Як позбутися від подряпин на ламінаті
Підлогове покриття повинне бути не тільки практичним, але і естетичним. Цим критеріям повністю відповідає ламінат. Саме тому він не втрачає актуальності з року в рік. Цей обробний матеріал складається з чотирьох шарів. Верхні два виконують захисні та декоративні функції. Завдяки покриттю синтетичними смолами, ламінат стійкий до вологи і механічних впливів. Але цей шар також руйнується. Прискорює процес неправильний догляд за ламінатом. Міняти дошку щороку клопітно і дорого. Тому розумніше не допускати появи дефектів. Якщо вони вже є, можна скористатися нескладними способами їх усунення. Далі розглянемо, як можна прибрати подряпини на ламінаті.
Причини появи подряпин
Експлуатація ламінату, як і будь-якого покриття, з часом призводить до різних дефектів поверхні. Найбільш часто це провокують такі чинники:
- Незначні пошкодження з'являються від дрібних піщинок і частинок бруду. Вони заносяться з вуличною взуттям і діють як абразив.
- Подряпини на ламінаті середньої глибини залишаються від кігтів домашніх тварин і каблуків. Також вони можуть з'являтися від падіння невеликих предметів.
- Глибокі дефекти - результат перестановки меблів. Стирання ламінату прискорюють також ніжки від піаніно, крісла, столики на коліщатках.
Видалення невеликих дефектів
Якщо пошкодження невеликі, відновити ламінат від подряпин можна простими підручними складами. Такі кошти є в кожному будинку. Тому шукати не доведеться.
Оливкова олія
Рослинний жир незамінний не тільки на кухні. Якщо ви подряпали ламінат і не знаєте, що робити, скористайтеся рослинним маслом. У поєднанні з іншими компонентами воно допоможе замаскувати невеликі подряпини і тріщини. Перед тим, як позбутися від неглибоких подряпин на ламінаті, підлогу необхідно промити водою з шампунем. Потім ретельно витерти м'якою ганчіркою, приділивши особливу увагу ушкоджених місцях. Тепер в кожну подряпину втирається масло. Після поверхня полірується. Уже через чверть години можна побачити позитивний результат. Цей спосіб допомагає приховати дрібні подряпини, але часто він буває короткочасним. Тоді процедуру рекомендується повторити знову.
Поліроль
У будівельних і господарських магазинах завжди широкий асортимент засобів по догляду за ламінатом, якими можна виправити дефекти. Можливо підібрати поліроль в будь-якій зручній формі (аерозоль, рідина або мастика). Перед вибором необхідного засобу уважно вивчіть етикетку. Продукт повинен бути строго призначений для ламінату, інакше можуть залишитися незмивні розлучення.
Всі кошти для усунення пошкоджень на ламінаті прості у використанні. Рідкі - досить розвести у воді і помити підлогу. І в хаті чисто, і ламінат буде покритий захисним шаром. Мастики випускають на основі силікону. Вони досить густі і витрачаються економно. Ефект краще, ніж від рідин. Мастика втирається в підлогу круговими рухами. Після потрібно витримати зазначену в інструкції час і провести затірку подряпин шматком м'якої тканини. Аерозолі розпилюють по підлозі і також втирають.
Усунення глибоких пошкоджень
Від значних дефектів на ламінаті також можна позбавлятися самостійно. Але перед тим, як відремонтувати скол на ламінаті, потрібно обзавестися деякими спеціальними засобами.
Воскову крейду
Допомагає впоратися з подряпинами середньої глибини. Віск - натуральне водонепроникне речовина. Він захищає дошку від попадання вологи, запобігаючи появі гнилі. Продаються воскові крейди для ламінату там же, де і ламелі. Можна підібрати відповідний відтінок. Але приділяти цьому занадто багато уваги не варто - при невеликому пошкодженні нюанси кольори не будуть кидатися в очі.
Наносити віск потрібно тільки на чистий і сухий підлогу. Тому, перед тим, як відновити ламінат від потертостей, необхідно його ретельно очистити. Пошкодження закрашивается уздовж так, щоб в пори дошки потрапило якомога більше воску. Потім поверхня полірується сукном або щіткою.
Олівець для ламінату від подряпин є в будь-якому будівельному магазині і коштує недорого. Зберігати його можна скільки завгодно (віск не має чітко визначеного терміну придатності). Щоб на олівець не осідала пил, його можна обернути шматочком звичайного паперу. Користуються ним до тих пір, поки повністю не зітреться. Щоб усунути подряпини на ламінаті, не буде потрібно багато часу, спеціальних знань і інструментів.
Ремонтна паста
Використовується для біліше серйозного ремонту сколів на ламінаті. Тут необхідно ретельно підбирати відтінок відповідно до кольору покриття. Робота з цією пастою вимагає певних навичок. Найкраще спробувати свої сили на старих дошках. Важливо наносити мастику акуратно і тільки на подряпину. Після висихання видалити надлишки кошти проблематично. Ремонтна паста для ламінату працює за принципом герметика. Якщо почати отскребать її від статі, з'являться нові пошкодження.
Перед тим, як закрити дефекти на ламінат, необхідно подбати про чистоту поверхні. Вона повинна бути вимита і висушена. За допомогою шпателя (він йде в наборі) обережно наноситься певна кількість замазки на подряпину. Все зайве тут же видаляється сухою сапкою. Приблизно за годину паста повністю висохне. Зверху її покривають прозорим лаком. Завдяки захисному покриттю, термін служби поверхні буде більше.
Шпаклівка
Інша її назва - розплав. Це різнобарвне пастоподібні речовина. Підходить для закладення не тільки подряпин, але і відколів. Перш, ніж замазати глибокий скол на ламінаті, підлогу попередньо очищається не тільки від пилу і піску, а й від жирових слідів. Шпаклівка ламінату займає всього пару хвилин. Спочатку навколо пошкодження наклеюється кілька смужок малярного скотча. Порожнина дефекту повністю замазують сумішшю. Для її застигання достатньо всього пари хвилин. Тепер потрібно акуратно відклеїти скотч і затерти ділянку. Після цього ламінат буде як новий.
Мастика
Якщо ви не знаєте, чим можна закрити скол на ламінаті, зверніть увагу на такий засіб як мастика. При її виробництві віск змішується з барвниками. У продажу можна знайти тюбики з рідкою сумішшю або ж тверді брусочки. У комплект до них пропонується придбати і шпатель. Підібрати колір мастики точно не завжди вдається. Не потрібно турбуватися. Купіть кілька різних тюбиків. Перш, ніж замазати пошкодження на ламінаті, змішайте їх вміст, щоб отримати бажаний відтінок. Наносити пасту потрібно дозовано, розподіляючи її тільки по пошкодження. Склад швидко застигає. Після полірування кілька годин не рекомендується наступати на забитий ділянку підлоги.
Гіпс
Повернути колишній вигляд сильно стертих підлозі можна за допомогою гіпсу. Він змішується з тирсою (в рівних пропорціях), а потім потроху додається вода. Суміш повинна дійти до консистенції однорідної пасти. Закладають заздалегідь підготовлений скол на ламінаті невеликий лопаткою або ножем. Коли все повністю просохне, місце відколу шліфується і розкривається акриловим лаком.
Гіпс можна замінити клеєм ПВА. Порядок дій залишається тим же, тільки не потрібно додавати воду.
Лак
Найчастіше використовується для реставрації глянцевого статі. Для його нанесення підходять тільки невеликі пензлики. Перш, ніж закрити подряпину на ламінаті, її попередньо зачищають від забруднень і наносять захисний шар. Далі йдуть просушування і полірування.
Заміна зіпсованої дошки
При глибоких і великих пошкодженнях на ламінаті замаскувати, приховати дефекти перерахованими коштами не вийде. Допоможе виправити такий стан часткова заміна ламелей. Хід робіт буде залежати від типу покриття. Для покриття з замковою системою «Click» потрібно зробити такі дії:
- Заздалегідь придбати нові дошки (одну ламель або кілька). Розкрити упаковку і залишити на кілька годин в кімнаті.
- Біля стін, найближчих до пошкоджених ламелей, знімається плінтус.
- Далі проводиться демонтаж ламелей в напрямку дефекту, причому зняті планки нумеруються в тому порядку, в якому вони були укладені.
- Обережно виймається зіпсована дошка. На її місце вкладається нова.
- При складанні підлогового покриття йдуть в зворотному порядку. Всі елементи підганяються максимально щільно один до одного.
Щоб не витрачати зайві гроші, дошки просто можна поміняти місцями. Обережно вийміть хорошу дошку з-під шафи або дивана, а стерту або подряпану встановіть на її місце. Свіжу ламель вставте замість дефектної. Заміна проклеєною дошки проводиться так:
- На неї наносять розмітку. Маркером проводять лінії з протилежних кутів так, щоб вони з'єдналися між собою в центрі.
- Болгаркою (обов'язково з диском для роботи по дереву) ламель ріжуть строго по лініях. Від країв робиться відступ на ½ см.
- Після різання залишаться трикутники. Вони видаляються стамескою. Від демонтованої дошки залишаться смуги. Їх необхідно акуратно підчепити і відламати, притримуючи сусідні дошки.
- Після необхідно зачистити замок від залишків клею. Допоможе в цьому монтажний ніж. Чорнове підставу також ретельно чиститься.
- Клей наноситься на чисту основу і шип сусідньої дощечки. Новий елемент потрібно вставити шипом в заздалегідь підготовлений паз. Зверху необхідно встановити гніт. Клей висохне орієнтовно за добу. Найближчі пару днів після відновлення ламінату по підлозі краще не ходити.
Профілактика пошкоджень на ламінованих підлогах
Щоб не довелося прибирати відколи на ламінаті, краще попередити їх появу. Для цього досить дотримуватися простих рекомендацій по експлуатації підлогового покриття. Правила догляду за ламінатом:
- Обов'язково стелите перед порогом килимок і гарненько обтрушуйте взуття.
- Якщо на підлогу пролилася вода, її необхідно відразу витерти. Не можна ходити по мокрому ламінату.
- При перестановці меблі краще переносити, ніж тягнути по підлозі. Додатково убезпечити покриття допоможуть спеціальні накладки для ніжок. Вони робляться з м'яких матеріалів (повсті, картону, фетру або поліаміду).
- Для миття підлог використовуйте спеціальні швабри або м'якої тканини з бавовняної тканини. Не рекомендується користуватися щітками і шкребками. Просто не допускайте, щоб забруднення засихали на підлозі.
- Слідкуйте за станом кігтів своїх вихованців. Регулярний грумінг запобіжить поява тріщин і подряпин на покритті.
- Не ходіть по дому у взутті на підборах або шпильках. Не дозволяйте цього і гостям. Заздалегідь подбайте, щоб усім вистачило кімнатних тапочок.
- Регулярно користуйтеся спеціалізованими засобами для миття підлог і полиролями. Пол на деякий час залишається чистим, а в стики між дошками не проникне волога.
Стан покриття для підлоги в більшості випадків залежить від нас самих. Витрати на засоби по догляду окупляться сповна. Відреставрувати ламінат в домашніх умовах такими складами обійдеться в рази дешевше, ніж нове покриття для підлоги. Прибирайте підручними засобами подряпини відразу, як тільки вони з'являються. Дотримуйтесь цих заходів профілактики, підтримуйте постійну чистоту, і ваш ламінат прослужить довгі роки.