Як навчитися не нервувати
12.09.2019 463 0

Як навчитися не нервувати

Здоров'я
В закладки

Щодня в житті відбуваються різні події, які викликають хвилювання або занепокоєння. Проблеми на роботі, відповідальність за членів сім'ї, страх перед майбутнім - це найпоширеніші причини появи тривог. Постійне нервове напруження, спровоковане стресом, є частою причиною виникнення серйозних неприємностей зі здоров'ям. Як заспокоїти себе і не нервувати через найменші неприємностей? Цьому обов'язково потрібно навчитися, щоб зберегти хороше самопочуття і не завдати шкоди своєму організму.

Чому ми нервуємо

Нервозність має психологічні та фізіологічні причини. Стресостійкість залежить від особливостей нервової системи і рис характеру. Невпевненість в своїх силах, сором'язливість, хвилювання за результат не дозволяють розслабитися і зберегти спокій.

Чому людина нервує? Ми схильні надавати занадто великого значення різним подіям, вважаючи їх дуже важливими. Опиняючись в неприємній ситуації, що загрожує здоров'ю або життю, стикаючись з хворобами близьких, відчуваючи страх потерпіти невдачу на роботі або виглядати неналежно нагоди, чоловіки і жінки втрачають спокій і не можуть впоратися з нервами. З рівноваги їх може вивести будь-яка дрібниця.

Наслідки тривалого нервового напруження

На думку психологів, стрес і нервозність є однією з найпоширеніших причин втрати здоров'я і виникнення проблем в особистому житті. Це не природний стан організму, а звичка, яка заважає жити повноцінним життям. Чому не можна нервувати постійно? Тривале занепокоєння і хвилювання негативно позначаються на всіх сферах життєдіяльності:

  • знижуються розумові здібності, стає важко сконцентруватися;
  • хвилюючись по дрібницях, людина забуває про найцінніше і найголовніше в житті;
  • на тлі стресу стрімко розвиваються різні хвороби, неспокійні люди мають проблеми з шлунково-кишкового тракту і серцево-судинною системою, страждають головними болями, постійно відчувають себе втомленими;
  • «Віддані супутники» нервозності - шкідливі звички: куріння і зловживання спиртними напоями.

Як навчитися не нервувати

Щоб уникнути неприємних наслідків, необхідно знати, як стати спокійною і не нервувати з приводу. Це складно, але можливо!

Починаємо спокійне життя

Як перестати нервувати через дрібниці? Психологи дають цінні поради людям, схильним до стресів. Вони засновані на багаторічній практиці і є дійсно ефективними.

Визнати свої страхи

Візьміть листок паперу, розділіть його на 2 частини. В одному стовпчику запишіть що з того, що вас турбує, ви можете вирішити самостійно, в іншому - де без сторонньої допомоги не впоратися. Далай Лама стверджував, що якщо проблема вирішувана - турбуватися про неї не варто, а якщо дозволити її не можна, то і переживати безглуздо.

Фізична активність - найкраща терапія

Спорт - відмінна профілактична міра позбавлення від страхів і переживань. Правильно витрачаючи запас енергії, людина не зациклюється на проблемах. Як навчитися не нервувати на роботі? Йога, дихальна гімнастика, медитація допоможуть ефективно боротися з роздратуванням і нервозністю. Робіть невеликі перерви на вправи і відчуєте полегшення.

Приділіть більше часу прогулянкам

Частіше гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянки розслаблюють, сприяють насиченню організму киснем, дозволяють побути наодинці з собою. Знаєте, як менше нервувати і злитися? Візьміть навушники і слухайте улюблену музику, неспішно прогулюючись вулицями. Приємні мелодії - відмінний антидепресант!

Знайдіть відповідне хобі

Що робити, якщо нервуєш? Займіться малюванням, вишивкою, в'язанням - робота над дрібними деталями допомагає розслабитися.

Як навчитися не нервувати

Завжди пам'ятайте, що комусь гірше, ніж вам

Чи не концентруйте увагу виключно на власних проблемах. Зламався ніготь або неправильно складений звіт? Подумайте про те, яка це дрібниця в порівнянні з природними катаклізмами, серйозним захворюванням або втратою члена сім'ї.

Хочете дізнатися, як навчитися бути спокійним і не нервувати? Живіть в гармонії з собою, ставте досяжні цілі, адекватно оцінюйте свої здібності і намагайтеся не думати про погане!  

Обережно - медикаменти

Що робити, щоб не нервувати? Багато хто вважає, що вживання ліків - гарантія спокою. Заспокійливі препарати дійсно допомагають зняти напругу і трохи розслабитися, проте вживати їх слід з максимальною обережністю. Седативні таблетки і настойки мають протипоказання, неправильний прийом медикаментозних засобів може викликати звикання.

Лікарські препарати може виписати тільки лікар. Самостійне лікування призведе до сумних наслідків. Всі заспокійливі медикаменти діляться на 3 групи в залежності від їх впливу на організм людини:

  • в першу групу входять ліки, які призначають при підвищеній дратівливості і тривожності;
  • до другої відносяться сильні антидепресанти, що підвищують активність організму;
  • в третю групу зараховані препарати, що призначаються для усунення симптомів першої і другої груп.

Якщо доктор чує від пацієнтки: «Коли нервую - починає трясти», після докладного дослідження причин занепокоєння фахівець робить відповідні призначення.

Як навчитися не нервувати

Зміцнюємо нервову систему

Як заспокоїтися і перестати нервувати без таблеток? Існує кілька методик, які дуже результативні в стресовій ситуації і допомагають швидко побороти наростаюче напруження. Якщо ви відчули, що починаєте заводитися, вас дратують навколишні, серцебиття частішає і ви ось-ось почнете нервувати, потрібно постаратися відволіктися і виконати нехитрі вправи.

  1. Порахуйте до 10, роблячи вдих на кожен рахунок.
  2. Як перестати психувати і нервувати? Випийте склянку води, помийте посуд або прийміть ванну. Водичка дарує спокій, розслаблює не тільки мозок, але і тіло.
  3. Не поспішайте. Будь-який поспіх заважає зосередитися і знищує спокійний настрій. Зрозумійте, що запізнення - це не страшно. Постарайтеся позбутися від поспіху на всіх етапах життя: не поспішаючи збирайтеся на роботу, не поспішайте досягати якихось результатів швидше за інших.
  4. Як заспокоїтися і не переживати, якщо має бути важлива подія? По-перше, не варто про нього багато думати. Налаштуйтеся на позитив, демонструйте зовнішню впевненість і незворушність, щоб заручитися підтримкою опонентів. Посміхайтеся і стежте за мімікою.

Головна порада, як навчитися не нервувати, дає психологія. Думайте позитивно, керуйте своїми емоціями, зберігайте гарний настрій - все наші думки матеріальні! Тримайте свої страхи в клітці з товстими прутами і не соромтеся плакати - через сльози з організму виводяться токсичні речовини, які виділяються в момент стресу.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
Як не червоніти при хвилюванні: дієві поради
26.08.19 Психологія особистості
Як розпізнати сором'язливого і невпевненого в собі людини? Досить поставити йому пару незручних запитань і подивитися на реакцію.
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
21.08.19 Психологія особистості
Щодня людина контактує з десятками, а то й сотнями представників цивілізованого світу. Як навчитися спілкуватися з людьми, не відчуваючи внутрішнього дискомфорту?
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
08.08.19 Психологія особистості
У житті людини бувають ситуації, коли він не здатний відмовити в допомозі другу, знайомому або родичу, навіть, якщо це суперечить його інтересам.
Як зняти стрес: досягнення душевної рівноваги
Протягом усього життя людини супроводжують переживання і змушують нервувати ситуації. Негативні емоції можуть швидко привести в депресію, змусити панікувати і втратити
Підвищена дратівливість
Зберігати спокій в стресовій ситуації підвладне не кожній людині. Потекшую туш, зламаний каблук, холодну каву або беззлобне зауваження від колеги можуть викликати
Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю
Андрофобія - це страх перед представниками сильної статі. Фобія часто виникає через психологічну травму або внаслідок соціального тривожного розладу.