Домашній пил: причини появи і методи позбавлення
13.09.2019 499 0

Домашній пил: причини появи і методи позбавлення

Домашнє господарство
В закладки

Запилені приміщення повільно і впевнено підривають здоров'я і призводять господинь у відчай. Буквально через годину після збирання меблі знову стає «сивий», а про килимах і шторах годі й говорити. Така ситуація знайома багатьом. Витрачені сили ніяк не окупаються. Та ще й періодично дере в горлі, й не до речі починається нежить. І застуда тут зовсім ні при чому. Виною всьому банальна побутова пил, яка вперто не хоче залишати наші оселі. Для боротьби з нею потрібна ефективна тактика. Далі розберемося, що ж собою вона являє і як надовго позбутися від пилу в квартирі.

Домашній пил: причини появи і методи позбавлення

Пил і джерела її появи

Багато хто цікавиться, звідки береться пил в домі. Це мікроскопічні частинки різного походження. Йдеться про ороговілих клітках нашої шкіри, мікроволокна тканин, паперів, шерсті домашніх тварин, будівельне сміття і суперечках грибків і плісняви.

У домашнього пилу живуть кліщі. Вони не переносять інфекцію, не заражають продукти, але, все ж, шкідливі для людини. Це найпоширеніші збудники алергічних реакцій і бронхіальної астми. Люди, які страждають подібними недугами, повинні особливо ретельно стежити за чистотою свого житла. Джерела оточують нас всюди.

До них відносяться звичні для нас речі та предмети:

  1. Домашній текстиль. В першу чергу, це постільна білизна. Далі йдуть килими, жалюзі, гардини і штори. Замикають ряд кухонне приладдя. Не варто забувати про покривалах і пледах. У будинках, де на стінах висять вишиті картини, рівень запиленості підвищується. Вони вимагають регулярного і ретельного догляду.
  2. Папір і елементи декору. Старі газети, конспекти, книги. У квартирах багато таких речей. Це одна з основних причин, чому в будинку багато пилу.
  3. Брати наші менші. Особливо це стосується пухнастих порід котів і собак. Їх необхідно регулярно вичісувати, купати і після кожної прогулянки мити лапи.
  4. Побутова техніка. Пил з'являється на екранах телевізорів і комп'ютерних моніторах, колонки і навушники притягають до себе дрібні частинки як магніти.
  5. Меблі і оздоблення. Обсипається побілка, старі шпалери з частинками пересохлого клею, рассохшаяся меблі, стінні панелі стають сприятливим середовищем для розвитку кліщів.

Способи усунення пилу

Є кілька методів усунення дрібного сміття. Тільки в сукупності вони здатні позбавити від пилу надовго.

Правильна прибирання

Перший крок до чистоти - викинути все зайве. Ми роками зберігаємо даремні і навіть зламані речі, тому що їх просто шкода викинути. Переберія скупчилися паперу. Якщо щось ще стане в нагоді, краще скласти їх в коробки і заховати, наприклад, в комору або на горище, якщо у вас приватний будинок. Зимовий одяг завжди потрібно зберігати в чохлах, а взуття ховати в коробки або пакети. Ті речі, які ви не носите, краще віддати комусь. Зробите добру справу і розвантажите квартиру.

Тепер можна приступити до генерального прибирання. Спочатку витирається нагорі (на шафах, стелажах, люстрах). Обов'язково очистіть ручним пилососом жалюзі і штори. Після потрібно усунути пил з екранів і моніторів, протерти стінки і дверцята шаф, книжкові полиці. Корисно пилососити м'які меблі.

Домашній пил: причини появи і методи позбавлення

Крім перерахованих об'єктів, не варто забувати про підвісних стелях, карнизах, витяжках, кондиціонерах і вентиляції. Настільні лампи і торшери також зберігають на собі багато пилу. Не зайвим буде протерти скляні дверцята, вікна, підвіконня і дзеркала. Періодично необхідно влаштовувати душ кімнатних квітів. Особливої ​​уваги потребує до себе кухня. Тут сміття накопичується разом з жировим нальотом. Це просто рідний дім для різних бактерій.

Очищення повітря

Пил потрапляє в наш організм через дихальні шляхи. Чисте повітря - запорука здоров'я.

Серед широкого асортименту сучасних приладів для боротьби з пилом можна підібрати підходящий для себе:

  1. Зволожувачі повітря. Вони можуть бути паровими і ультразвуковими. Найдовше частинки затримуються в сухому повітрі.
  2. Позбавляємося від пилу за допомогою очищувачів повітря (кварцових або вугільних). Вони ефективно видаляють шкідливі домішки і сміття.
  3. Мийка повітря. Потік проходить крізь фільтр, очищаючись і зволожити.
  4. Іонізатори. Частинки під впливом іонів утяжеляются і швидко осідають. Прибирання проходить легше і швидше.
  5. Пилососи, оснащені аквафільтром. Виконують дві функції: зволожують повітря і на 99% очищають його.

Додаткові заходи

Звичайно, зробити приміщення повністю стерильним вийде. Але істотно зменшити кількість дрібного сміття цілком реально. Для цього потрібно герметично закрити всі щілини у вхідних дверях і вікнах. Влітку обов'язково використовувати москітні сітки. Вони допоможуть мінімізувати появу пилу в будинку з вулиці. Частіше чистити килими. Влітку вибивати їх, а взимку обробляти сухим снігом. Провітрювати кімнати і стежити за роботою витяжок. Не допускати забруднення фільтрів кондиціонера. Регулярно проводити вологе прибирання. Пам'ятайте, що навіть найкращий пилосос не замінить миття підлог.

Які засоби використовувати

Сьогодні у продажу можна зустріти безліч засобів від пилу в квартирі. Всі вони досить ефективні. Але кожна господиня знає десятки перевірених народних методів, які також здатні добре боротися з пилом.

Побутова хімія для прибирання квартири

  1. Існує безліч рідких засобів для підлог. Вони мають приємний аромат і добре усувають забруднення. Меблі необхідно обробляти полиролями, відразливими сміття.
  2. Важливо використовувати спеціальні засоби для миття вікон і дзеркал. Вони підійдуть для скляних столиків і дверцят.
  3. На кухні використовують кошти, що розщеплюють жир і видаляють бруд з кахлю, раковин і плити.

Домашній пил: причини появи і методи позбавлення

Народні методи

Досвідчені господині радять застосовувати для прибирання пилу прості підручні засоби. При миття підлоги додати в воду трохи марганцівки або рідких засобів для посуду. На дерев'яних поверхнях вони утворюють захисну плівку. Даний рада застосуємо і до меблів.

Тримайте в будинку хлорофітум. Він не просто оригінально виглядає, але і ефективно бореться з пилом.

Перед тим, як боротися з меблевої пилом за допомогою пилососа, оберніть насадку шматком марлі, просоченим розчином кухонної солі (ст. Л. / Л води).

Як позбутися від пилу після ремонту

Відразу ж почати провітрювати приміщення. Спочатку позбутися крупного сміття. Потім окропити водою з пульверизатора, так пил в кімнаті швидше осяде. Прибрати в квартирі плівкові чохли з меблів, згортаючи їх лицьовою стороною всередину. Після пройтися пилососом по стінах, шафах і підлозі. Прочистити всі кути і дверні коробки. Вимити вікна. Кілька разів промити підлоги з використанням спеціальних засобів.

Профілактичні заходи

Справитися з пилом в будинку можливо. Але завжди бажано вжити заходів, які попередять її поява.

Так, щоб мінімізувати утворення сміття, рекомендується:

  • проводити звичайне прибирання не рідше 2 разів на тиждень, а генеральну - кожні півроку;
  • не замінювати повністю миття підлоги сухим чищенням пилососом;
  • стежити щоб температура повітря трималася в межах + 19-23 градуси;
  • не нехтуйте функцією відпарювання, особливо для штор і подушок;
  • регулярно провітрюйте приміщення і зволожуйте повітря.

Боротьба з постійною пилом в будинку - нелегка праця. Але при системному і регулярному підході позитивний результат не змусить себе довго чекати. Ваше житло перетвориться на очах.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як побороти свою лінь: ефективні способи
Як побороти свою лінь: ефективні способи
Як побороти свою лінь: ефективні способи
06.09.19 Психологія особистості
Рідко зустрінеш людину, яка з радістю береться за будь-яку справу і без зволікання його виконує.
Як позбутися від сивини: прості секрети привабливості
Немає на світі жінки, яку не турбував би питання, як позбутися від сивини, що з'являється несподівано і назавжди.
Як прибрати мішки під очима
Як прибрати мішки під очима
Як прибрати мішки під очима
16.08.19 Догляд за обличчям і тілом
Як показує практика, велика кількість людей стикаються з проблемою мішків під очима. Причини появи синіх кіл можуть ховатися в самих різних обставинах.
Як створити затишок в домі
Дуже приємно повертатися в будинок, де панує спокійна атмосфера і радує око багато приємних дрібниць.
Позбавляємося від харчової молі: ефективні методи
Поява в кухонних шафках паразитуючих комах можна не помітити. Харчова моль здатна за лічені дні зіпсувати величезні запаси харчових продуктів.
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
30.08.19 Сімейні стосунки
У житті кожної жінки є головна мрія - щаслива сім'я і, звичайно ж, діти. Але буває так, що коханий чоловік не хоче дитини.