Розвиток пам'яті й уваги
23.09.2019 393 0

Розвиток пам'яті й уваги

Здоров'я
В закладки

Гарна пам'ять значно полегшує життя людини. Вона зберігає важливі дати, спогади про події, номера телефонів і дуже багато іншої корисної інформації. Стреси, постійні розумові перевантаження, неправильне харчування суттєво погіршують здатність до запам'ятовування і уважність. Первісна неуважність згодом трансформується в забудькуватість, що доставляє багато незручностей. Забуваючи елементарні речі, людина починає замислюватися - як розвинути пам'ять і увагу, щоб повернутися до повноцінного життя.

Причини погіршення

Забування - фізіологічний процес, який дозволяє розвантажити нервову систему, уберегти її від перенапруги. В результаті віддаляється вся негативна інформація, яка викликає негативні емоції. У молодих людей причини погіршення пам'яті часто беруть в неправильному способі життя і відсутності повноцінного відпочинку, у літніх - в вікових змінах і при деяких захворюваннях нервової системи.

Що ще провокує забудькуватість:

  • хронічна втома, недосипання;
  • авітаміноз;
  • прийом антидепресантів і снодійних препаратів;
  • постійні тривоги і переживання - концентрація на конкретній проблемі призводить до неуважності і забудькуватості;
  • вживання алкоголю - етиловий спирт призводить до стрімкої загибелі нейронів головного мозку;
  • мозкові травми.

На запам'ятовування і мислення чинять негативний вплив підвищений тиск, атеросклероз, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози. Хвороба Альцгеймера також може бути причиною забудькуватості.

Як удосконалити уважність і пам'ятливість

Як поліпшити увагу і пам'ять? Існують різні методи, що дозволяють попрацювати над здатністю до запам'ятовування. Використовуючи їх, можна постійно розвивати природний потенціал, щоб без колосальних зусиль запам'ятовувати все нове в найдрібніших подробицях. Виявивши перші симптоми забудькуватості, слід зайнятися спеціальними вправами для тренування пам'яті, змінити спосіб життя і меню. У запущених випадках не обійтися без прийому медикаментозних засобів.

Складаємо правильний раціон

Як зміцнити пам'ять? Необхідно забезпечувати мозок корисними речовинами, вітамінами і мікроелементами. Вони потрапляють в організм людини разом з їжею і від того, наскільки збалансовано наше харчування, безпосередньо залежить рівень мозкової активності.

Розвиток пам'яті й уваги

В результаті багаторічних досліджень, вчені визначили продукти, поліпшуючі пам'ять. З яких інгредієнтів має складаються меню людини, яка хоче відновити запоминающую функцію мозку і підвищити пильність?

  1. Волоські горіхи, де дуже багато магнію і цинку.
  2. Жирні сорти риби і морепродукти - це джерело фосфору і поліненасичених кислот Омега-3.
  3. Зелені овочі: шпинат, брокколі, стручкова квасоля, салат. У них міститься велика кількість фолієвої кислоти, яка сприятливо впливає на функції мозку.
  4. Фрукти, що містять багато вітаміну C, і ягоди синього кольору: чорниця, ожина, виноград, Кікі, апельсини, лимони, авокадо.
  5. Злакові каші: вівсяна, рисова, гречана.

Вчені, які знають як відновити увагу і пам'ять, рекомендують також вживати сиру моркву, зелень кропу і петрушки, яловичину, сир, гарбузове та соняшникове насіння. Це природні стимулятори, позитивно впливають на якісне запам'ятовування, а також є профілактичними засобами проти зниження уважності.

Народні методи

Проблема неуважності і нездатності запам'ятати важливу інформацію пригнічує людину. Хвилюючись про своє здоров'я, він постійно шукає способи, як поліпшити свою пам'ять. Досить часто люди звертаються до рецептів народної медицини. Це відмінний спосіб попрацювати над мозковою активністю, не вдаючись до використання медикаментів.

Як поліпшити пам'ять народними засобами? За допомогою лікарських трав, з яких роблять настоянки і відвари. Ці напої мають масу корисних властивостей для організму, активізують поліпшення пам'яті і уваги.

  1. Настоянки з оману. Подрібнений корінь рослини заливають 500 мл горілки і залишають в темному місці в щільно закупореній тарі на місяць. Потім настоянку проціджують і приймають курсом: 1 місяць по 3 чайні ложки в день. Протипоказання: вагітність і захворювання серця.
  2. Кора горобини. Сировину сушать, дрібно подрібнюють і готують відвар. В 1 склянці води кип'ятять 1 ст.л. горобинової кори протягом 10 хвилин. Дають настоятися 6 годин і проціджують. Приймати по 1 ч.л. тричі на добу 30 днів поспіль. Протипоказання: підвищена згортання крові.
  3. Нирки соснові. Молоді шишки заливають склянкою окропу і проварюють на повільному вогні чверть години. Приймати по 2 ч.л. 3 рази на день 30 днів.

Розвиток пам'яті й уваги

Робота над уважністю і пам'яттю в домашніх умовах

Що робити для поліпшення пам'яті? Нічого складного! Перше, що потрібно зробити - позбавитися від безсоння і спати належну кількість годин. Під час сну активно відновлюються клітини мозку, його робота сповільнюється, орган відпочиває від надлишку інформації.

Наступний етап - помірні фізичні вправи. Навіть при мінімальному навантаженні на м'язи, виробляються корисні для мозку гормони. Пробіжка на свіжому повітрі, ранкова зарядка або відвідування тренажерного залу допоможуть позбутися від проблем із запам'ятовуванням.

Хочете знати, як поліпшити пам'ять в домашніх умовах за допомогою вправ? Існують спеціальні методики, розроблені вченими, дозволяють як підвищити уважність, так і впоратися з забудькуватістю. Як тренувати мозок і пам'ять самостійно?

  • Уважно ставтеся до дрібниць.
  • Вивчайте напам'ять віршовані твори і прозу.
  • Як підвищити концентрацію уваги? Добре розглядайте предмети, які потрібно запам'ятати, їх образ, форму, контури, колірні відтінки і найдрібніші деталі.
  • Розвивайте інтелект: вирішуйте завдання з математики, головоломки, ребуси і кросворди.
  • Обов'язково фантазуйте! Думайте, який би ви хотіли бачити своє життя, згадуйте про минулих приємні події, які відбулися кілька років тому.
  • Не знаєте, як розвинути свою пам'ять і мозкову активність? Займіться рукоділлям! Заняття, пов'язані з дрібною моторикою, позитивно впливають на роботу мозку.

Методи розвитку пам'яті абсолютно прості і різноманітні. Скориставшись ними, можна за короткий час істотно поліпшити пам'ятливість і позбутися від дратівної неуважності. Однак, якщо народні способи і спеціальні вправи не дають результату, без прийому медикаментозних засобів не обійтися.

Ліки для поліпшення роботи мозку

Медикаментозні препарати, що покращують пам'ять, призначає лікар. Принцип їх дії заснований на загальному зміцненні і відновленні розумової діяльності, що в свою чергу сприятливо впливає і на здатність запам'ятовувати великий обсяг інформації. Вони оптимізують роботу головного мозку, стимулюють мислення, забезпечують доставку глюкози і кисню до мозкових клітин. Провівши необхідні дослідження, доктор зробить правильні призначення, щоб стан пацієнта покращився якомога швидше.

Психологи стверджують, що людей з поганою пам'яттю зовсім небагато. Більшість просто не вміють використовувати ресурси, дані самою природою. Розвивайте свої здібності і живіть повноцінним життям!

Комментарии (0)
Додати коментар
Розвиток мови у дітей раннього віку
Головне сполучна ланка між людиною і зовнішнім світом полягає в мовному спілкуванні. Уміння говорити є найскладнішою функцією мозку.
Розвиток пам'яті у дітей
Говорячи про вищі психічні функції, не можна обійти стороною одну з найважливіших - пам'ять, оскільки саме завдяки їй ми не застигаємо в своєму розвитку, а постійно
Як зняти стрес: досягнення душевної рівноваги
Протягом усього життя людини супроводжують переживання і змушують нервувати ситуації. Негативні емоції можуть швидко привести в депресію, змусити панікувати і втратити
Харчова залежність: їжа без користі
Поряд з алкоголізмом і курінням небезпечною для суспільства стала ще одна шкідлива звичка, яка має суто психологічне коріння.
Різка зміна настрою: чим викликана і як боротися
Різкі перепади настрою бувають у кожної людини. У деяких це явище виникає рідко, а інших супроводжує постійно.
Підвищена дратівливість
Зберігати спокій в стресовій ситуації підвладне не кожній людині. Потекшую туш, зламаний каблук, холодну каву або беззлобне зауваження від колеги можуть викликати