ВМС – внутрішньоматкова спіраль для запобігання небажаної вагітності
21.05.2023 319 0

ВМС – внутрішньоматкова спіраль для запобігання небажаної вагітності

Здоров'я
В закладки

Одним із найбільш ефективних способів контрацепції на сьогодні є внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Вона дозволяє попередити настання небажаної вагітності і при цьому має ряд переваг: не має сильного впливу на власний гормональний фон, дозволяє забути про контрацепцію на певний проміжок часу. Протизаплідні препарати вимагають щоденного прийому, а якщо ви забудете випити таблетку, це загрожує наслідками - пластирі та кільця необхідно замінювати щомісяця. І лише спіраль позбавлена таких недоліків. Цікавить вартість процедури? Переходьте на сайт профільної клініки за посиланням: https://medicalplaza.ua.

Принцип дії ВМС

Механізм дії спіралі полягає в наступному: процес руху яйцеклітини по маткових трубах прискорюється, що не дозволяє їй отримати потрібні властивості для запліднення. Воно стає неможливим ще й тому, що внутрішній функціональний шар матки не формується належним чином для впровадження заплідненої яйцеклітини. Крім того, спіраль м'яко дратує матку, провокуючи відторгнення. Жінка не відчуває цих процесів і живе звичайним життям, не відчуваючи дискомфорту. Менструації наступають і протікають звичним чином, але вагітності не настає.

Переваги та види спіралі

До основних переваг всіх спіралей відносять такі:

  • висока ефективність (до 98-100%);
  • відсутність вираженого впливу на гормональний фон, що не викликає змін ваги, настрою);
  • відсутність дискомфорту під час статевого життя.

На сьогоднішній день застосовуються два види ВМС: метало- та гормоновмісні. Перші мають пластикову основу у формі літери Т, кільця або власне спіралі, обмотані срібним або мідним дротом. Другі виробляються з пластику і містять мідний дріт або маленький резервуар, який щодня виділяє невелику кількість гормону. Такі види спіралей можуть бути показані не тільки для попередження зачаття, але і для терапевтичних цілей: вони позитивно впливають при міомах, ендометріозі, аденоміозі, вираженому передменструальному, овуляторному синдромах. Перед тим, як поставити спіраль від вагітності, це питання узгоджується з лікарем, обов'язково проводяться необхідні обстеження.

Кому протипоказані ВМС

Комплекс діагностичних процедур потрібен у зв'язку з тим, що установка ВМС має кілька протипоказань, і лікар повинен переконатися у їх відсутності. До таких протипоказань відносять:

  • болючі менструації;
  • поліпи ендометрію;
  • гіперпластичні процеси ендометрію;
  • анатомічні патології матки (дворога матка, сідлоподібна, наявність перегородок та ін.);
  • анемія (відносне протипоказання, можливе встановлення після корекції);
  • алергічні реакції на мідь (можливий підбір спіралі із вмістом срібла);
  • захворювання серця.

Відкласти введення ВМС доведеться і в тому випадку, якщо зараз мають місце ІПСШ або загострення хронічних захворювань органів малого тазу: аднексит, сальпінгіт, метрит та ін.

Фахівці не рекомендують цей метод контрацепції для пацієнток, які не народжували.

Підготовка до встановлення

Попередньо проводиться ретельна діагностика: гінекологічний огляд та збирання анамнезу, УЗД органів малого тазу, зондування матки (для визначення її довжини), лабораторні аналізи (аналіз крові, мазки з шийки матки та піхви на флору, бактеріологічні посіви). У тому випадку, якщо пацієнтка має підстави припускати можливу вагітність, вона здає аналіз на ХГЛ, щоб переконатися в її відсутності. При вагітності спіраль не встановлюється.

Якщо протипоказань не виявлено, лікар порекомендує записатися на наступний прийом на 3-4 день менструального циклу. За 1-2 дні до планованої маніпуляції необхідно відмовитися від статевих контактів, спринцювання, місцевих гінекологічних лікарських засобів.

Як проводиться установка

Введення контрацептива проводять під час менструації. Це пов'язано з природним розширенням цервікального каналу в цей період і відсутність необхідності застосування спеціальних інструментів для отримання доступу в матку.

Пацієнтка розміщується на гінекологічному кріслі. Лікар вводить гінекологічне дзеркало, проводить антисептичну обробку піхви та шийки матки, виконує анестезію. Потім поміщає спіраль у спеціальний провідник, вводить їх у порожнину матки, після чого ВМС "виштовхується". Потім фахівець переконається у правильному положенні контрацептиву, перевірить, чи не завдає він дискомфорту та болючих відчуттів. Якщо все гаразд, провідник акуратно витягується.

Довжина спіралі не більше 4 см. До її кінця закріплюється капронова нитка, яка виводиться у піхву. Вона буде непомітною, її довжина становить лише 4-5 см. Це необхідно для легкого вилучення спіралі згодом.

Після процедури

Протягом 3-4 днів після установки можуть спостерігатися незначні ниючі болі внизу живота, мажучі кров'янисті виділення. Наступна менструація може бути дещо болючішою і ряснішою, ніж зазвичай. У більшості випадків вже через 2-4 цикли всі процеси повертаються в норму.

Для того, щоб звести до мінімуму негативні відчуття після введення внутрішньоматкової спіралі, важливо:

  • забезпечити відпочинок протягом 1 години після процедури;
  • відмовитися від статевого життя у перші 5-10 днів;
  • дотримуватись фізичного спокою протягом першого тижня;
  • не приймати гарячу ванну, дотримуватися гігієни за допомогою теплого душу;
  • уникати перегрівання;
  • не робити спринцювання, не користуватися тампонами.

Якщо виникли сильні болі, не зупиняються кров'янисті виділення зі статевих шляхів, необхідно відвідати лікаря якнайшвидше.

Плановий візит до лікаря необхідно провести через 1 місяць, відвідувати гінеколога краще частіше, ніж звичайно - 3 рази на рік. Це дозволить виключити можливі ускладнення.

Гінекологи клініки "Medical Plaza" підбирають внутрішньоматкову спіраль з урахуванням стану здоров'я та репродуктивних планів пацієнтки. Усі маніпуляції фахівців виконуються максимально акуратно, за бажання пропонують анестезію, що дозволить позбутися будь-яких дискомфортних відчуттів.

Комментарии (0)
Додати коментар
Екстрена контрацепція: способи, методи і наслідки
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, що таке екстрена контрацепція, як вона діє, в яких випадках і як правильно її застосовувати, які способи її бувають, які
Методи контрацепції: ефективність, переваги і недоліки
Добридень! У цій статті ми розповімо про те, які існують методи контрацепції, про їх переваги і недоліки, які з них є найбільш ефективними, які методи можна
Сприятливі дні для зачаття дитини
Сприятливі дні для зачаття дитини
Сприятливі дні для зачаття дитини
02.10.19 Вагітність і пологи
Важливим етапом в житті сімейної пари є планування вагітності. Майбутні мама і тато, які бажають народити здорового малюка, змінюють спосіб життя, відмовляються від
Базальна температура і вагітність
Базальна температура і вагітність
Базальна температура і вагітність
27.08.19 Вагітність і пологи
На етапі планування багато жінок ретельно стежать за базальною температурою і вагітність хочуть визначити за першими змін в показниках.
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
15.08.19 Вагітність і пологи
Алкоголь і вагітність несумісні. Це незаперечна істина, тому адекватні майбутні мами, дізнавшись про зародження нового життя, відмовляються від шкідливих звичок без
Китайський і японський календар зачаття дитини
Плануючи вагітність, багато пар хочуть народити дитину певної статі. Особливо це важливо для батьків, у яких вже є одна дитина - більшість сімей хочуть мати