Психотерапевт - ключ до набуття внутрішньої гармонії для успіху в справах
Хороший психотерапевт при порушеннях емоційного фону необхідний. Багато пацієнтів помилково плутають фахівця з психіатром, вважаючи прерогативою його роботи психічні відхилення. Однак це не відповідає дійсності, адже психотерапевти працюють зі здоровими людьми, що зіткнулися з труднощами.
На відміну від фахівця з класичною психологічною освітою лікар психотерапевт навчається в профільному медичному вузі. У сфері його професійних інтересів знаходиться рішення проблем емоційного, соціального, особистісного профілю. Працює лікар і з невротичними розладами, пропонуючи ефективні шляхи виправлення ситуації.
Коли потрібна допомога психотерапевта
За допомогою психотерапевта бажано звернутись сюди за наявності наступних симптомів:
- Відсутність інтересу до життя та навколішніх подій.
- Байдужість до кар'єри, дружби, кохання, байдужі погляди на світ.
- Бажання сховатися від проблем за допомогою алкоголю, наркотичних речовин.
- Панічні атаки, страхи і фобії, дратівливість.
- Часті істерики, неконтрольований стан тривоги.
- Самобичування, комплекси, розлади харчових звичок (анорексія, булімія).
- Безпричинна агресія, злість, бажання зірватися на близьких.
- Проблеми сексуального життя через невпевненість у своїх можливостях.
Своєчасна робота над собою, ретельний аналіз ситуації і пошук внутрішніх резервів здатні вирішити більшість питань з перерахованого списку. Однак, щоб знайти їх часто не вистачає сил, знань і умінь. У цьому випадку досить записатися на прийом до лікаря психотерапевта, щоб докорінно змінити сформовану практику. Не варто відкладати консультацію на останній момент. Всього кілька зустрічей з професіоналом дозволять знайти душевну гармонію.
Як працює лікар психотерапевт
За кордоном прийом психотерапевта є нормальною практикою. Люди звикли до того, що в їх оточенні є людина, якій без остраху можна розповісти про проблеми, занепокоєння і прикрощі. Іноді епізодичне консультування в західних країнах переростає в формат постійних зустрічей. Відгуки американців, британців і представників інших культур служать тому найкращим підтвердженням.
В Україні ще не всі готові ділитися своїми проблемами з лікарем, хоча цей крок закономірний, а таємниця консультації охороняється професійною етикою. Під час прийому фахівець ставить питання, вибудовуючи діалог таким чином, щоб пацієнт розбирався в собі, вивчав свої відчуття, знаходив пояснення турбуючих його моментів і знаходив готовність до позитивних змін.
Потрібна консультація психотерапевта тим людям, хто хоче змінити життя на краще. Частково спілкування з лікарем дає "ефект попутника", коли хочеться розповісти про себе незнайомій людині абсолютно все, розуміючи, що повторної зустрічі не відбудеться. Різниця лише в тому, що лікар здатний не просто вислухати, але і використовувати в роботі перевірені техніки, щоб:
- скорегувати сприйняття людини;
- спонукати її до змін на краще;
- сприяти формуванню успішної моделі поведінки.
Відвідати лікаря психотерапевта можна за наявності неврозів, депресивних станів, залежностей від тютюну, алкоголю, покупок і інших чинників. Професіонал допоможе впоратися з порушеннями когнітивних функцій, психосоматичних розладів.