Усунення засмічення в раковині
Природним подією в процесі регулярної експлуатації сантехнічного обладнання є засмічення зливної труби. Для усунення проблеми не обов'язково мати спеціальну освіту або вдаватися до допомоги сантехніків. Як прочистити засмічення в часто респонденти користуються послугами раковині на кухні без стороннього втручання? Справитися з неприємною ситуацією можна підручним інструментом і народними засобами, перевіреними часом.
Засмічення труби: причини
Як усунути серйозний засмічення в раковині на кухні, який заважає повноцінному використанню пристрою? Слід визначити причину погіршення прохідності труби. Чим частіше за все це викликано:
- відкладеннями неорганічного походження, які зібралися на внутрішній поверхні зливної труби, і тим самим зменшити її діаметр;
- попаданням сторонніх тіл великого розміру в стік;
- неправильним монтажем, в результаті якого був змінений кут нахилу каналізаційної труби.
- скупченням харчового сміття;
- освітою жирових пробок.
Якщо забилася раковина на кухні, як прочистити водостік, щоб відновити її нормальне функціонування?
Підготовчі роботи
Якщо засмічення вже допущено, з ним слід боротися негайно. Що робити, якщо засмітилася раковина на кухні? Перед початком роботи необхідно навести порядок під мийкою, прибрати всі предмети, які там зберігаються: побутову хімію, посуд, відро для сміття тощо. З самої раковини приберіть сіточку-фільтр і дістаньте все сміття. Приготуйте непотрібну ганчір'я і ємність, куди будуть злиті залишки брудної води. В отвір в мийці влийте 1-2 літра окропу. Потім можна приступати до очисних процедур.
Як пробити засмічення в раковині в домашніх умовах
Не впадайте в паніку, побачивши повну мийку води. Що робити, якщо забилася ваша раковина? Сміливіше беріться за справу!
Вантуз
Цей метод хоч і давній, зате найефективніший. Гумовим вантузом закривають зливний отвір, в мийку набирають трохи гарячої рідини. Однією рукою перекривають перелив сифона, а інший рухають інструментів вниз і вгору, не відриваючи його заснування від дна. У нескладних випадках достатньо всього 5-10 прокачування, щоб вода пішла разом з калатаючим сміттям.
Шланг або трос
Цей інструмент значно спрощує усунення щільного засмічення в раковині. Необхідно ввести один кінець троса в трубу і рухатися вперед. Коли пристосування наткнеться на перешкоду - це і є пробка. Починайте прокручувати трос, неспішно опускаючи його і злегка піднімаючи. Коли шланг буде безперешкодно ковзати по трубі - засмічення подолано.
Содово-оцтовий удар
Як прибрати свіжий засмічення в раковині? Фахівці радять скористатися сумішшю оцтової есенції і харчової соди. У зливну дірочку всипають 5 ст.л. порошку і гасять його 0,5 л оцту, підливаючи рідина дуже повільно. Отвір затикають пробкою. Через 30 секунд вируючу масу заливають дуже гарячою водою або окропом. Під впливом кислоти і лугів розщеплюються навіть застарілі жирові пробки.
Сіль
Хлорид натрію успішно справляється з розщепленням жирів. Це простий і дешевий засіб від засмічення в раковині, яке можна також використовувати в профілактичних цілях. Досить половини склянки солі, залитої склянкою гарячої води, щоб приготувати ефективний сольовий розчин. Його заливають в стік і через чверть години промивають трубу сильним водяним напором.
Розбирання сифона
Як позбутися від засмічення в раковині? Зазвичай все сміття накопичується в конструкції сифона, а значить, його слід розібрати і ретельно почистити. Як виконати процедуру:
- відкрутити гайку, фіксуючу гофру у каналізаційної труби;
- злити залишки води з гофрованої трубки в приготований раніше таз;
- візуально оглянути гофру;
- відкрутити частина конструкції від сифона;
- почистити деталь за допомогою абразивної суміші соди і солі, трохи розведеної водою;
- розібрати тіло сифона, видалити великий сміття та інші забруднення;
- зібрати конструкції за інструкцією.
Методи профілактики
Як почистити засмічення в раковині розібралися. Далі варто згадати, як у повсякденному житті доглядати за мийкою на кухні, щоб не допустити забруднення зливного отвору.
- Кулінарний жир не виливайте в раковину.
- Придбайте фільтрує сіточку, яка вкладається в отвір зливу і перешкоджає проникненню в труби великих залишків їжі, шматочків целофану, каменів і іншого сміття.
- Хоча б 1 раз в тиждень прочищати зливну дірку за допомогою гарячої води або вантуза.
Якщо засмітився слив на кухні, що робити в неприємній ситуації? Прості поради, перераховані вище, допоможуть впоратися з проблемою з мінімальними тимчасовими і фінансовими втратами. Якщо самостійно усунути неполадку не вийшло, не втрачаючи часу викликайте сантехніка.