неправильно, тому що якщо один раз не покарати сусідів, то проблема затоплення може повторитися знову.