Рецепти плову з полби: з куркою, з м'ясом, з грибами
Незвичайний плов з полби в деяких сенсах виграє у традиційного рецепту з рисом. Але слід врахувати, що цей варіант сильно відрізняється від узбецького методу приготування. Однак експериментаторам подібна реалізація сподобається. Адже жито - крупа смачна і дуже корисна.
Продукти
Популярність злаку збільшується з кожним днем. І зумовлено це наступним:
- при вирощуванні крупи не використовуються нітрати і пестициди, так як вона їх не переносить і гине;
- рослина не потребує захисту від шкідників - у неї є оболонка, яка захищає зернятка від будь-яких впливів;
- містить клейковину, що відрізняється від глютену, тому жито безпечна для здоров'я людей з целіакію, а також підходить тим, хто хоче схуднути;
- містить до 37% рослинного білка, такої кількості немає в жодній іншій злакової культури. Також до складу входять вітаміни і мінерали - органічно чисті і легкодоступні для організму людини.
Плов з злаку можна готувати з використанням курки, яловичини або свинини. Цікавий рецепт виходить з овочами або грибами, що не вимагають додавання м'яса. Спеції для плову з полби можна вибирати будь-які.
Овочевий плов з полби з грибами
Для приготування смачного плову потрібно використовувати багато масла, щоб зернятка ввібрали весь аромат страви. Буде потрібно не менше 250 мл рослинного масла на 1 кг печериць і 1 стакан крупи. Також візьміть 3 головки ріпчастої цибулі, чорний перець і сіль.
Важливо! Гриби сильно зменшуються в об'ємі, а жито - збільшується. Тому взяті такі пропорції.
Зазначеної кількості компонентів вистачить на 5-6 порцій плову з грибами і полби. Рослинна олія можна замінити топленим. Починається процес з відварювання грибів:
- печериці очищають, нарізають на четвертинки, захоплюючи ніжку і капелюшок;
- відварюють у воді, але бульйон НЕ зливають (важливо використовувати натуральний грибний суп, а не кубики);
- важливо робити все дуже швидко, щоб гриби не потемніли;
- через 15 хвилин додають сіль, перемішують;
- поки гриби варяться, перебирають крупу, замочувати її не потрібно;
- крупу промивають в 4-6 водах до прозорої води;
- сковороду прогрівають (або використовують глибокий казан для плову);
- додають 3 ст. л. масла, засипають крупу і смажать 5 хвилин;
- заливають 2 склянками грибного бульйону, який тільки що кипів;
- доводять до кипіння і ставлять на мінімальну потужність, час приготування полби - не менше 30 хвилин до м'якості, але зернятка не повинні розвалюватися;
- перемішувати блюдо не потрібно;
- додайте бульйон, якщо його зовсім не залишилося в заготівлі для плову. Для цього шумівкою відсуньте скраю шар крупи, якщо рідина є, підливати нічого не потрібно;
- не забудьте, що жито протягом усього часу приготування вариться на мінімальному вогні;
- поки крупа нудиться, нарізають цибулю кубиками, обсмажують, додають до нього гриби;
- частина грибів відкладають для прикраси, а решту додають до злаку, акуратно перемішують.
Подають блюдо, виклавши гіркою на тарілку і прикрасивши зверху акуратними грибочками.
Овочевий плов з полби
Цікавий рецепт для вегетаріанців - плов з полби та овочами в ароматних спеціях. Візьміть для приготування: 2 ст. л. нуту, 1 стакан полби, щіпку шафрану, мелений перець чилі, 2 суцвіття гвоздики, мелений коріандр, 5 ст. л. оливкового масла, 1 ч. л. перцю паприки і дрібку зіри. Овочевий кошик складається з моркви, томату, солодкого перцю, цибулю по 1 шт. кожного. Також потрібно взяти 3 зубчики часнику. Готується овочевий плов легко і швидко, попередньо нут потрібно замочити на ніч. Полбу промивають і замочують за 30 хвилин до приготування. Бобові та крупу промивають і дають стекти воді перед додаванням до плову. Шафран заливають 2 ст. л. гарячої води на 20 хвилин. Потім приступають до приготування:
- в казані розігрівають масло, додають зубчик часнику і 1 лавровий лист з суцвіттями гвоздики;
- коли часник стане золотистим, з масла дістають все спеції, додають нут і полбу;
- гасять 5 хвилин, заливають водою на 3 пальці вище злаку і кип'ятять;
- зменшують потужність до мінімуму, варять 10 хвилин;
- ріпчаста цибуля обсмажують з перцем, часником і морквою;
- помідор ділять на 2 частини, додають до овочів, накривають кришкою і тушкують 5 хвилин;
- обсмажені овочі викладають до полбу, засипають шафран і залишилися спеції, заважати блюдо не треба.
Плиту вимикають, додають розрізаний зубчик часнику в блюдо, наполягають плов ще 20 хвилин.
Плов з полби з куркою
З полби виходить смачний плов з куркою. На 4 порції потрібно: 1,5 склянки крупи, 1 кг курки, 3 цибулини, 100 г вершкового масла, перець і сіль за смаком. Можна використовувати будь-які частини тушки, або філе. процес:
- Підготовка крупи. Полбу промивають і перебирають. Потім засипають її в каструлю і варять 25 хвилин після закипання. Гасити крупу потрібно на мінімальному вогні, а коли вона вже вбере майже всю воду (з розрахунку 1 до 2), додають 2-3 ст. л. вершкового масла.
- Підготовка курки. Якщо використовується тушка, її рубають на шматки, не зачіпаючи порожнисті кістки. Додають перець і сіль, обсмажують окремо в вершковому маслі до хрусткої скоринки. Просмажувати м'ясо потрібно з усіх боків не менше 10 хвилин в загальному рахунку часу.
- Підготовка лука. Займаються овочами, поки смажиться курка. Лук нарізають півкільцями і додають до м'яса, він повинен прожаритися до прозорості.
- Фінал приготування. На обсмажені шматочки курки з цибулею викладають крупу, додають ще перець і спеції за смаком, накривають кришкою. Гасять не менше 15 хвилин.
Подають, прикрасивши зеленню, або без неї. М'ясо можна викласти зверху крупи, або перемішати вміст каструлі перед подачею.
Плов з полби з яловичиною
Для приготування полб'яною плову з яловичиною візьміть: 300 г м'яса, 100 г крупи, 2 зубчики часнику, 1 велику моркву і цибулину, 3 ст. л. рафінованої олії виноградної кісточки, сіль і перець. Можна використовувати приправи для плову. Основні інгредієнти потрібно промити і обсушити: яловичину, моркву, цибулю, крупу. Нарізають все кубиками, цибулю - півкільцями. Часник в момент додавання видавлюють пресом. У сковорідці розігрівають масло і обсмажують м'ясо до скориночки. Потім кладуть до нього цибулю, через 3-4 хвилини - морква. Накривають кришкою, вогонь зменшують і тушкують 25 хвилин. Можна підлити води, якщо компоненти занадто сухі. Потім зверху викладають промиту крупу і спеції (наприклад, зіру з барбарисом). Заливають водою на 1 см вище крупи, гасять ще 20 хвилин до готовності.
Плов з полби - корисне і смачне блюдо, яке відрізняється високою поживністю і ніжним горіховим присмаком.
Самі незвичайні рецепти виходять з грибами і овочами, але можна приготувати страву з додаванням яловичини або курки.