Формування здорових харчових звичок у дитини
26.08.2019 401 0

Формування здорових харчових звичок у дитини

Виховання і навчання
В закладки

Правильне харчування для дітей складно переоцінити. Сьогодні все більше людей приходить до розуміння того, що жодна дієта не дає такого ефекту, як звичка правильно харчуватися. Однак для того, щоб сформувати цю звичку, дорослій людині часом потрібно докласти чимало зусиль, особливо якщо до цього він багато років замість повноцінного сніданку пив каву, а в обід перекушував хот-догом. Тому дуже важливо закладати основи здорового харчової поведінки в ранньому дитинстві.

Формування здорових харчових звичок у дитини

Правильне харчування для дітей складно переоцінити. Сьогодні все більше людей приходить до розуміння того, що жодна дієта не дає такого ефекту, як звичка правильно харчуватися. Однак для того, щоб сформувати цю звичку, дорослій людині часом потрібно докласти чимало зусиль, особливо якщо до цього він багато років замість повноцінного сніданку пив каву, а в обід перекушував хот-догом. Тому дуже важливо закладати основи здорового харчової поведінки в ранньому дитинстві.

Формування здорових харчових звичок у дитини

Необхідність правильного харчування

На жаль, стан здоров'я школярів і навіть дошкільнят свідчить про те, що правильний режим харчування дитини в сучасних сім'ях - швидше виняток, ніж правило. Проблема дитячого ожиріння ще ніколи не стояла так гостро, як зараз.

Крім ожиріння проблем маса. Все більше з'являється дітей, які страждають харчовою алергією, причому алергія часом виникає на найшкідливіші продукти. Багато батьків скаржаться на відсутність апетиту у дитини: діти або взагалі відмовляються від «нормальної» їжі, вважаючи за краще чіпси і газовану воду, або їдять мало і неохоче. Ну а гастритом у дитини молодшого шкільного віку вже нікого не здивувати.

Рецепти правильного харчування для дітей

Як відомо, профілактика - краще лікування. Щоб здорові харчові звички формувалися у вашої дитини з самого раннього віку, дотримуйтеся ключових правил.

Відмовтеся від напівфабрикатів

Домашня їжа, приготована самостійно зі свіжих продуктів, принесе значно більше користі. Причому це правило стосується дітей будь-якого віку.

Починати готувати для дитини потрібно з того самого моменту, як ви вирішили ввести прикорм. Звичайно, велика спокуса купити спеціальну дитячу кашку в коробці, яку потрібно тільки розвести водою по інструкції, або готове пюре в баночці. Та й діти зазвичай добре їдять солодкі розчинні кашки. Але набагато краще зварити кашу з справжньою крупи: гречаної, рисової або будь-який інший. Однорідної консистенції легко домогтися, скориставшись блендером. Зате ви точно будете знати, з чого зроблений сніданок вашого малюка.

Солодощі не потрібні

В першу чергу це стосується покупних кондитерських виробів. В ідеалі, їх не варто вживати в їжу ніколи і нікому. Хоча при сьогоднішньому достатку реклами і барвисто оформлених вітрин з солодощами в супермаркетах, повністю захистити дитину від усього цього неможливо. Але нехай він якомога довше не дізнається про існування шоколадних цукерок на пальмовій олії, печива з ароматизаторами і консервантами і інші досягнення кондитерської промисловості.

Удома можна пригощати малюка медом в невеликих кількостях (якщо немає алергії), домашнім варенням або джемом, фруктами і ягодами. Іноді можна побалувати і домашньою випічкою, наприклад сирним печивом або самостійно приготованим чізкейк.

Не зловживайте підсилювачами смаку

Сюди відносяться сіль, цукор, спеції і всілякі соуси. Нехай діти вчаться розпізнавати справжній смак продуктів: овочів, м'яса, сиру, фруктів. Вам така їжа може здатися прісною, але дитина, смакові відчуття якого ще не зіпсовані, не потребує штучному посиленні смаку.

Сіль можна використовувати в невеликих кількостях в приготуванні перших і других страв, а ось від цукру краще відмовитися зовсім. Ну і звичайно, не може бути й мови про покупних соусах, включаючи майонез і кетчуп. Цим продуктам не місце в дитячому меню.

Їжа повинна бути простою

Не варто винаходити складні гарніри і намагатися додати якомога більше компонентів в одне блюдо. Так, різноманітність - це добре, але краще розділити продукти на різні прийоми їжі.

Також бажано враховувати, які продукти добре поєднуються між собою, а які - не дуже. Наприклад, м'ясо добре поєднувати зі свіжими, печеними або тушкованими овочами, а не з макаронами. Сир поєднується з ягодами, але не варто його їсти з хлібом.

Дозвольте дитині самій вибрати продукти

Нехай ви впевнені, що морква дуже корисна, але якщо дитина раз по раз відмовляється від неї, не варто змушувати його їсти. Чіткі смакові переваги - це відмінно. Вам адже теж подобаються не всі продукти. Нехай дитина навчиться усвідомлено вибирати смачну і корисну їжу і їсти з задоволенням.

Формування здорових харчових звичок у дитини

Ніколи не годуйте насильно

Це одне з найважливіших правил, дотримуватися якого чомусь батькам буває досить складно. Мамі здається ненормальним, що дитина з'їла дві ложки за сніданком, а зараз відмовляється від обіду. Природно, вона бажає дитині добра, коли умовляє проковтнути «ще ложечку за тата», а то й просто відволікає увагу мультиками або іграшками, щоб «під шумок» нагодувати.

Насправді, якщо людина не хоче їсти, у нього є на те причини. Якщо дитина здорова, то не залишиться голодним добровільно. Він попросить, навіть потребують їжі, коли по-справжньому зголодніє. А ось звичка механічно ковтати їжу навіть коли ти не голодний, не приведе ні до чого хорошого в подальшому.

Їжа повинна бути їжею

Не слід з їжі робити інструмент для заохочення або покарання. Ніколи не можна використовувати продукти (включаючи частування) для того щоб заспокоїти дитину, що плаче або заохотити його за що-небудь. Якщо дитина засмучений, можна відвернути його іграшкою, книжкою, розмовою, прогулянкою, але не шоколадкою. Адже саме з таких «утіх» виростає звичка «заїдати» стрес, з якої вже доросла людина потім не вдасться! Боротися. Карати їжею, наприклад, позбавляти десерту за погану поведінку, теж неприпустимо.

Не давати дитині «кусочнічать»

Їсти потрібно за столом і з тарілки - нехай дитина засвоїть це з дитинства. Тягати печиво і є його на дивані перед телевізором - неправильно. Взагалі, дивитися телевізор (або сидіти за комп'ютером) під час їжі вкрай не рекомендується. Найкраще під час прийому їжі не відволікатися ні на що інше.

Перетворіть прийом їжі в ритуал

У поспіху нам часто немає справи до дотримання певних умовностей - швидше б поїсти і бігти у справах. І все ж, добре, якщо у вас з'являться сімейні «обідні» традиції, які в подальшому доросла дитина буде несвідомо дотримуватися. Наприклад, це може бути традиція красиво сервірувати стіл і збиратися всією сім'єю для вечері.

Харчуйтеся правильно самі

Це, мабуть, одне з найскладніших правил. Діти в усьому беруть приклад з дорослих, і якщо вони будуть бачити, що ви їсте покупну піцу, лежачи на дивані перед телевізором, природно, вони захочуть робити те ж саме. Якщо ви обідаєте за загальним столом, то навряд чи дитина погодиться їсти парові котлетки, дивлячись як ви їсте апетитну і смачно пахне смажену курку з майонезом. Подайте правильний приклад - це найдієвіший метод.

Звички, що йдуть з дитинства, зазвичай виявляються найбільш стійкими. Навчіть дитину вибирати правильний раціон харчування, визначати смачні і корисні продукти і самостійно відмовлятися від шкідливої ​​їжі, і ви допоможете йому зберегти здоров'я і гарну фігуру на довгі роки.

Комментарии (0)
Додати коментар
Агресія у дітей: причини і методи подолання
Дитяча агресія - звичайне явище, яке супроводжує період дорослішання. Це одна з найбільш часто зустрічаються проблем, що турбують батьків і педагогів, якщо дитина
Головні життєві цінності людини
Головні життєві цінності людини
Головні життєві цінності людини
05.08.19 Психологія особистості
Життєві цінності людини формуються ще в ранньому дитинстві. У міру дорослішання хлопчиків і дівчаток, вони мають величезний вплив на здійснювані підлітками і дорослими
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
15.08.19 Вагітність і пологи
Алкоголь і вагітність несумісні. Це незаперечна істина, тому адекватні майбутні мами, дізнавшись про зародження нового життя, відмовляються від шкідливих звичок без
Харчування при алергії
Організм людини щодня потребує збалансованої і корисної їжі. Вона дає енергію, стабілізує роботу внутрішніх органів, впливає на самопочуття і зовнішній вигляд.
Як прибрати мішки під очима
Як прибрати мішки під очима
Як прибрати мішки під очима
16.08.19 Догляд за обличчям і тілом
Як показує практика, велика кількість людей стикаються з проблемою мішків під очима. Причини появи синіх кіл можуть ховатися в самих різних обставинах.
Геркулес для схуднення: тонкощі вівсяної дієти
Попереду свято, а ви не влазить в улюблену сукню, або перед відпусткою стоїть питання про покупку нового купальника більшого розміру?