Постійно хилить в сон. причини.
29.08.2019 431 0

Постійно хилить в сон. причини.

Здоров'я
В закладки

Іноді виникають періоди, при яких постійно хилить на сон. Так і хочеться прихилити голову, навіть якщо вночі добре і міцно спалося. Людині здається, що він засинає на ходу, після спортзалу, обіду, кіно, на роботі. Звичайно, порушується життєва активність. І часто так буває, що вночі спати, навпаки, зовсім не тягне.

Постійно хилить в сон. причини.

Причини сонливості

Сонливість може бути викликана різними причинами. Хтось звалює все на побічні дії тих чи інших препаратів. Наприклад, того ж кофеїну або нікотину. З долає сонливість важко повноцінно працювати, вчитися, водити машину.

Перш ніж братися за усунення проблеми, потрібно з'ясувати чому хилить в сон постійно, причину виникнення такого стану. Це може бути хронічне недосипання. Організм починає відчувати стрес, виникає почуття тривоги, з'являються ознаки депресії.

Нарколепсія також характеризується сонливістю. Мозок не може контролювати наступ сну. Це хронічне захворювання з періодичними денними нападами. Вони виражаються в зниженні м'язового тонусу і навіть у виникненні галюцинацій.

Є ще один діагноз - гиперсомния. Але зустрічається це захворювання не так вже й часто. Хворий висипається вночі, але вранці насилу прокидається. У момент пробудження можуть тремтіти руки і кружляти голова.

Денне бажання поспати може виникати також через зупинку дихання (апное). Триває це 2 хвилини. Через таких пауз порушується сон. На ранок людина відчуває себе розбитим і з пригніченим настроєм.

Седативні препарати викликають бажання поспати. Те ж стосується і їжі з хімічними добавками і консервантами. Що вже говорити про куріння та алкоголь.

Якщо людина хворіє, то сонливість всього лише симптом. Вона може при цьому супроводжуватися авітамінозом, анемією, депресією і гормональними збоями.

Є ще одна причина постійного бажання спати - циркадні ритми, вірніше, їх порушення. Ці ритми представляють собою наш біологічний годинник, з їх допомогою організм повноцінно функціонує. За ритмам працюють нервові клітини. Вони контролюються за рахунок гормонів і зміни дня і ночі. При збої системи з'являється постійна сонливість. Таке часто трапляється при ненормований трудовому графіку, наприклад, при частих відрядженнях в інші часові пояси.

Постійно хилить в сон. причини.

Деяким непереборно хочеться поспати після обідньої трапези. Це легко пояснити, адже організму потрібна енергія, щоб переварити їжу. Процес складний і енерговитратний: шлунку доводиться перетравлювати їжу і контролювати процес проходження її по кишечнику. Потім підшлункова залоза викидає ферменти, і починається розщеплення і поглинання поживних елементів.

Якщо людина вранці п'є каву, то у нього виникає відчуття бадьорості. А ось після обіду все інакше. Медики припускають, що виною цьому хімічні процеси, які проходять в мозку, який потребує глюкози. Якщо її немає, то в організмі виробляється орексин, який не дає заснути. Після прийому їжі, навпаки, мозок насичується, орексин не потрібен, можна і поспати.

Методи боротьби

Полегшити процес можна, якщо слідувати корисних порад для здорового сну. Наприклад, спати хоча б по 7 годин. Потрібно дотримуватися чіткого режиму, час пробудження повинно бути однаковим день у день. Ранок краще починати активно: з вправ, пробіжки, але не варто перевтомлюватися на початку дня. Досить легкої розтяжки тіла, щоб наповнити організм ендорфіном.

В цілому, дотримуючись здорового способу життя, сон буде здоровим, звичайно, якщо немає якихось патологічних відхилень.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як боротися з хропінням
Хропіння - поширене явище, яке доставляє видимі незручності. Про те, як боротися з хропінням, хотіли б знати багато, хто стикався з подібною проблемою.
Погіршення зору: ознаки і способи відновлення
Погіршення зору - поширене явище. Його можна спостерігати у людей похилого віку, а також після серйозних навантажень на очі.
Панічні атаки: як боротися з нападами паніки
Людина, яка зазнає почуття безпричинного страху, потребує негайної допомоги. Напади паніки - вірні супутники вегето-судинної дистонії, що характеризуються відчуттям
Депресія: симптоми і що робити
Світ перестав переливатися яскравими фарбами, життя здається нудною і безперспективною, дратують рідні люди і хочеться подалі сховатися від сторонніх очей?
Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу
Чому людина сильно потіє вночі уві сні? Це неприємне явище може бути спровоковано найрізноманітнішими факторами.