Дієта мами, що годує в перший місяць після пологів
Діти - це велике щастя. З приходом малюка життя змінюється. З'являється більше клопоту, турбот. У перший місяць після пологів дуже важливо правильно харчуватися, щоб відновити організм, не заподіяти дитині шкоди. Дана стаття докладно розповість про те, чим корисна дієта годуючої мами, що потрібно їсти. Зробимо висновки. Ви дізнаєтеся все про правильне раціоні для мами на перших порах.
Важливий факт грудного вигодовування. Здоров'я крихти залежить від здоров'я мами, від її раціону. Дуже важлива збалансована, раціональна дієта. Встановлено, грудне вигодовування актуально до року. Харчування годуючої матері розділяється на кілька етапів віку дитини: місяць, три місяці, шість місяців, рік. Згодом можна буде урізноманітнити меню новими продуктами.
Наскільки важлива дієта годуючої мами?
За допомогою правильно підібраного харчування можливо продовжити грудне вигодовування, запобігти недостатня освіта грудного молока, виключити розвиток геморою і запорів після пологів, повноцінно відновити організм за допомогою мінералів, життєво необхідних речовин, виключити діатез, алергію, дисбактеріоз і газики у новонародженого.
Щоб грудне молоко виділялося як слід, в потрібній кількості необхідно дотримуватися певної дієти, відмовитися від ряду продуктів. У перші час після пологів організм жінки може давати збої. Щоб уникнути проблем, необхідно чітко слідувати збалансованій системі харчування.
Дієта мами, що годує сприяє в деяких випадках зниження ваги, актуальна для схуднення. Багато жінок набирають зайву жир під час вагітності. Це обумовлено тим, що в крові виробляється підвищена кількість гормону пролактину. Він буквально змушує маму їсти за двох, серйозно підвищуючи апетит.
«Щоб грудне молоко виділялося як слід, в потрібній кількості необхідно дотримуватися певної дієти, відмовитися від ряду продуктів. У перші час після пологів організм жінки може давати збої ».
Світлана Тітова
Порції повинні бути збалансованими, не дуже великими, але не надмірно помірними. Не можна переїдати, також не можна голодувати.
Щоденник харчування, введення нових продуктів
Щоденник харчування потрібно вести по днях. Він являє собою щоденний звіт про з'їдених продуктах. Таким чином, можна буде відстежити реакції малюка на певну їжу, виявити, що могло стати причиною запору, діатезу. Деякі продукти доведеться прибрати з меню, приблизно на місяць, потім знову ввести в меню.
Основне правило: введення нових продуктів у вечірні години, нічний час - заборонений. Нові продукти можна їсти в ранкові години, до обіду. Потім, пару днів потрібно дивитися на реакцію новонародженого. Якщо все нормально, можна збільшувати кількість нового продукту. Дане правило дозволити уникнути неспокійних ночей.
Ключові принципи дієти годуючої мами.
- Уникати смаженої, копченої, солоної, гострої, гіркою, маринованої їжі. Краще запікати, варити, тушкувати їжу.
- Харчуватися дрібно, невеликими порціями, не переїдати. Прийоми їжі повинні бути строго в певний час.
- Виключити будь-яку незвичайну їжу. Екзотика недоречна.
- Забороняються червоні ягоди, цитрус, редис, редька, бобові, капуста. Це потенційні алергени.
- Основна частина їжі - овочі, каші, фрукти.
- Шалені мами часто страждають на анемію, потрібно підвищувати рівень заліза в крові.
Основний раціон
У перший час після народження дитини, потрібно особливо уважно стежити за харчуванням. Дієта мами, що годує повинна бути різноманітною, повноцінною, суворої. У малюка ще погано сформований шлунок, кишечник. Через неправильне харчування мами можливі здуття, кольки, газики, алергічні реакції та інші проблеми.
Список дозволених продуктів
- Основне джерело білка - м'ясо. Він необхідний мамі і малюкові, а значить повинен обов'язково бути присутнім серед списку продуктів при дієті годуючої мами. Можна їсти яловичину, індичку. Краще виключити смажене м'ясо, його можна загасити, зварити, запекти.
- Каші - необхідна енергія. Гречану, кукурудзяну, вівсяну кашу можна їсти. Рисова каша зміцнює, може викликати запори у малюка. Каші потрібно готувати на воді. Але при вживанні можна додавати шматочок вершкового масла.
- Риба - тільки 1-2 рази в тиждень. Вибирати потрібно нежирні сорти, наприклад, минтай. Краще в відварному, запеченому вигляді.
- Кисломолочні продукти багаті кальцієм. Вибирати потрібно нежирні види. Важливо пам'ятати, від кефіру може бути метеоризм у малюка.
- Фрукти - запечені яблука, банани.
- Сир допустимо в невеликих кількостях, нежирний, твердих сортів.
- Борошняне. Допустимі вироби з твердих сортів пшениці, грубого помелу з висівками.
- Салати потрібно заправляти нерафінованими маслами, соняшниковою, оливковою.
- Дієта мами, що годує, та й в цілому правильне харчування має на увазі необхідність пити достатню кількість води для правильної лактації. Є також спеціальні трав'яні збори.
- Овочеві супчики можна їсти скільки завгодно. Доведеться утриматися від бобових, капусти.
- Солодощі заборонені! У рідкісних випадках допустимі натуральний зефір, пастила, мармелад.
- Якщо варите бульйон, він повинен бути нежирним. Ідеально підійде індичка, без шкірки.
- Картоплю можна їсти як відвареної, так і картопляне пюре на воді.
- Яйця є кожен день не можна, дозволяється - два рази на тиждень. На білок у малюка може бути висип. До цього продукту потрібно ставитися з обережністю.
- Замість печива ви можете собі дозволити галети. Сушки, сухарики можна в невеликих кількостях.
Дуже важливо стежити за харчуванням, воно повинно бути різноманітним, повноцінним. Неприпустимо застосування дієт для схуднення. Це може шкідливо позначитися на вашому здоров'ї та здоров'ї малюка.
«Основне правило: введення нових продуктів у вечірні години, нічний час - заборонений. Нові продукти можна їсти в ранкові години, до обіду. Потім, пару днів потрібно дивитися на реакцію новонародженого ».
Світлана Тітова
Продукти в меню, яких варто уникати
Продукти, що викликають алергію у малюка і інші проблеми.
- Солодощі, мед
- горіхи
- морепродукти
- Цитрусові, груша, виноград, сухофрукти
- Манна каша, перлова
- екзотичні продукти
- Кавун Диня
- бобові культури
- Цибуля, часник роблять грудне молоко гірким на смак.
- Капуста, бобові культури викликають метеоризм.
- Напівфабрикати, сосиски, ковбаса.
- випічка
- Смажена, солона, копчена, жирна їжа
- Фастфуд
- Майонез, сметана, кетчуп
- шоколад
- алкоголь
- квас
У заборонених продуктах міститься багато алергенів, що негативно позначиться на здоров'ї новонародженого. Можуть виникнути попрілості, висип, свербіж, кольки, здуття животика. Щоб цього уникнути, потрібно чітко дотримуватися дієти годуючої мами.
Питний режим
Після пологів особливо важливо дотримуватися правильного питного режиму, потрібно пити півтора літра води в день. Недостатня кількість рідини в організмі, шкідливі напої можуть принести серйозні проблеми з грудним молоком і вигодовуванням. У разі сечокам'яної хвороби, інших проблем зі здоров'ям, необхідно проконсультуватися з лікарем, дотримуватися його рекомендацій.
Рекомендуються до вживання молочні напої, трав'яні чаї, компоти з сухофруктів, розбавлені соки. Заборонені газовані напої, цитрусові соки, соки з червоних ягід, міцну каву, міцний чай, концентровані соки. заборонено алкоголь.
При дієті годуючої мами пити можна після прийому їжі через 40 хвилин.
Правильне харчування після кесарева Перетини
Кесарів перетин - складна операція. Після неї слід дотримуватися особливих правил харчування. У першу добу після пологів їсти не можна. Всі необхідні речовини, мікроелементи надійдуть разом з крапельницею. Малюк буде перебувати на штучному вигодовуванні. На другу добу після пологів можна поступово починати раціональне харчування.
Важливо дотримуватися таких правил:
- Віддавати перевагу легко засвоюваній їжі
- Вся їжа повинна бути рідкою, кашоподібною
- 5-7 прийомів їжі
- Порції не більше 150 г
- Готувати страви на воді, пару
Необхідно відновити недолік білка. Рекомендовано вживати в їжу відварну рибу, м'ясо, нежирні бульйони.
Через тиждень можна додавати нові продукти, збільшувати порції. У день має бути не менше 1500 калорій.
Харчування при кольках у дитини
Якщо у малюка часто болить животик, потрібно дотримуватися певних правил:
- Кожен день їсти кашу, житні вироби з борошна
- Є овочі, крім капусти, помідорів та інших заборонених овочів
- Чи не пити молоко, пити кисломолочні продукти
- Їсти нежирні сорти м'яса, кролик, курка, індичка
- Жири повністю виключати не можна, але потрібно обмежити. Можна додавати трохи вершкового масла в кашу, растітельного- в суп.
Продукти, які сприяють лактації
У деяких випадках молока у матері може бути недостатньо, новонародженому може не вистачати живильних речовин. Тому в дієту годуючої мами повинні бути включені продукти, що стимулюють виділення молока:
- розварені каші
- нежирні бульйони
- некислий борщ
- трав'яні чаї
- Чай з молоком
- Компот із сухофруктів
- Рясне пиття
Висновок
Дієта мами, що годує - обов'язкова умова здоров'я мами і малюка. Стежити за харчуванням потрібно на повний період грудного вигодовування. Харчування має бути повноцінним, різноманітним. У перший місяць після пологів потрібно особливо строго дотримуватися дієти. Якщо ви з'їсте щось заборонене, наприклад, морозиво, у малюка можуть бути висип, кольки та інші проблеми.
Важливо, щоб харчування було збалансованим, повноцінним, надходили всі необхідні мікроелементи, вітаміни. Основний раціон повинні складати каші, овочі, фрукти.
Раціон можна скласти самостійно або спільно з лікарем. Сидіти на жорстких дієтах забороняється, це може негативно позначитися на здоров'ї дитини. Забороняється пити алкоголь, курити. Важливо вести здоровий спосіб життя. Слід вживати продукти, що стимулюють лактацію, дотримуватися питний режим. Пити до двох літрів води на добу. Порції повинні бути невеликими, переїдати не можна, голодувати не можна. При правильному дотриманні дієти годуючої мами проблеми зі здоров'ям малюка будуть зведені до мінімуму, організм жінки зможе правильно відновитися після пологів, прийти в норму.
Експертна думка
Світлана Тітова
сертифікований дієтолог
Пологи це дуже відповідальне заняття в житті кожної жінки, і якщо ви пережили пологи, то знаєте, що це таке. Дуже важливо правильно харчуватися в перший місяць, щоб не нашкодити дитині і своєму організму.
Ця дієта важлива для того, щоб у вас з'являлося хороше грудне молоко в потрібній кількості, і щоб дитина була здорова і добре себе почував. Найкраще в цей час буде це каша з фруктами, рясне пиття, кисломолочні продукти, овочеві супчики.