Приготування плову з курячих шлунків-докладний рецепт
Курячі потрошки - цінний і поживний продукт, який має не тільки відмінні смакові якості, але і приносить чимало користі. Печінка серце і шлуночки мають невисоку калорійність, але при цьому багаті змістом таких корисних речовин і мікроелементів, як: білки, залізо і фолієва кислота. З них готують найрізноманітніші страви: гасять в сметані, підливі, смажать на грилі і використовують для приготування начинки пирогів. Плов з курячих шлунків - смачне і поживне частування, яке користується великою популярністю в східних країнах. М'ясо курячих пупков (шлуночків) можна віднести до дієтичних продуктів. Правильно оброблені потрошки (без жиру) мають калорійність від 110 до 130 калорій на 100 грам. Крім цього в них міститься більше 2,5 мг заліза, завдяки чому шлунки добре засвоюються організмом.
Не варто забувати і про велику кількість різних вітамінів і мікроелементів, серед яких: вітаміни групи В, цинк, фосфор і інші.
Це дозволяє готувати плов з цим видом м'яса для дітей і людей похилого віку, а також включати його в дієтичне меню.
Необхідні інгредієнти
Смачний і корисний плов з шлуночками готується досить просто. Однак, так як самі пупочки злегка жорстким і вимагають не менше 60 хвилин гасіння, технологія приготування трохи відрізняється від інших рецептів. В першу чергу слід звернутися увагу на підготовку необхідних продуктів. На 6 середніх порцій готового блюда знадобиться:
- Курячі шлуночки - 1 кг;
- Рис - 3 склянки або 500 г;
- Морква - 3 шт .;
- Рослинна олія - 1/2 склянки;
- Лук - 3 шт .;
- Часник - 1 головка;
- Зіра, куркума і зерна барбарису - по 0,5 ч. Л;
- Вода - 1 літр;
- Сіль за смаком.
Перед тим, як використовувати курячі потрошки для приготування смачних і поживних страв, їх слід ретельно очистити. Існує кілька способів їх правильно підготувати, однак найбільш оптимальний спосіб, який використовують професійні кухарі, відрізняється не тільки своєю простотою, але і швидкістю. Для їх підготовки у вас піде приблизно 40 хвилин, але це допоможе зменшити час, виділений на приготування плову.
Як і інші інгредієнти, пучки повинні бути добре очищені.
Так як вони є одним з головних органів життєдіяльності курки, дуже важливо добре їх обробити. При покупці вже очищених шлуночків, не зайвим буде також підготувати цей головний компонент. Тільки тоді домашній плов буде мати приємний ніжний смак і тонкий м'ясної аромат. Покладіть пупочки в друшляк або сито і добре промийте кожен в проточній воді. Якщо на них залишилася жорстка жовта плівка, її слід видалити за допомогою гострого ножа. Налийте в невелику каструлю теплу воду, додайте трохи солі, лавровий лист і пару Горошків чорного запашного перцю. Доведіть воду до кипіння, після чого варіть пупки ще 30 хвилин на помірному вогні. Коли шлунки размягчатся, воду потрібно буде злити, і залишити їх в ситечку, щоб вони злегка просохли від зайвої рідини. Після цього їх можна буде готувати, як звичайне м'ясо. Додаткової підготовки вимагає й інший, не менш важливий інгредієнт - рис. Використовуючи тверді сорти крупи, рис бажано буде заздалегідь замочити в теплій воді на 20 хвилин. Перед цим крупу добре промивають від пилу і залишків крохмалю (до прозорості води). При використанні пропареного рису, процедуру замочування можна пропустити. Цей вид крупи ідеально підійде для приготування смачного розсипчастого плову в мультиварці.
Процес приготування
Візьміть чавунний казанок, сковороду або каструлю з товстим дном. Налийте на дно кілька ложок рослинного масла і добре прогрійте, поки не піде білий димок. Підготовлені шлунки наріжте не дуже дрібно (розріжте кожен на 2-3 частини). Покладіть м'ясо в масло і добре обсмажити з усіх боків протягом двох-трьох хвилин. Поки обсмажуються потрошки, необхідно очистити цибулю з морквою і нашаткувати їх тонкими брусками. За бажанням їх можна нарізати довільно, але використовуючи традиційний рецепт, цибуля шинку кільцями, а моркву соломкою. Покладіть овочі до м'яса, перемішайте і обсмажте кілька хвилин до їх м'якості. Коли морква розм'якшити, а цибуля стане прозорою, додайте в посуд води і добре перемішайте. Покласти спеції і сіль, за бажанням можна додати улюблені прянощі. Варіть зірвак на сильному вогні, поки шлунки не стануть м'якими (приблизно 30 хвилин). Коли підлива буде готова, покладіть в неї підготовлений рис. За класичним рецептом спочатку його викладають в середину, а потім акуратно, за допомогою шумівки, розкладають по всій поверхні рівним шаром.
Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не змішувати крупу з підливою і не приминати рис щільно.
На цьому етапі можна покласти в плов головку часнику, вона додасть страві неповторний східний аромат. Очистіть часник від верхньої шкірки, не знімаючи шкірку з зубчиків. Перед закладанням в плов, прополосніте її в прохолодній воді. Чи не закривайте казанок кришкою і варіть плов на сильному вогні, поки підлива не вбереться в крупу. Після цього можна буде зменшити вогонь, накрити посуд кришкою і залишити для повільного томління ще на 15-20 хвилин. Варіть плов з курячими шлунками до повного википання рідини.
Коли рис добре розбухне, але буде ще злегка недовареним, зніміть казанок з плити і залиште його, не знімаючи кришки, доходити до повної готовності.
Можна укутати посуд теплою ковдрою або поставити її теплу, але не гарячу, духовку. Приготуйте блюдо зі шлунків за рецептом, і ви побачите, як просто і швидко можна зробити чудове частування з простих і економних продуктів. Подавайте його з соліннями або салатом зі свіжих овочів. Ідеально підійде до такого частування традиційний салат ачік-Чучук.
Опис приготування в мультиварці
Універсальний кухонний прилад завоював величезну популярність серед професійних кулінарів та у домогосподарок. З його допомогою можна приготувати практично будь-яку страву, в тому числі і такі складні, як плов. Приготувати плов в мультиварці можна протягом 60 хвилин. Для цього досить обсмажити підготовлені продукти і включити відповідний режим. Якщо в приладі відсутня програма «плов», його можна приготувати з використанням режимів: «випічка» або «крупи». У всьому іншому технологія приготування мало чим відрізняється від класичної. Єдиною відмінністю можна назвати підбір і підготовку продуктів. В мультиварці найкраще використовувати рис пропарених сортів, тоді він виходить розсипчастим, і не перетравлюється, перетворюючись в кашу.