Ознаки пологів, що наближаються: основні симптоми
Очікування малюка - чудова пора! З настанням останнього триместру вагітності, майбутні мами настільки бояться пропустити початок родової діяльності, що прислухаються до свого організму кожну хвилину. Щоб уникнути даремних хвилювань, акушери-гінекологи радять дізнатися, які існують ознаки швидких пологів. Справжні провісники з'являються незадовго до зустрічі з малюком, за 10-14 днів до передбачуваної дати пологів. На які зміни слід звернути увагу вагітній жінці?
Як зрозуміти, що пологи наближаються
Спрогнозувати точну дату пологів неможливо, якщо мова йде про появу дитини на світ природним шляхом, а не за допомогою кесаревого розтину. Найчастіше діти народжуються в період між 37 і 39 тижнями. До цього часу всі органи крихти сформувалися внутрішньоутробно і його здоров'ю нічого не загрожує.
На кожному прийомі доктор, провідний вагітність, перевіряє стан плода і готовність матки до родової діяльності. Він вимірює, як виділяється орган, і як наслідок робить висновки про передбачувану дату пологів. За якими ознаками досвідчений медик визначає готовність матки:
- вона досить збільшилася в розмірах і вазі;
- нервові закінчення і м'язи готові до активного скорочення після виходу дитину,
- плацента повністю дозріло,
- спостерігається повне або неповне розкриття шийки.
Ознаки наближення пологів з'являються приблизно на 38 тижні. Майбутня мама зауважує фізіологічні та психологічні зміни, які свідчать - стосовно вагітності почався. Які симптоми пологів, що наближаються неможливо пропустити?
Тренувальні сутички
Це початкові провісники підготовки організму до розродження. Сутички Брекстона-Хікса мають нерегулярний характер, вони виникають спонтанно і зникають, якщо вагітна змінює положення тіла або трохи відпочине. Їх поява не повинно викликати занепокоєння і не вимагає термінового відправлення в лікарню, якщо виділення при сутичках звичайні, без кров'яних прожилок і слизових згустків.
Інстинкт гніздування
Які ознаки близьких пологів? Якщо вагітна до непритомності хоче зайнятися прибиранням, облаштуванням дитячої кімнати або куточка, постійно перебирає сумки для пологового будинку, значить, її можна привітати - зустріч з сином або донькою не за горами. Інстинкт гніздування також може проявлятися в бажанні усамітнитися, побути наодинці з собою - організм вимагає перепочинку, щоб набратися сил перед майбутнім грандіозною подією.
Перепади настрою
За кілька днів перед розродження у майбутньої мами різко змінюється настрій. Вона то плаче, то проявляє неймовірну активність, то впадає в апатію або злиться на оточуючих. Настрій може кардинально змінюватися за пару хвилин. Цей стан пояснюється гормональною перебудовою організму.
Інші фізіологічні зміни
Зазвичай жінка заздалегідь відчуває певні ознаки майбутніх пологів, особливо, якщо вагітність перша. Які підказки дає вагітної організм:
- періодичні болі в попереку;
- опущення живота, в результаті чого стає легше дихати і пропадає печія;
- частішають сечовипускання і дефекація;
- маса тіла не збільшується;
- пропадає апетит;
- збільшується кількість прозорих виділень.
Раптово родова діяльність починається лише в одиничних випадках, зазвичай це відбувається з вже народжували панянками. Однак і у жінок, присутніх народжувати в перший раз, процес може початися стрімко. Які симптоми швидких пологів бувають у первісток:
- біль в промежині і попереку;
- вилиття навколоплідних вод;
- активне розкриття шийки матки;
- відчуття сильного тиску на кістки таза;
- наростаючі переймоподібні болі в животі.
Якщо помітили кров під час сутичок, хоча термін ПДР ще не підійшов, не відкладаючи звертайтеся за медичною допомогою. Критичну ситуацію повинен контролювати медичний персонал.
Коли викликати швидку при пологах
Якщо під час сутичок з'являються кров'янисті виділення, потрібно негайно вирушати в пологовий будинок. Навіть незначне зволікання може бути небезпечним і для матері, і для дитини в утробі. До останніх тижнях третього триместру у майбутньої матусі повинен бути зібраний «тривожний чемоданчик» з усім необхідним для поїздки в пологовий будинок.
У яких ще випадках рекомендується викликати швидку допомогу:
- розрив плодового міхура при повній відсутності сутичок;
- відійшла пробка і в слизу помітні кров'яні прожилки;
- різкий біль в животі;
- відсутність рухів плода протягом 6 годин;
- раптова поява сильних набряків;
- підвищення артеріального тиску.
Уважно стежте за самопочуттям і момент початку родової діяльності ви не пропустіть!