Розвиток дитини в 7 місяців
27.09.2019 533 0

Розвиток дитини в 7 місяців

Розвиток
В закладки

Батьки семимісячних крихіток щодня помічають зміни, які відбуваються з їхньою дитиною. Це вже не безпорадний немовля, а особистість, яка прагне активно пізнавати навколишній світ. Він починає багато спілкуватися, уважно досліджує простір, освоює нові вміння та харчування, його рухи стають більш координовані, збільшується зростання і вага. Що повинен уміти і як розвивати дитину в 7 місяців?

Розвиток дитини в 7 місяців

Біометричні норми

Дітки, які досягли семимісячного віку, вже не так стрімко набирають кілограми, як в перші тижні після народження. В середньому вага дитини в 7 місяців має становити від 7,5 до 9 кг, до 8 місяці надбавка повинна бути не менше 500-600 м Батьки помічають, як зникають пухкі щічки і зворушливі складочки, незважаючи на поступове введення додаткового прикорму. Це природне явище, адже енергетичні витрати стали набагато більше, ніж в період до півріччя. Якщо дочка або синочок залишаються активними і життєрадісними, невеликий приріст не повинен викликати занепокоєння.

Зростання дитини в 7 місяців в межах норми становить від 67 до 70 см. Цей показник дуже залежить від генетичної схильності і статі малюка: у високих батьків діти можуть «переступити» за верхню межу норми, а хлопчики зазвичай підростають швидше дівчаток.

Харчування

Семимісячні діти за правилами введення прикорму вже знайомі з овочевими пюре і злаковими кашами. Потреба в корисних речовинах, білку і вітамінах зростає з кожним днем. Особливо важливо забезпечити зростаючий організм будівельним білком - дитині в 7 місяців для гармонійного розвитку в харчування педіатри рекомендують додавати м'ясо. Це джерело заліза, вітамінів групи B і А. Для найменших виробники дитячого харчування випускають м'ясні консерви з кролика, яловичини, м'яса птиці. Вони безпечні і не містять солі.

М'ясне пюре можна приготувати самостійно. Досить відварити головний інгредієнт і подрібнити його на тертці або в блендері, додавши пару ложок бульйону. Прикорм починають з половини чайної ложки, поступово збільшуючи кількість їжі до повної порції.

Ще один новий продукт для грудничка - яєчний жовток. Він багатий ненасиченими жирними кислотами, фосфором, вітамінами A, D, E. В перший раз малюкові дають стовчений жовток на кінчику ложки, і якщо негативної реакції на нього не виникає, в 7 місяців дитина з'їдає 1 жовток в тиждень. Препарат не пропонують в чистому вигляді, його розмішують з молоком або овочевим пюре.

Розвиток дитини в 7 місяців

Рухові навички

Дитина 7 місяців повинен вміти:

  • впевнено використовувати руки для вивчення предметів;
  • перевертатися в різні боки;
  • самостійно сідати і сидіти з опорою;
  • відчувати страх перед чужими людьми;
  • робити спроби повзати;
  • стояти на повній стопі, тримаючись за руки мами або меблі.

Що ще може дитина в 7 місяців? У період між сьомим і восьмим місяцями малюк вчиться впевнено повзати, пересуватися в потрібному йому напрямку. У кого-то виходить рухатися вперед, а у кого-то назад. Деякі діти повзають рачки, а хтось із малюків робить це на животику, перевертаючи тіло руками. Тепер синочок чи донька супроводжує маму по всіх кімнатах, тому саме час потурбуватися безпеки: придбати фіксатори на дверцята і скриньки, прибрати важкі і небезпечні предмети з краю столу.

Дитина 7 місяців може сидіти з рівною спинкою, не потребуючи додаткової опори. Він може нахилитися вперед, щоб дістати іграшку і повернутися в початкове положення, зберігаючи рівновагу. Ще одне нове досягнення - вміння стояти з підтримкою, тримаючись за ліжечко. Кроха не тільки впевнено тримається на міцніючих ніжках, а й робить перші кроки. В 7 місяців малюкові цікаво змінювати положення свого тіла, дітки цього віку непосидючі і допитливі, вони пізнають не тільки навколишній світ, а й себе.

Розвиток дитини в 7 місяців

Слух, мова, зір

Розвиток 7 місячної дитини відбувається стрімко. Дитячий лепет переходить на новий рівень, діти повторюють складні поєднання звуків, намагаються привернути до себе увагу не плачемо, а емоційними вигуками. Вони прислухаються до власних «речам», за допомогою інтонації намагаються висловити незадоволення або радість.

Зір і слух вже повністю сформовані. Малюки фіксують погляд на предметах, що знаходяться на далекій відстані, змінюють ракурс погляду, легко впізнають близьких, можуть відшукати улюблену іграшку і розрізняють кольори. Вони здатні вловлювати тихі звуки, швидко реагують на джерело шуму поворотом голову, розрізняють голоси мами, тата і відрізняють їх від голосів сторонніх людей.

Нам 7 місяців і важливою подією стане поява перших зубів. Спочатку з'являються нижні різці, потім верхні.

Режим дня

У розвитку дитини в 7 місяців особливе значення приділяється денного розпорядку. Він складається відповідно до потреб зростаючого організму. Це найпростіший спосіб з самого раннього віку ненав'язливо привчити дитину до дисципліни і порядку. Режим дня для семимісячної дитини чергує сон, гігієнічні процедури, годування, прогулянки на свіжому повітрі і розвиваючі заняття. Якщо щодня проводити заходи в один і той же час і в однаковій послідовності, можна швидко налагодити розпорядок, який буде зручний в першу чергу мамі.

Дитині 7 місяців, розвиток якого проходить відповідно до фізіологічних і психологічними нормами, рекомендується спати близько 15 годин на добу: 8-10 годин нічного сну і 2 денних відпочинку по 2,5-3 години. Маленькі діти прокидаються досить рано, після пробудження необхідно приступити в гігієнічних процедур: умити і підмити дитини, змінити підгузник. Потім настає час годування і час для спілкування з крихіткою.

Розвиток дитини в 7 місяців

Після другого прийняття їжі педіатри радять прогулятися з малюком на свіжому повітрі, перший денний сон можна поєднати з прогулянкою. Тривалість гуляння на вулиці - двічі в день по 2-2,5 години. Повернувшись, слід нагодувати дитину, зайнятися з донькою чи сином розвиваючими заняттями. В 7 місяців дитині цікаві картинки з яскравими зображеннями, він намагається слухати казки, грати об'ємними іграшками з обертовими елементами і музичними інструментами. Якщо його необхідно відвернути на кухні, поки мама готує вечерю, дозвольте допитливому непосиді пограти з каструлями або пластиковим посудом.

Другий денний сон доводиться на післяобідній час, після нього проводять купальні процедури, спокійні ігри, і після вечірнього годування укладають дитину на нічний сон.

Сьомий місяць розвитку дитини приносить багато нових знань, умінь і навичок дівчаткам і хлопчикам. Вони потребують постійної уваги і турботи батьків, але вже проявляють свої особистісні якості, намагаються активно пізнавати навколишній простір. Займайтеся з малюком, читайте книжки, співайте пісеньки і розповідайте казки, і вже через пару місяців він здивувати своїми здібностями!

Комментарии (0)
Додати коментар
Немовля погано спить вночі: причини і що робити
Молоді батьки часто страждають від досить поширеної проблеми - порушення сонного режиму у новонароджених і грудних дітей.
Розвиток мови у дітей раннього віку
Головне сполучна ланка між людиною і зовнішнім світом полягає в мовному спілкуванні. Уміння говорити є найскладнішою функцією мозку.
Розвиток дитини в 2 місяці
Минуло два місяці після появи малюка на світ, і новонароджений абсолютно змінився. Діти стрімко ростуть, набирають вагу, робота внутрішніх органів і систем
Чи можна дітям дивитися телевізор
Можете уявити дозвілля без перегляду телевізійних передач, серіалів і мультфільмів? У блакитних екранів дошкільнята, підлітки і дорослі проводять багато вільного часу,
Розлучення: як уберегти дитину від негативних переживань?
Розлучаються батьки. Однак те, як це відбувається, часто зачіпає життя самих дітей, які страждають більше своїх тат і мам.
Як правильно вводити прикорм дитині
Як правильно вводити прикорм дитині
Як правильно вводити прикорм дитині
18.09.19 Виховання і навчання
Як тільки дитині виповнюється чотири місяці, батьки починають замислюватися про введення в його раціон нових продуктів.