Відновлення фігури після пологів
Після народження дитини більшість мам, крім турбот про новонародженого, хвилює питання: як швидко схуднути і відновити фігуру після пологів, щоб не перестати подобатися собі і особливо - чоловікові. У круговерті турбот часу на себе залишається мало, а бути красивою хочеться, ось і шукають жінки прості та ефективні засоби для поліпшення фігури.
Нормалізуємо вага
Перш за все, мама повинна розуміти, що як би швидко їй не хотілося схуднути, на першому місці все одно інтереси дитини. І тому, при виборі способу позбавлення від зайвої ваги, потрібно перш за все думати, як не нашкодити малюкові.
Звичайні дієти для зниження ваги молодої матері не підійдуть. Треба їсти все (корисне, зрозуміло), але часто і потроху. Жирна риба, горіхи обов'язково повинні бути присутніми в раціоні годуючої мами: в них маса вітамінів і важливих амінокислот. М'ясо - нежирне, хліб - житній, з солодкого - фрукти, іноді можна поласувати зефіром або пастилою. Кисломолочні продукти вітаються. Різні каші (за винятком горохової і манної) теж дуже потрібні.
Природно, ні про які булках і фастфуді не може бути й мови. Це, до речі, не тільки для фігури шкідливо, але і для дитини.
Рідини необхідно пити багато, не обов'язково води, це може бути чай або компот із сухофруктів (він, до того ж, покращує лактацію).
Не праві ті мами, які не хочуть годувати грудьми, щоб не зіпсувати її форму. Доведено, що годівля грудьми сприяє втраті зайвої ваги у матері, а якщо годувати більш ніж до року, в тканинах грудей відбуваються зміни, що призводять її в той же стан, в якому вона була до пологів. А ось якщо лактацію штучно придушувати, груди дійсно «обвисає».
Головний ворог жиру - рух. Мова тут не йде про аеробіки або яких-небудь ще активних видах спорту. Досить простих прогулянок з дитиною (не менше двох годин на день, саме ходити, а не сидіти на лавці) і роботи по дому.
Якщо дозволяє стан здоров'я і є вільний час, можна зайнятися йогою або пілатесом для відновлення фігури після пологів. Непогано також робити вранці просту зарядку.
Обов'язково потрібно знаходити моменти для відпочинку, особливо для сну. Якщо мама весь час не буде висипатися, то це, крім іншого, позначиться на якості молока, а її організм недосип намагатиметься компенсувати їжею - ось і нові зайві кілограми. Тому домашні справи краще відкласти або передоручити чоловікові, старшим дітям, іншим членам родини, а самій прилягти вдень разом з малюком.
Підтягуємо животик
Буває, що молода мама схудла, а животик все одно залишився, або шкіра на ньому в'яла і негарна (зазвичай це буває, якщо при вагітності жінка додала більше 12 кг). Для того щоб його підтягнути, є нехитрі правила.
Відразу ж після пологів надаватися спеціальний, підібраний за розміром бандаж і носиться протягом двох місяців (на ніч знімається). З його допомогою м'язи живота підтримуються і підтягуються.
Доктора, зазвичай, не радять недавно народили жінкам важкі вправи для преса, такі, як піднімання випрямлених ніг або тулуба з положення лежачи на спині. Краще займатися в щадному режимі (не раніше місяця-трьох після пологів, в залежності від їх тяжкості, і бажано після консультації з лікарем):
- крутити обруч;
- ходити на місці, піднімаючи коліна до 90 °;
- піднімати таз з положення лежачи;
- виконувати дихальну гімнастику (вдих - живіт вип'ятили, видих - втягнули).
Не варто доводити виконання рухів до фанатизму, достатньо 20-30 хвилин в день.
Можна також постаратися весь час ходити з рівною спиною і втягнутим животом, його м'язи здорово зміцняться. Кажуть, що так роблять всі француженки.
Не варто забувати про самомасаж: при наявності вільних п'яти хвилин жінка може пощипувати животик, розтирати бічними сторонами долонь, постукувати по ньому. Також можна використовувати для цих цілей масажну гребінець.
Якщо дозволяють фінанси і час, можна звернутися до фахівців-косметологів. Існують різні методики позбавлення від живота в салонах (обгортання, міостимуляція, мезотерапія), але вони підходять не всім, багато заборонені при годуванні груддю. Тому, перш ніж вирішуватися на такі заходи, обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем.
Працюємо над формою грудей
Форма грудей не менше часто хвилює матусь. Для її пружності важливо просто регулярно нею займатися.
Груди підтримується грудними м'язами, і від їх роботи залежить її зовнішній вигляд. Якщо м'язи знаходяться в тонусі, то і груди підтягнута, якщо ж вони постійно розслаблені, та ще й знаходяться в неправильному положенні (сутулість), то про красиве грудей можна забути. Головне правило - спина повинна бути прямою завжди.
Для тренування грудних м'язів потрібно виконувати такі вправи:
- віджимання від стіни або від статі з колін;
- тиск долонями один на одного на рівні грудей;
- піднімання неважких (до 2 кг) гантелей.
Кожна вправа досить виконувати 10-15 разів щодня.
Відмінно тонізує шкіру і м'язи контрастний душ. Чергування гарячої та холодної води не тільки «підбадьорить» м'язи і шкіру, але і допоможе в боротьбі з розтяжками. Його можна виконувати по кілька разів на день.
Добре, якщо є можливість, плавати в басейні. Тут подвійний ефект: водний масаж і тренування м'язів грудей.
Проблему можна вирішити і звернувшись в салон краси. Салони пропонують масу способів зробити груди красивою - від міостімуляциі до оперативних методів. У цих випадках, так само як і з животиком, обов'язкова консультація фахівця.