Плов по Ташкентської-рецепт смачної страви з фото
Існує два види ташкентського плову - повсякденний, який не відрізняється від традиційного узбецького і подається сьогодні у всіх чайханах на заміну раніше найбільш популярному чайханскому. Його готують в узбецьких сім'ях, він вважається рядовим, буденним варіантом. Досвідченому ж в питаннях плововеденія читачеві такий урок буде малоцікавий. Ми ж хочемо розповісти про те, що являє собою другий тип цієї страви - весільний ташкентський плов. Цей плов демонструє яскравість фарб і аромат спецій Сходу, багатство цієї сонячної землі, а ще він символізує широту душі узбецького народу. Виглядає яскраво, помітно, щедро, святково. А ще він дуже раціональний в питаннях готування - вариться плов просто, без ускладнень.
Складові
Як і інший узбецький плов, цей вимагає багато моркви, рису, трохи цибулі Потрібно ще масло рослинне хорошої якості, а також горох нут і сухофрукти. Таким чином, святковий плов збирає в собі найкраще, що є в класичному узбецькому плові, плові з нутом і традиційному фруктовому. Святкове блюдо передбачає багато їдців, а тому скупитися не будемо. Приготуємо великий казан (в ідеалі готувати треба на відкритому вогні), хороший гострий ніж, воду для замочування рису. І такі продукти:
- м'ясо - 3 кг - 3,5 кг. Шикарний плов просить різноманітності м'яса, тому можна брати все, що є під рукою - баранячий задок, шматок яловичини, курку;
Важливо! Тут треба пояснити, що в звичайному узбецькому плові м'ясо не вважають найнеобхіднішим і першорядним продуктом.
Але ми ж готуємо плов весільний, а значить, м'яса треба взяти більше, різати його крупно - нехай усі бачать щедрість і хлібосольність господаря!
- морква - 2 кг (якщо є жовта, беріть половину жовтою, якщо немає її, і не треба, помаранчева цілком згодиться);
- курдючное сало - 200 г;
- цибуля - 2 великі білі цибулини;
- рис - 2 кг (зазвичай узбеки готують з девзіра, але і краснодарський круглозерновой цілком підійде. Не годиться тільки пропарений);
- нут і родзинки - по 200 г;
- зіра - 2 ст. ложки;
- сіль - приблизно 1,5-2 ст. ложки;
- куркума - 3 ч.л без великого верху;
- масло рослинне - 600 г.
Багато, начитавшись старовинних рецептів приготування плову, готові гаманець і щось ще покласти на вівтар автентичності і бажають купити для справжнього плову справжнє масло предків. Наприклад, масло зігір-йо. Це особливий сорт лляної олії в суміші з кунжутним, який використовувався насправді не від хорошого життя, а тому що дорогого курдюка бідне населення не мало.
Важливо! У продажу сьогодні якого тільки масла не зустрінеш! І лляне, і кунжутне, і навіть бавовняне, якщо сильно постаратися, напевно, можна знайти.
Ось і йшло в хід бавовняне, розбавляючи лляним, з добавками кунжутного. Тим часом, якщо через незнання хлюпнути масла зігір-ер в казан та прожарити, ніякими засобами посуду не відмиєш. Так що експерименти з маслом хороші при знанні культури його споживання і при умінні готувати. Однак знайти його все одно практично неможливо, а тому беремо просте добре очищене рослинне і присмачуємо хорошим шматком курдючного жиру або витопленого сала. Ось курдюк-то точно додасть неповторної ташкентською нотки в ваш плов, навіть якщо він без баранини. А якщо немає курдюка, влийте в соняшникову олію грамів п'ятдесят кунжутного - смак воно дає приголомшливий! А ще для душі приготуйте трохи настою шафрану, якщо є, і жменю кураги. Якщо плов готується на весілля, в Ташкенті відварюють кілька яєць і, очистивши їх, закладають в зірвак. По-перше, це красиво - нарізані Жовткову і білкові очі, а по-друге, символізує побажання парі мати багато діточок. Гарний звичай, правда?
Покроковий рецепт приготування
Плов, приготований по Ташкентської, - це дуже сильно обсмажене м'ясо і такі ж сильно прожарені овочі.
Масло при опусканні їх повинно бути розпечене до максимуму, інакше утворюється жижа, яку доведеться має випаровувати.
Так що все смажимо до неможливо красивою скоринки. І в першу чергу м'ясо - воно подається крупно, так що від зовнішнього вигляду залежить багато чого. Отже, замочуємо за добу нут, готуємо продукти, включаємо вогонь до максимуму! Тепер докладно, як приготувати рецепт, а точніше, плов так, як готують його в Ташкенті.
- Нут замочити заздалегідь.
- Перебрати, добре промити і замочити рис в гарячій, приблизно 60 градусів, воді з сіллю. Чому з сіллю? Тому що плов повинен насититися не простий, а смачною водою!
- Розжарити казан, вилити масло і прогріти його до білуватого димку.
- У казан відправити нарізані шматочки курдюка, щоб вийшли шкварки. шкварки вийняти.
- Нарізати м'ясо великими шматками і обваляти в спеціях і солі. Нехай помарінуется поки. Спеції - червоний мелений перець, чорний мелений перець, паприка, куркума. Є думка, що великі шматки м'яса для збереження внутрішньої соковитості краще відправити в духовку і запекти при середній температурі до блідо-рожевого соку всередині. Гарна ідея, якщо вже ви вирішили готувати справжній весільний плов. Тоді надсилайте баранину і інші шматки в духовку, вони потім стануть в нагоді на етапі закладки рису. А якщо не хочете ускладнювати процес, то просто розжарити масло і до коричневої скоринки на сильному вогні обсмажте шматки з усіх боків. М'ясо дістаньте поки з казана.
- Далі йде цибуля. Його можна нашаткувати півкільцями, а можна кубиками, це не принципово, адже цибуля в процесі приготування піде, розчиниться, його не буде видно в страві. Просто дочекайтеся рівного загару на луці і зменшення його в об'ємі.
- Час класти моркву. Різати її радять соломкою, але для різноманітного за складом ташкентського плову зробимо виняток і наріжемо рівними красивими кубиками - і жовту, і червону. Додамо половину до цибулі. Смажимо, посипавши щедро зирой.
- Якщо хочете покласти варених яєць, то саме час. Нехай теж трохи пожежі, розкладіть їх по краях казана.
- Пожежа морква, стала карамельного виду і темного кольору? Пора додавати другу частину моркви, заливати її водою так, щоб тільки накрити овоч, солити, класти м'ясо і нут. Зверху посипати родзинками, курагою і барбарисом. Усе! Просто закрити кришкою і дати потомитися приблизно 40 хвилин.
- Відкриваємо казан, акуратно виймаємо шматки м'яса в окремий посуд, аби дати їм розвалитися. Потім викладаємо замочений рис.
- Розклавши рис рівно, потрібно залити його водою так, щоб тільки був прикритий, посолити, спробувавши зірвак на смак. Повинно бути трохи пересолене - рис візьме зайву сіль! Для краси додайте настій шафрану.
- Включити вогонь так гаряче, як це можливо, і варити до випаровування рідини.
- Рис став майже сухим? Подивіться, що там у нього твориться на дні. Для цього акуратно перевірте дірочку довгою ложкою або кінцем рукоятки шумівки. Якщо на дні тільки масло, а води вже немає, саме час знижувати вогонь і доводити плов до готовності упрівання.
- Зробити мінімум вогню, зібрати рис гіркою, не пошкоджуючи овочі. По краях розкласти м'ясо, зверху виконати невелике заглиблення, в нього викласти трішки сушеного барбарису або журавлини - просто так, для більшої краси. Покрити каструлю серветкою або рушником, закрити кришку і довести плов до кондиції.
- Подавати на широкому блюді, прикрасивши нарізаним м'ясом (частина м'яса також зазвичай подається і шматками разом з дощечкою для різання і ножем). Кожен може брати великий шматок м'яса і відрізати від нього гарячі ароматні шматочки. Зверху кладуть нарізані навпіл яйця, гірка барбарису і все інше з плову, що ще більш прикрасить собою цю пишність.
Поради
У Ташкенті, як і у всій Центральній Азії, плов вважається самодостатнім стравою. Тому до нього подаються коржі і салат. Салати, як правило, овочеві. Але найбільш популярний, простий, улюблений салат в Узбекистані - нарізані помідори з цибулею. Його називають ачік-Чичук.
Готувати його просто - соковиті стиглі помідори нарізати тонко-тонко скибочками або полукружкамі, додати в них тонко нарізаний ріпчаста білий лук.
Все посолити, поперчити червоним і чорним меленим перцем і перемішати. Салат готовий! Пропорції такі - на кілограм помідорів 400 г цибулі, пара малих ложок солі і ложечка перцю.