Плов з булгура: приготування різними способами
Булгур - крупа, яку в Китаї вважають священною. З неї готують різні страви. Особливо смачним виходить плов з булгура. В якості другого основного інгредієнта в ньому використовують різні види м'яса, фрукти, овочі.
Як приготувати плов з булгура
Крупа, яку виробляють з твердої пшениці, поширена у народів Сходу. У процесі обробки на зерно впливають високими температурами, обдають гарячою водою і сушать в печах.
Після шліфування з нього відходить груба волокниста оболонка, залишається серцевина. У ній містяться корисні для людини елементи. Готовий продукт дроблять і сортують. В результаті виходить крупа різного помелу, яку використовують в їжу.
Залежно від розмірів крупинок булгур буває декількох видів:
- Дрібна фракція - кофтелік - застосовується в пекарському виробництві (хліб, печиво, пироги), має приємний елеуловімим горіховим смаком.
- Середній помел ідеальний для приготування других страв, каші, десертів.
- Крупнофракціонная (пілавлік) - основа для плову.
За зовнішнім виглядом і смаковими якостями булгур нагадує перлову крупу. Однак він стійкий до термічної обробки, добре зберігає форму крупинок. Каша з нього завжди розсипчаста, привабливого вигляду.
Булгур - хороша альтернатива традиційному рису і страв з нього. Збагачуючись соками м'яса, крупинки набувають яскравий виразний смак і аромат. Любителі східної кухні цінують його за ситність, а кухарі - за нескладний процес приготування.
Основні моменти приготування плову з булгура
Булгур - крупа, з якої готують гарніри до риби, м'яса. Вона добре поєднується з птахом, фруктами, овочами. Це продукт, який не потребує тривалого варіння. Іноді його заливають окропом, настоюють 10-15 хвилин і вживають в їжу.
Процес створення плову з булгура ускладнюється і стає тривалим через тривалість приготування м'яса.
Воно повинно пройти попередню термічну обробку і проваритися з крупою. Тоді вийде смачне, легкозасвоюване блюдо. Зробити його можна в казані, сотейнику, мультиварці.
Перед тим, як приготувати плов з булгура з м'ясом, крупу перебирають, замочують на короткий час. Обсмажувати її, як рис, не потрібно. Вона має яскравий золотистий колір, який практично зберігається після варіння. Це надає страві неповторну естетичну привабливість.
Інгредієнти для плову
Крім головного продукту - булугура, в плові з нього використовують різні види м'яса, фрукти або овочі. Особливо смачним виходить блюдо з м'ясною основою. Якщо готувати такий плов з булгура в мультиварці, він вийде неймовірно смачним і розсипчастим.
М'ясо для страви зі східної крупи беруть на власний розсуд. Тут хороша нежирна свинина або телятина. Підійде пісна баранина.
Неймовірно смачним виходить плов з булугура з куркою.
Її можна замінити індичкою. В обох випадках вийде майже дієтичне блюдо.
Курочка для такого другого повинна бути свіжою, молодий. Смакові характеристики покращаться, якщо в ній буде невеликий відсоток жиру. Для плову вибирають філе, м'якоть з грудки і стегенець. У процесі приготування важливо не дати курячому м'ясу втратити соки. Тому бажано використовувати для цього мультиварку.
Щоб приготувати смачну страву зі східної пшеничної крупи, застосовують цибулю, моркву, часник. В якості спецій знадобляться приправи для курки або плову. Важливо наявність в суміші кумина, барбарису. Східні пряні добавки додадуть кулінарному виробу неповторний смак і чудовий аромат.
Рецепт плову з булгура з куркою
Традиційний рецепт плову з булгура з куркою нескладний, полягає в простих моментах. Продукти з розрахунку на 8 порцій:
- Куряча грудка або 2 стегенця, вагою 500-600 г
- Морква, цибуля ріпчаста середнього розміру - по 1 шт.
- Крупа булгур-пілавлік - 1 ст.
- Вода - 2 ст.
- Часник 1 середня головка
- Спеції, сіль, зелень - згідно смаковим уподобанням
Процес приготування
1. М'ясо звільняють від шкіри і кісточок, промивають, ріжуть великими шматками. 2. Шкірку кладуть на товстостінну сковороду (сотейник), обсмажують, поки не витопити жир. 3. Овочі чистять, миють. Лук ріжуть кубиками. Морквину пропускають через велику тертку. Обидва інгредієнта одночасно поміщають в посуд з розтопленим курячим жиром. Гасять до м'якості. 4. До овочів додають куряче м'ясо і дають йому обсмажити з різних сторін протягом 5 хвилин на максимальному полум'я. 5. М'ясо присмачують приправами, посипають сіллю. 6. Булгур промивають в декількох водах, злегка вимочують і зливають рідину. Практично сухим його додають до м'яса, перемішують і дають згасити 2-3 хвилини. 7. Далі в ємність наливають воду 1: 2 (крупа-рідина). 8. У середину блюда ставлять головку нечищені часнику, кладуть гілочку (ягідку) барбарису. 9. Поставити сковороду на сильний вогонь. Після закипання вогонь зменшити на мінімум. Варити під кришкою - півгодини. Не заважати. У процесі готування частина рідини вбереться в продукти, частина - випарується. Крупа розпариться, стане розсипчастою. На стіл таке кулінарне диво подають посипаною зеленню. Соус до нього не потрібний.
Плов з булгура з куркою в мультиварці
Господині, у яких немає часу стояти біля плити, можуть приготувати смачний плов з булгура з куркою в мультиварці. Страва не втратить в якості, а його приготування заощадить сили.
Щоб зробити плов з булгура, беруть наступні інгредієнти:
- Курячу м'якоть - 300-400 г
- Пшеницю-булгур - 1 ст
- Воду -0,5 л
- 1 морквину, 1 цибулину
- Масло пісне рафінована
- Приправи, сіль, часник (1 шт)
Приготування
- Морквину ріжуть соломкою. Лук - великими півкільцями.
- Курячу м'якоть - кубиками.
- У мультіварочную чашу ллють масло, кладуть м'ясо і смажать його 10 хвилин.
- Додають овочі. Дають їм обсмажити з м'ясом.
- Засипають промите зерно.
- Все посипають спеціями, солять, заливають водою. При бажанні кладуть головку нечищеного часнику.
- Апарат ставлять на функцію «Плов» і готують до остаточного сигналу.
- З готового блюда виймають часник. Плов з булгура перемішують і подають із зеленню.
Щоб злегка змінити смак страви, господині використовують функцію «Гречка». По виду плов відрізнятися від традиційного не буде. За смаком придбає оригінальність.
Корисні поради
Східна крупа з пшениці - не зовсім звичайний продукт. Його купують в спеціалізованих магазинах. Коштує він дорожче традиційної перловки або рису. Тому плов з булгура готують нечасто. У вареному вигляді він має велику калорійністю. Якщо поєднувати його зі свининою, яловичиною або бараниною, фігуру можна зіпсувати.
Не рекомендується зловживати стравами з булгуром людям з проблемами шлунково-кишкового тракту. Це крупа екзотична для нашої системи травлення.
Щоб під час варіння виріб з булгура вийшло дуже соковитим і розсипчастим, додають масла: рослинна, вершкове. Це знову збільшує калорійність продукту.
При приготуванні страв з обробленої спеціальним чином пшениці варто звернути увагу на поради східних кулінарів. Тоді є шанс поласувати дійсно смачною їжею.