Соціальні мережі: як позбутися залежності
26.09.2019 349 0

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Здоров'я
В закладки

З кожним днем ​​технології все більше змінюють світ людини і приносять в наше життя чимало сумних наслідків. Проблема залежності від соціальних мереж стала одним з результатів глобального технічного прогресу. У наші дні важко зустріти індивіда, який не відав би про чарівної всесвітній павутині. Інтернетом користуються повсюдно, а кожен просунутий інтернет-користувач має хоч один акаунт у соціальних мережах. Їх користь, незважаючи на доступність інформації та легкість спілкування, сумнівна. Зловживання технологіями викликає залежність від соцмереж, яка рано чи пізно перемагає активних користувачів інтернету.

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Психологія віртуального спілкування

Найбільш корисна функція інтернету для сучасного користувача - комунікативна. Завдяки технологіям, люди вільно спілкуються один з одним, не виходячи з дому. Мінімум зусиль іде на те, щоб підтримувати онлайн спілкування. Легкість комунікацій і можливість залишатися в зоні комфорту привертає як дорослих, так і дітей.

Один з ризиків частого спілкування в інтернеті - це проблема залежності від соціальних мереж. Занурюючись у віртуальний світ спілкування з головою, люди втрачають зв'язок з реальністю, втрачають почуття істинного життя. Ось ряд причин, за якими люди так прагнуть спілкування в інтернеті:

  1. Брак соціальних контактів. Відсутність друзів компенсується безперервним пошуком співрозмовників на веб просторах. Бажання позбутися від самотності часто стає першим кроком на шляху до залежності від соцмереж.
  2. Неприйняття власної особистості. В інтернеті кожен при бажанні стане ким завгодно. Шанс прикрасити біографію і стати цікавіше в очах співрозмовника приваблює тих, хто незадоволений собою з якихось причин. Використовуючи такий метод, легко загрузнути в брехні і потрапити в незручну ситуацію.
  3. Потреба відчути себе потрібним і затребуваним. При тривалому спілкуванні в мережі створюється ілюзія близькості зі співрозмовником, а спрага контакту з ним зростає в рази. Таке ставлення може легко привести людей до залежності від соціальних мереж, а також не виправдати очікувань.

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Незважаючи на плюси чатів в інтернеті, вони піддають людей багатьом ризикам, один з яких - інтернет аддикция. Для запобігання наслідків важливо дотримуватися норм віртуального спілкування.

Вплив соцмереж на людину

Соціальні мережі - це потужний інструмент, який приносить користь людству, але тільки при правильному використанні. Прокидаючись, кожен просунутий користувач інтернету насамперед перевіряє наявність новин на своїх сторінках. Це яскравий приклад того, як соцмережі впливають на людину. Часто люди не усвідомлюють, як серйозна така залежність, поки не побачать наслідки, змінити які непросто. Зловживання соціальними мережами впливає на кожну сферу життя користувача. У наш час поширені наслідки інтернет аддикции, серед яких:

  • Деградація мозку і погіршення пам'яті. Постійні потоки непотрібної інформації, що надходять з соціальної мережі, не розвивають інтелектуальні здібності користувача, а тільки засмічують мозок. Навіть корисна інформація, отримана з новинної стрічки або повідомлення приятеля, не засвоюється в голові. Вбираючи інформаційне сміття як губка, мозок людини витрачає сили на обробку маси відомостей, які не виходить запам'ятати. Як наслідок, пам'ять і концентрація уваги не працюють на повну потужність, коли потрібно.
  • Хронічна втома і розлади психіки. Одноманітність і буденність новин з соцмережі стомлюють користувача. Монотонні дії і способи розвивати свій профіль часто стають причинами стресових станів. Неможливість перевірити стрічку і повідомлення тривалий час призводить до агресії людини із залежністю від соціальних мереж.
  • Асоціальна поведінка. Отримуючи купи інформації в інтернеті, людина не бачить сенсу в реальному спілкуванні. Навіть під час особистих зустрічей з близькими людьми, він приділяє більше уваги гаджету, ніж їм. Родичам і друзям залежного складно достукатися до нього і з часом вони віддаляються. Колишні захоплення також перестають цікавити користувача соцмереж.

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Утримуючись від надмірного користування інтернет ресурсами і контролюючи свої дії, легко запобігти небажаним наслідкам. Головне - це зрозуміти, як позбутися залежності від соціальних мереж, і усвідомити серйозність проблеми.

Симптоми залежності

При залежності від соціальних мереж, яка називається інтернет аддикцией, проявляються характерні симптоми. Щоб вчасно розпізнати загрозу, варто звернути увагу на поширені ознаки залежності від соціальних мереж. Ось деякі з них:

  1. Людина проводить весь вільний час в інтернеті. Це перший і найочевидніший із симптомів. День залежного користувача починається з перегляду стрічки в соцмережі і закінчується аналогічно.
  2. Користувач втрачає відчуття часу, безцільно переглядаючи аккаунт. Залежна людина використовує інтернет навіть без користі для себе. Не чекаючи на отримати ніякої інформації, він все одно заходить в профіль. Таке проведення часу в запущених випадках затягується на цілий день.
  3. З'являється бажання популярності в інтернеті. Якщо думки про те, як обробити фото, щоб отримати більше лайків, займають особливе місце в голові - це серйозний симптом. Схвалення інших користувачів приносить задоволення залежній людині.
  4. Зловживання інтернет лексикою. Використання в розмовах скорочень, характерних для віртуального спілкування - серйозний симптом. Іноді складно зрозуміти, що хоче донести активний користувач соцмереж.
  5. Неконтрольована агресія. Неможливість зайти в соцмережі, коли відсутня вай фай або просто немає часу, призводить залежного в жах. Причина цього - сильний психологічний дискомфорт, схожий з абстинентного синдрому. У такий період людина стає дратівливою і намагається знайти спосіб, щоб перевірити акаунти.

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Знання симптоматики допоможе зрозуміти, як відучити себе, дружину або чоловіка, іншого близької людини від соціальних мереж. Проблема часто в тому, що погрузла в віртуальному просторі користувач твердить, що він не залежимо. Ознаки допоможуть переконатися в зворотному, усвідомити проблему і зрозуміти, як перестати бути залежним від соціальних мереж.

Причини виникнення інтернет аддикции

Як і будь-яка інша залежність, спрага використання соціальних мереж проявляється поступово. Все починається з того моменту, як користувач створює особистий аккаунт. Наявність сторінки в соціальних мережах приносить в життя людини чимало змін. Спочатку нічого не віщує біди, користувач використовує інтернет тільки по нужді, не зловживаючи. Соцмережа допомагає дізнаватися новини, завжди бути на зв'язку з колегами, переглядати фото друзів. Поки що хвороба, яка називається інтернет аддикция, ще не проявилася.

Після того, як етап знайомства з соціальними мережами пройшов вдало, настає переломний момент. Люди діляться на два табори. У перших починає розвиватися залежність, а інші продовжують жити, як і раніше. Останні, як правило, мають силу волі і різноманітну, насичену яскравими фарбами життя. Але таких небагато. Віртуальна мережа дає людині зануритися в інший світ. Використовуючи акаунти тільки по важливої ​​потреби, незабаром користувач з'являється онлайн все частіше і частіше. Причини цього:

  • Банальна лінь. Це проста причина виникнення залежності від соцмереж, але вона зустрічається у кожного користувача. Бажання витрачати час на зустрічі з друзями, дізнаватися новини в реальності відпадає, коли це легко зробити в інтернеті.
  • Жага визнання друзями. Велика кількість фото, оброблених за допомогою програми Фотошоп в мережі, і постійне оновлення статусів говорять про одне - людина хоче уваги. Кожен лайк і позитивний коментар на сторінці підвищує самооцінку користувача.
  • Бажання прикрасити особистість. Соціальна мережа дозволяє показати себе суспільству з кращих сторін. Деякі заграються настільки, що їх образ в соцмережі взагалі не відповідає реальності.

Щоб зрозуміти, як побороти залежність від соціальних мереж, слід спочатку розібратися, що саме призвело до проблеми. Визначивши причини залежності, легше усунути її на ранніх стадіях.

Соціальні мережі: як позбутися залежності

Як позбавитися від пристрасті

Визнавши наявність аддикции, людина намагається відвикнути від соціальних мереж. Щоб допомогти людям забути про нав'язливою потреби, психологи радять:

  1. Скоротити час, проведений в інтернеті. Це не так просто, як здається. На цьому етапі важливо, щоб близькі люди залежного контролювали його.
  2. Менше перебувати в приміщенні. Прогулянка на свіжому повітрі створить гарний настрій і відволіче від думок про соцмережах.
  3. Згадати про старих друзів. Спілкування в житті допоможе припинити віртуальні чати.
  4. Зайняти вільний час. При щільному розпорядку дня ніколи сидіти в соцмережі.
  5. Провести день без технологій. Така практика допоможе розвантажити думки і заповнити сили.
  6. Знайти хобі. Улюблене заняття поставить крапку в справі позбавлення від залежності. Безглуздо приділяти стільки часу соцмережах, маючи цікаве хобі.

Прості поради допоможуть видалити сторінку в мережі або рідше з'являтися на сайті. Залежність відступить, а на зміну прийде повноцінна, насичене життя.

Залежність від соціальних мереж заподіює масу незручностей користувачам інтернету. Розуміння причин і симптомів згубного захоплення допоможе назавжди позбутися від шкідливої ​​звички.

Комментарии (0)
Додати коментар
Групи смерті: як зрозуміти, що дитина в небезпеці?
Сучасні діти вже не можуть уявити своє життя без інтернету. І як би не боролися батьки, забороняючи, караючи і обмежуючи час, проведений за комп'ютером, їм залишається
Комп'ютерна залежність
Комп'ютерна залежність
Комп'ютерна залежність
16.09.19 Психологія особистості
У століття повсюдної комп'ютеризації залишатися осторонь від наукового прогресу неможливо.
Як позбутися почуття жалості до себе
Як позбутися почуття жалості до себе
Як позбутися почуття жалості до себе
02.09.19 Психологія особистості
Жалість до себе - неприємне почуття, яке занурює людини в стан смутку, незадоволеності і дискомфорту.
Яких чоловіків можна зустріти на сайті знайомств
Багато дівчат мріють зустріти свою другу половину. Деякі користуються для цього можливостями, які надає Інтернет.
Харчова залежність: їжа без користі
Поряд з алкоголізмом і курінням небезпечною для суспільства стала ще одна шкідлива звичка, яка має суто психологічне коріння.
Любовна залежність: симптоми і позбавлення
Любов - чарівне відчуття, яке неймовірно приємно, коли взаємно. Воно окрилює, змушує вдосконалюватися і прагнути до нових досягнень, штовхає на подвиги і є міцною