Вчимося читати за методикою Зайцева (кубики)
03.10.2019 1 323 0

Вчимося читати за методикою Зайцева (кубики)

Виховання і навчання
В закладки

Хто ж з них має рацію? Напевно, ніхто. Помиляються обидві сторони. Мета методик раннього розвитку дітей - сприяти дитині в розкритті її здібностей. Дитину необхідно не тільки навчити читати, а прищепити йому любов до літератури. Не тільки навчити грати на музичних інструментах, а й любити музику. А заманюючи малюка до дій з цифрами - розвиваємо його логіку.

Дуже популярна сьогодні альтернативна методика навчання читання Зайцева Н. А.

Існує безліч програм раннього розвитку дитини. Найбільш затребуваними є: методика читання по Зайцеву, метод Гленна Домана, програма розвитку дитини Марії Монтессорі. І хто тільки не говорить, не пише про ранній розвиток дітей!

Одні вважають, що вчити малюка читати / писати потрібно мало не з пелюшок, а в 3-4 роки він вже повинен дивувати всіх своїми дивовижними здібностями. Інші - поборники принципу «всьому свій час»: піде в школу, там і отримає необхідні знання.

Вчимося читати за методикою Зайцева (кубики)

Хто ж з них має рацію? Напевно, ніхто. Помиляються обидві сторони. Мета методик раннього розвитку дітей - сприяти дитині в розкритті її здібностей. Дитину необхідно не тільки навчити читати, а прищепити йому любов до літератури. Не тільки навчити грати на музичних інструментах, а й любити музику. А заманюючи малюка до дій з цифрами - розвиваємо його логіку.

Дуже популярна сьогодні альтернативна методика навчання читання Зайцева Н. А.

Проблеми батьків

Часто буває так, що підростаючий малюк - це розумний і кмітливий чоловічок. Маючи прекрасну пам'ять, дитина легко вивчив весь алфавіт. Батьки сподіваються, що малюк швидко почне читати. Але ... Замість слова машина, дитина чомусь читає «міашіана», а мама у нього звучить, як «меамеа». Чому так відбувається?

Ця проблема знайома багатьом батькам. Що робити, турбуються дорослі, адже дитині скоро в школу? Спробуйте застосувати методику раннього розвитку Зайцева.

Її мета - навчити дитину швидко читати. Цією методикою педагоги користуються більше 20 років, причому завжди з успіхом. За цей час величезна кількість дітей навчилися читати по його посібника.

Кубики Зайцева

Це і справді унікальне наочне пристосування. Здається, ну що в них нового? Всі ми знаємо і бачили кубики, на кожній стороні яких нанесена буква і відповідна картинка. Але дитині потім доводиться думати: чому поруч з буквою Б намальований баран, адже на інших кубиках з Б намальована білочка? І пройде чимало часу, поки в малюка з'явиться логічний зв'язок між зображенням і буквою.

Кубики Зайцева істотно відрізняються від звичайних. Їх навряд чи забуде той, хто побачив хоча б один раз. Вони абсолютно різні за кольором, вагою, розмірами і ... звучанням.

  • Жовті (їх можна називати золотими) кубики відповідають голосним звукам. Вони мелодійно звучать, тому що в них знаходиться дзвіночок. Сірі (залізні) - це дзвінкі приголосні. У їх середині знаходяться невеликі залізні елементи. Своїм дзвоном вони як би підтверджують - ми дзвінкі.
  • Коричневі (дерев'яні) - з дерев'яним наповнювачем. Це глухі приголосні. А кубики, які не звучать (зелені) - розділові знаки.

Різний розмір кубиків - це теж закономірність. На великих кубиках розміщені тверді склади, а на маленьких - м'які. Вага дозволяє відчути різницю між дзвінкими і глухими приголосними.

Все це (разом узяте) впливає на органи чуття. У дитини простіше виникають асоціації, поліпшується процес запам'ятовування.

Вчимося читати за методикою Зайцева (кубики)

На кожній стороні кубика розміщується склад з приголосної і гласною літери. Наприклад, МА, МУ, МО, МІ, МО. Дитина шукає потрібні склади і становить слово. Це слово можна відразу ж написати на спеціальній таблиці, де ці кубики показані в розгорнутому вигляді.

Всі таблички і написи на кубиках можна проспівати, причому зробити це цікаво: пританцьовуючи і плескаючи в долоні. Спів допомагає швидкому і якісному запам'ятовуванню складів, розвитку мовлення.

Коли дитина співає, дивлячись на таблицю, то стає більш уважним. А це, погодьтеся, необхідна умова для майбутнього нормального читання.

Принцип методики

Методика Зайцева базується на принципі ігрового читання. Заняття проводяться в ігровій формі. Ігор з кубиками можна проводити багато. Всі вони різні, тому вчаться діти з великим задоволенням.

Крім того, у дітей формується логіка, а також розвивається здатність до самоученію і отримання необхідних знань. Хлопці швидко поповнюють словниковий запас, покращуючи і грамотність.

Коли можна починати навчання

Фахівці радять починати навчання за методикою Зайцева в 3-4 роки, хоча це не прінціпіально.Можно проводити як групові заняття, так і індивідуальні. З дуже маленькими дітьми краще займатися вдома, а старшим більше підійдуть групові заняття. У колективі, де є елемент гри і де кожен прагне «не пасти задніх», навчання проходить набагато швидше.

Рекомендується займатися не більше 15-30 хвилин, враховуючи, що закінчувати треба не тоді, коли дітям набридне, а в моменти найбільшого інтересу. І не потрібно чекати моментальних результатів. Малюк в 2,5 рочки стане читати не раніше, як через півроку. А дітки 4-5 років, за умови щоденних занять, будуть читати лише через 2-3 тижні.

Дитина, яка вміє читати

Діти, які навчилися читати, змінюються. У них починається нове життя. Хлопці читають все, що потрапляє їм на очі: вивіски, написи на білбордах, оголошення, дитячі книжки. І зупинити їх практично неможливо.

У цей момент хлопці стають такими цікавими, що часом можуть набридати дорослим. Адже слова, які вони читають, відомі їм не все. Доведеться пояснювати і розповідати їх значення. Так у них розвивається ерудиція.

Тому, прийшовши в школу, малюк вже буде читати, логічно мислити і стане більш ерудованим.

Позитивні результати методики

Крім того, що дитина навчиться читати, є й інші позитивні моменти такої гри. Він не сидить на місці, а постійно рухається. Значить, у малюка не псується постава. Йому не загрожує хвороба багатьох учнів - сколіоз. Крім того, у дитини не псується зір. Адже крім кубиків використовуються ще і таблиці, які вивішуються високо на стіні. Це дозволяє перемикати увагу, що стає хорошим вправою для зміцнення зору.

Офіційно визнано, що методика розвитку Зайцева допомагає малюкам не тільки зберегти здоров'я, але і зміцнити його.

І не турбуйтеся, що не всі можуть звернутися за допомогою до фахівця, практикуючому цю методику. Займатися по ній можна і самостійно. Але кращих результатів досягнуто ті, хто зацікавлений у розвитку дитини і вірить, що він обов'язково досягне великих успіхів.

Комментарии (0)
Додати коментар
Розвиток мови у дітей раннього віку
Головне сполучна ланка між людиною і зовнішнім світом полягає в мовному спілкуванні. Уміння говорити є найскладнішою функцією мозку.
Як навчити дитину сидіти
Як навчити дитину сидіти
Як навчити дитину сидіти
12.09.19 Виховання і навчання
З народженням дитини на плечі батьків лягає велика відповідальність - навчання дитини всьому, що необхідно для життя.
Як навчити дитину цифрам і рахунку: безцінні поради досвідченої мами
Незважаючи на величезну кількість різних розвиваючих іграшок та ігор, проблема, як навчити дитину рахунку, хвилює сьогоднішніх мам не менше, аніж колись їх мам.
Як навчити дитину читати
Як навчити дитину читати
Як навчити дитину читати
28.08.19 Виховання і навчання
Читання, без сумнівів, є одним з найважливіших умінь для дитини, дозволяючи йому значно розширити межі пізнаваного досвіду і допомагаючи розвитку мислення, уяви і
Розвиток пам'яті у дітей
Говорячи про вищі психічні функції, не можна обійти стороною одну з найважливіших - пам'ять, оскільки саме завдяки їй ми не застигаємо в своєму розвитку, а постійно
Що подарувати дитині в залежності від його віку і типу особистості
На світлі, напевно, немає дитини, який не любить подарунки. Отримати ж в подарунок те, про що давно мріяв, приємно подвійно.