Зона комфорту: як з неї вийти
Спосіб життя середньостатистичної людини досить одноманітний. Він день за днем виконує звичні дії, які приносять очікувані результати, не прагнучи зробити щось масштабне і абсолютно нове, що кардинально змінить життєвий уклад. Як вийти із зони комфорту, щоб домагатися більшого, ніж маєш? Як подолати власні переконання і уявлення про затишний маленькому світі, щоб не опинитися в стресовій ситуації через мінімальні змін?
Що таке зона комфорту
Це життєвий простір, в якому індивідуум відчуває себе в цілковитій безпеці. Зона комфорту в психології - це висновок людиною себе в строгі психологічні рамки, вихід за межі яких може викликати найрізноманітніші, але зазвичай виключно негативні реакції. «Клітка» вибудувана з шаблонів поведінки, звичок, стереотипів. Все, що за її межами, лякає і дратує, тому крок назовні зробити надзвичайно важко.
Зона комфорту - що це таке? Життя на автопілоті, де всі дії повторюються автоматично, а їх результат чітко передбачуваний. Застрягши в замкнутому просторі, людина деградує як особистість, він забуває, що в зовнішньому світі чимало незвіданих відкриттів, нових відчуттів і захоплюючих пригод. Для багатьох людей вихід із зони комфорту - єдиний шлях розвитку.
Навіщо зустрічатися з дратівливими факторами
Покинути зону комфорту самостійно досить важко. Однак певна гнучкість, вміння лавірувати, перебудовуватися і ефективно діяти в залежності від обставин - це прекрасний навик, необхідний для досягнення життєвого успіху. Створена власними страхами і сумнівами «клітка», нагадує тепле і затишне болото. Воно непомітно поглинає і змушує людину втрачати бажання прагнути до позитивних змін, просуватися вперед і досягати нових висот.
Чоловікам і жінкам буває нелегко позбутися звичок і переконань. Однією з найпоширеніших причин, чому не відкривається зона, є відсутність внутрішньої мотивації. Якщо її не знайти, то реакцією на непередбачену ситуацію стане всепоглинаючий страх, що спонукає сховатися від зовнішнього світу. Це головна ознака того, що пора покинути «насиджене місце» і відкритися змін.
3 кроки до успіху
Підготуватися заздалегідь до подій, які насильно витягнуть людини зі звичного ритму життя, неможливо. Це може бути хвороба близького, втрата роботи, банкрутство або будь-яке інше подія негативного забарвлення. Порушується зона комфорту, і як з неї вийти без моральних втрат зрозуміти без допомоги фахівця складно. Психологи радять розширювати свої межі самостійно, не чекаючи поштовхів від життя.
Поставте мету
Що значить вийти із зони комфорту? Цей процес означає раздвигание психологічних меж. Необхідно поставити перед собою мету і рухатися в її напрямку, не боячись мріяти і змінюватися. Вона повинна бути конкретною і з чітко визначеними термінами. Можна розписати по пунктах план на кожен день, щоб виконуючи завдання, непомітно вислизнути з «клітки».
Працюйте над собою
Як виходити зі своєї зони комфорту? Це необхідно робити поступово, з готовністю приймаючи неминучі невдачі. Слід зрозуміти, що блискавичного успіху при мінімальних зусиллях не буде, на все потрібен час, але і результат буде стійким.
Змініть розпорядок дня
Як розширити зону комфорту? Посуньте час сну, перенесіть час трапез, замініть пасивний відпочинок на активні прогулянки. Займайтеся гімнастикою або почніть робити вранці зарядку - це дає величезний прилив бадьорості. Додайте в буденність більше спонтанності:
- сходіть на обід в кафе, а не залишайтеся на робочому місці;
- на вихідні забудьте про прибирання і вирушайте в подорож за місто;
- прочитайте нову книгу незнайомого автора;
- пройдіться до роботи пішки, не користуючись, як зазвичай, громадським транспортом.
Навіщо виходити із зони комфорту? При правильному підході до ситуації, розширення психологічних рамок піде на користь особистісного розвитку. Хваліть себе за кожне нове досягнення - це найкраща мотивація рухатися до неминучого успіху!